Skocz do zawartości
GODsaveTHEcat

Problemy Z Komputerem (zapis Plików I Włączanie Sie Windowsa)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem duużo problemów z komputerem. Najpierw bluesreeny, potem mi się partycja systemowa spier*** i musiałem ją formatować, odzyskiwać, kopiować i naprawiać . To tak w skrócie bo robiłem trochę więcej. Wyszło w końcu tak ze na jednej partycji na dysku 160gb mam Windows MX7 ("naprawiony" XP płytką z MX7) a na drugiej partycji na tym samym dysku zwyczajnego gołego XP którego używałem do odzyskiwania danych.Mam też drugi dysk 250gb na którym też są problemy (nie mogłem na nim zainstalować windy) okazuje się że 1giga waży na nim nie 1024 ale 1112... no ale działa. Prawdziwe problemy pojawiają się kiedy ściągam pliki np przez dc++ cały czas mi przerywa z powodu "błędu dekompresji" lub "niezgodności TTH", podobnie się rzecz ma z ściąganiem przez zwykłe przeglądarki internetowe lub programy do tego stworzone instalki mają jakieś błędy i nie startują a pliki rar nie chcą się rozpakowywać (nie zawsze ale często). Żeby nie było nieporozumień mówię o ściąganiu plików na dysk 160gb (ten z normalnymi gb) i przez programy tam umieszczone. Jest też perełka Windowsowska... windows nie chce się ładować jeśli płytka nie jest w napędzie. Włączam komputer i zaraz po ekraniku informującym o możliwości wejścia do biosu wyskakuje boot from cd i jeśli jest płytka to informacja ze możesz odpalić płytke przez dowolny klawisz i (bez klikania) potem pojawia się normalny wybór miedzy 2 Windowsami, jeśli nie ma płytki wyskakuje informacja że jej nie ma i że komputer by ją chciał (jeśli to ważne przepisze ten komunikat). Próbowałem różnych sztuczek fixmbr, fixboot, chkdsk ale bez skutku.

Co robić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w biosie z jakich urzadzen masz ustawione bootowanie podejrzewam ze wylacznie z cd/dvd skoro z dysku Ci nie bootuje odrazu.

 

hdtune i walnij hdd test + odczyt smarta z obydwu dyskow.

 

dodatkowo sprawdz czy pamieci memtestem byc moze Ci sie sypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w biosie z jakich urzadzen masz ustawione bootowanie podejrzewam ze wylacznie z cd/dvd skoro z dysku Ci nie bootuje odrazu.

 

hdtune i walnij hdd test + odczyt smarta z obydwu dyskow.

 

dodatkowo sprawdz czy pamieci memtestem byc moze Ci sie sypia

Zapomniałem o bootowaniu wspomnieć, nie zależnie czy jest ustawiony pierwszy dysk czy cd to i tak to wyskakuje. Niezbyt kojarze który program to smart, memtest może być z GoldMemory? W Hdtune nie widze testu jest opcja benchmark i benchamark folder oraz error scan.

Edytowane przez GODsaveTHEcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upewnij sie czy dobry dysk dales w kolejce do bootowania byc moze ta twoja 250gb jest na 1szym porcie a winde masz na 160 port2 ustaw nie bootoje obydwa.

 

ta moze byc goldmemory

 

sry za blad z hdtune mial byc error scan (byle nie szybki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to wgląda na sypiące się pamięci. Mogą one powodować późniejsze problemy z dyskiem, sypanie się systemu, błędy w rozpakowywaniu plików itd.

Goldmemory może być, tylko puść go conajmniej 2 godziny.

A później test dysku w Hd Tune - Error Scan. Natomiast w zakładce Health masz odczyty ze Smarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK hdtune już chodzi, jak skończy puszcze na noc golda. Z tym Ramem to prawdopodobne bo bluescreeny dotyczyły chyba NVTcp.sys i tak miałem w planach nowy ramik, wiec chyba jutro się po niego przejdę. Jaki polecacie ddrII (konfiguracja ABIT KN9, AMD x2 3600+, Geforce 7600GST(prawdopodobnie niedługo wymiana))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jakaś najtańsza, np. Goodrama 2GB w jednej kości. Ewentualnie jak potrzebujesz więcej ramu to np. A-Daty 2x2GB 800+EE, bo są dość tanie.

Ale najpierw sprawdź, czy rzeczywiście stare się sypią.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jakaś najtańsza, np. Goodrama 2GB w jednej kości. Ewentualnie jak potrzebujesz więcej ramu to np. A-Daty 2x2GB 800+EE, bo są dość tanie.

Myślałem o 2x1024mb żeby było w dualu. Bo Xp nie będzie widział 4gb, a na viste się nie przesiądę :-P

 

Z dyskami wszystko w porządku daje do załącznika screeny z zakładki zdrowia.

Ro raczej będzie ten ram, puszcze golda na noc.

post-144039-1227740298_thumb.png

post-144039-1227740308_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOLDmemory nic nie wykazał w nocy mi chodził przez pięc godzin na najcięższym teście i wtedy wyskoczył jakiś błąd, niestety chyba nie mam pliku zapisu. Potem w trybie normal chodził przez 8godzin i przerwałem. Wpakowałem nowe ramy 2x1gb, niestety nic to nie pomogło nadal jak ściągam pliki to są uszkodzone a na dc nadal jest niezgodność TTH i błąd podczas dekompresowania. Na dyskach nic nie pokazało, ram wymieniony (chyba wpakuje stare żeby było razem 3gb ale staruszki to 667mhz a te nowe to 800 wiec nie wiem jak to wyjdzie), co jeszcze mogę sprawdzić?

 

Chwile temu wyskoczył Bluescreen z plikiem "NVSNPU.SYS" w roli głównej.

 

PS: Z współpracą ramu jest kłopot, stare kości (GOODRAM 512mb 667mhz)i nie chcą współdziałać z nowymi(KINGMAX(?) 1gb 800mhz), mogę mieć tylko jedną kość starą na raz bo inaczej uruchamianie kompa staje na okienku ładowania biosu. A kiedy są 2 karty nowy i jedna stara to widzi tylko 1gb ramu :/ trochę to dziwne. Mam je umieszczone tak że nowe są w pomarańczowych slotach a jeden stary jest w zielonym slocie. Sprawdziłem też "przekładańca" tzn najpier w pomarańczowym 1gb potem 512 potem w zielonym 1gb i znów 512, ruszył na wszytskich 4 pamięciach ale winda znowu widziała 1gb, da się to włożyć tak żeby wszystkie chodziły czy sobie odpuścić te 512??

Edytowane przez GODsaveTHEcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...