Skocz do zawartości
jay007

Wybór Obudowy Do 400 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się takimi modelami:

 

CoolerMaster Centurion 590

Antec Gamer Nine Hundred

NZXT Tempest Crafted Series Black

Antec Gamer Three Hundred

 

Co sądzicie o nich? A może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym Ci w obudowie najbardziej zależy? Można zaproponować Ci jakiegoś LianLi czy Lancoola, które też są pod pewnymi względami bardzo ciekawe. Wnoszę jednak po doborze modeli, że zależy Ci na świetnej wentylacji. A czy to przypadkiem nie jakaś autosugestia? Zastanów się dobrze. Ja, jak najbardziej popieram wybór takich obudów. Niemniej jednak wymagają na wstępie solidnego wydatku na wentylatory. Po prostu te z zestawu są przeważnie marnej jakości albo nie obsadzono wszystkich miejsc.

 

Jeśli wentylacja jest priorytetem to weź Cooler Mastera Dominator RC-690 (ten Centurion RC-590 to jego uboższa wersja) lub Anteca 300 i dokupił sporo Scythe S-Flexów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm... Nie znam się za bardzo.... Przede wszystkim jakość i wykonanie - wyciszenie, cyrkulacja powietrza w obudowie, rozmieszczenie, łatwość montażu części, a także ogólny design. Chcę także pobawić się w O/C i przymierzam się do zakupu chłodzenia na CPU: Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM więc musi bez problemu zmieścić się w obudowie.

 

Niemniej jednak wymagają na wstępie solidnego wydatku na wentylatory

Faktycznie wentylatory z 900 na średnich obrotach są dość głośne. Czy wymiana ich stanowi jakiś problem?

 

Słyszałem, że obudowy od NZXT wyglądają tylko ładnie na obrazkach w internecie, czy to prawda?

Edytowane przez jay007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm... Nie znam się za bardzo.... Przede wszystkim jakość i wykonanie - wyciszenie, cyrkulacja powietrza w obudowie, rozmieszczenie, łatwość montażu części, a także ogólny design. Chcę także pobawić się w O/C i przymierzam się do zakupu chłodzenia na CPU: Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM więc musi bez problemu zmieścić się w obudowie.
Jeśli kolejność wymienianych przymiotów nie jest przypadkowa to sugerowałbym rozejrzeć się w ofercie tańszych modeli Lian Li oraz Lancool. Jakościowo obie te marki, będące de facto jedną firmą, są trudne do pobicia. Ilość i jakość udogodnień również jest bardzo wysoka.

Tobie sugerowałbym wybrać np. 3153331[/snapback]

Faktycznie wentylatory z 900 na średnich obrotach są dość 3153331[/snapback]
Słyszałem, że obudowy od NZXT wyglądają tylko ładnie na obrazkach w internecie, czy to prawda?
Trochę tak... ale i nie do tego stopnia, jak choćby w przypadku Raidmaxów. NZXT jest najciekawszą marką spośród tych, które próbują nieco odważniej poczynać sobie na polu wyglądu zewnętrznego. Konstrukcyjnie i jakościowo jednak NZXT jest na podobnym poziomie, co Cooler Master... który życzy sobie za swoje obudowy przeważnie mniej.

a co sądzicie o Antec Performance One P182 Gun Metal?
Bardzo dobra obudowa z charakterystyczną dla Anteca ilością praktycznych rozwiązań. Niestety trapi ją problem ogólnej ciasnoty, co niestety jest wysoce irytujące. Podobnie dość głośna wentylacja wymaga dalszej inwestycji przeważnie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Obudowy APlus case...jezeli chodzi o wykonanie i wentylacje to malo ktora im dorowna. Co do wygladu to kwestia gustu

 

w okolicach 400 zl to:

 

Aplus TwinEngine

Aplus Windtunnel

Aplus Monolize

Aplus El-Diablo ( cena troszke wysza )

 

te Obudowy sa wyposazone w bardzo dobre i ciche chlodzenie..chlodzenie jest regulowane do max. 800 rpm

 

co do miejca to jest jego bardzo duzo w tych obudowach

 

LINK do APLUS obudow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, bardzo mi pomogliście. Wybrałem Dominatora, a za pozostałą kwotę kupiłem chłodzenie na CPU i jak na razie dwa dodatkowe wentylatory do obudowy. :) Ponad 400 zł jak na samą obudowę to jednak trochę za dużo. Może innym razem się skuszę. :P

 

 

BTW jakie wentylatory byście polecili do tej obudowy i panel do zmiany regulacji?

Edytowane przez jay007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulatory:

 

http://allegro.pl/item487270906_cooltek_fa...ent_czarny.html

 

http://allegro.pl/item488848989_zalman_zm_...lny_czarny.html

 

http://allegro.pl/item490085416_zalman_zm_...er_obrotow.html

 

A odnośnie wentylatorów przejrzyj forum, jest tu spory wątek o nich. Ja kupiłem na próbę w AAB takie:

 

http://allegro.pl/item489355288_aab_coolin...dajny_13db.html

 

http://allegro.pl/item492000685_acutake_fa...nia_14_5db.html

 

Na pierwszy rzut ucha zapowiadają się całkiem nieźle, ale to jeszcze muszę dokładniej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...