Skocz do zawartości
ReaspowN

Niedziałająca Sieć W Ubuntu 8.10

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Linuxa (Ubuntu 8.10) i mam pewien problem, a mianowicie nie działa mi sieć. Komputer podłączony jest do routera za pośrednictwem karty sieciowej PCI Intel PRO/100+. Zupełnie nie wiem co mam robić, od czego zacząć bo są to moje pierwsze kroki z tym systemem i jestem kompletnie zielony. Dodam, że wcześniej zainstalowałem Mandrive 2009 i tam sieć działała bez problemów odrazu po instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że system nie pobiera konfiguracji z dhcp. spróbuj może ustawić adresy ręcznie w network menager (ikonka w trayu) lub edytując plik /etc/network/interfaces . oczywiście połączenie z routerem jest ok?

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walniety jest gnome-network-manager. U mnie po ustawieniu sieci na sztywno po restarcie wracalo na dhcp. apt-get remove network-manager i reczna edycja /etc/network/interfaces i /etc/resolv.conf i smiga

Mi działał normalnie, a pewnego dnia przestał. Można ustawić w menu połaczenie, ale nie zapamiętuje tego.

 

Polecam

sudo apt-get install wicd
przy instalacji automatycznie wywala network-managera.

Dodać do sesji, żeby sie automatycznie uruchamial i problem z glowy.

Program jest ogolnie do wszelkiej masci polaczen, polecam zainstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...