Skocz do zawartości
Hesuss

Duuuża Temperatura E8500...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z temperatura mojego E8500 a raczej z czujnikami na mobo Biostar i45 Tpower ale o tym później. A więc temperatury cpu 3,16 1.25V Box IDLE 48 stopni a po 5min Orthosa 74-75, nastepnie tak z ciekawości ustawiłem 3.65ghz 1.42V i ledwo po zaladowaniu sie windy 60 stopni, 10 sekund Orthosa 90-99 stopni :blink: Boxowe chlodzenie, pasta arctic silver5, radiator dobrze przylega do cpu, tempy mierze realtemp tj max100 everest pokazuje to samo. Pobiegłem z moim cpu i chłodzeniem sprawdzic go u kumpa na innej mobo, zamontowałem proca z moim boxem ustawiłem 3.65ghz 1.42V tak jak u mnie, a tu realtemp pokazuje 39 stopni w idle, 70 stopni stress, więc tempy dobre jak na vcore 1.42. Wiecie może co jest grane?? Wyglada na to ze moja mobo zawyża temperatury około 25-30 stopni ale pewien nie jestem bo tak to bym odesłał płyte na gwarancje. Spotkał sie ktoś z takim przypadkiem?? Strasznie mnie to irytuje i nie mam już pomysłów co z tym zrobić :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki temp. znajdują się w rdzeniach

kurde to czemu na innej mobo tempy sa o 25-30 stopni niższe niż na moim biostarze? :blink:

może masz fajną sztukę której do 4 GHz potrzeba tylko 1,15 Vcore

obadaj

cool.gif

nieee da rady:D

 

Moj e85 to selekt od meerona z forum i u niego temperatury były normalne, u kumpla na gigabajcie tez tempy w normie, wychodzi na to ze tylko na moim biostarze tak szaleja :huh:

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz tego tak po prostu olac? :)

No juz sie do tego powoli przyzwyczajam :wink: ale strasznie mnie to irytuje bo nie mam 100% czy to płyta oszukuje czy jest to żeczywista temp proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...