Skocz do zawartości
mx19

Cpu+mobo+vga+mem

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

potrzebuje jak w temacie:

 

cpu mobo vga i memkow.

 

zamierzam wydac ~900zl. dysk na sata mam, optyke tez, zasilka neotec maximus 380w (taki lekko wypasiony huntkey 400w), sb audigy.

 

generalnie chodzi o tani zestaw, ktory bedzie mozna konkretnie podkrecic i ktory bedzie stabilnie chodzil.

czyli wiadomo - stara historia - maksymalna wydajnosc jak najnizszym kosztem.

 

plyta glowna pozwalajace na stabilne bezproblemowe podkrecanie (najchetniej asus, ale moze byc oczywiscie cos innego).

dobrze by bylo zeby miala w miare porzadna sieciowke zintegrowana. dzwiek nie istotny.

porty wiadomo... jakby bylo firewire nie obrazilbym sie, ale nie jest mi konieczne do zycia.

 

cpu. myslalem o e2200. slyszalem, ze bardzo ladnie sie kreci.

 

vga. na mysl mi przychodzilo 9600gt od galaxy.

 

ram. wiadomo. cos co nie bedzie mi sypac bledami przy oc. 2gb chyba mi narazie wystarczy. zawsze mozna pozniej dokupic.

 

teraz mam sempa28+ na 754, x800gto, 1gb i wszystko chodzi na asusie...

 

oczywiscie teoretycznie oparlem moja platforme na intelu. jednak moje pomysly sa bardzo luzne i prosze ich nie traktowac jakos bardzo powaznie, bo nie jestem obecnie na czasie w tym co najszybsze i najlepsze.

 

jesli da sie cos lepszego sklecic za ta kase opartego na amd to bardzo chetnie rowniez rozwaze.

 

 

z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200+Gigabyte EP31-DS3L+Palit 9600GSO 768 MB + GoodRam 2 GB .

 

Ceny z esc.pl :

 

290 zł / 220 zł / 345 zł / 80 zł .

niestety na stronie esc.pl nie ma tego palita o ktorym piszesz.

 

a jak on sie ma w stosunku np. do tego geforcea?

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9600GT+512

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, zapomniałem że tego GSO już tam nie ma .

 

9600GSO jest szybsza niż 9600GT z racji większej ilości jednostek cieniujących ( 96 SP vs. 64 SP ) .

 

Wersja z 768 MB szczególnie .

a jak sie spisuje to mobo gigabytea? mozna na nim stabilnie krecic? bo po prostu zakladam, ze oc bedzie 'glownym zrodlem mocy' w tym zestawie...

w ogole w tych intelach mnoznik sa obecnie odblokowane czy jedzie sie tylko na fsb?

 

hmm a to mobo?

http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+P5QL+PRO

 

bo widze ze tamten gigabyte obsluguje tylko ddr800.

 

swoja droga. moja zasilka nie bedzie miala problemow z uciagnieciem tego zestawu?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Intela mnożnik jest zablokowany ( nie licząc procesorów serii X/QX , gdzie mnożnik jest do 20 nawet ) .

 

Blokada jest częściowa tzn. można zmieniać mnożnik w pewnym zakresie , górną granicą jest chyba mnożnik domyślny .

 

Przykładowo E5200 ma regulację mnożnika w zakresie 6 - 12.5 .

 

ten giguś jest jednym z lepszych mb na P31 , dobra do OC i stabilna .

 

Ten Asus też może być .

 

Zasilacz powinien dać radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Intela mnożnik jest zablokowany ( nie licząc procesorów serii X/QX , gdzie mnożnik jest do 20 nawet ) .

 

Blokada jest częściowa tzn. można zmieniać mnożnik w pewnym zakresie , górną granicą jest chyba mnożnik domyślny .

 

Przykładowo E5200 ma regulację mnożnika w zakresie 6 - 12.5 .

 

ten giguś jest jednym z lepszych mb na P31 , dobra do OC i stabilna .

 

Ten Asus też może być .

 

Zasilacz powinien dać radę .

uhm, takie buty.

wlasnie, zerknalem na pare threadow i widze, ze ten gb ma problemy z dwustronnymi ramami.

 

 

a czy na przyklad tandem ati/amd moze zaoferowac cos konkurencyjnego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...