Skocz do zawartości
sts

Nowe Czesci Dopasować Do Starych Podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt:

Asus A8V-VM SE (DDR, PCI-E) (uszkodzona)

Sempron 3000+ (soket 939) (uszkodzony)

reszta sprawna

1gb DDR

GF7300gt (PCI-E)

dysk 250wd

zasilacz tracer400, nagrywarka dvd, obudowa.

 

Jakie części dokupić (płyta i proc) aby to ze sobą współgrało?

 

Cena jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wg mnie w miare sensowna opcja(nie siedze ostatnio w AMD wiec nie za bardzo od ich cos moge doradzic)

Najtaniej jak sie da:

 

Intel Celeron Dual-Core E1200

Gigabyte GA-P31

Modecom MC-350ATX 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-P31

Niestety nie może użyć tej płyty ponieważ ma pamięć DDR ten Asrock który podałem obsługuje DDR i DDR2

 

PS. Tak na marginesie ten Asrock to straszna padaka :mur:, ale bez wymiany ramu nie ma alternatywy.

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie może użyć tej płyty ponieważ ma pamięć DDR ten Asrock który podałem obsługuje DDR i DDR2

Racja-moje niedopatrzenie-juz typowo z rozpedu zalozylem ze nie uzywa ddr1 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z całą odpowiedzialnością mogę polecić tego ASrocka - jest w sam raz jako płyta przejściowa. ASrock należy do koncernu ASUSA, który pod tą marką robi płyty budżetowe, co wcale nie oznacza, że to "padaki". Ktoś, kto kupuje ASrocka, to z pewnością nie z myślą o graniu i podkręcaniu. Są modowane BIOSY, dodające takie opcje jak speedsteping, czy obłsugę 4Gb RAM (nominalnie max. 2Gb). Na tej płycie bez problemu podkręciłem E2180 2.0GHz @ 2.6 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co mu taki asrock, jak moze miec nowoczesna plyta ktora zapewnie wydajnosc na poziomie. Nie ma co uwzglendiac wykorzystania ze starych ddr1, wydajnosc do [gluteus maximus] i wlasnie moze je sprzedac drozej niz bedzie kosztowala pamiec ddr2 o tej samej pojemnosc a o wiele wydajniejsze.

 

Najtnaiej wlasnie bedzie jakas plyta z G31, ma niby integre ale mozna urzyc normalnej karty pci-e. Jest po prostu tansza niz plyta bez grafiki oparta o ten sam chipset(p31), o 30-50zl. Do tego wlasnie celek e1200, albo z allegro w tej samej cenie mozna wyrwac uzywane e2140/e2160 ktroe sa lepsze od tego celka ale juz ich po prostu w sprzedazy nie ma. Bezwzglednie do wymiany zasilacz, moze byc en mc-350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze tu nie chodzi o żadne podkręcanie ani modowane biosy. Bo koleś któremu to reperuje, nie ma pojęcia co to procesor, płyta główna i nawet nie wie jak wejść do biosu nie mówiąc nic o podniecaniu.

Ja pisząc o czymś tanim miałem na myśli takie coś np:

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G31 sa na plytach matx, ma tam jakies nieznaczne mozliwosci o/c, ale jej zaleta jest obsuga wszystkich prockow na lga775 i niska cena ~150, a nie sprzet do o/c. A kto tu sugeruje jakies podkrecanie itp. Po prostu szkoda inwestowac w przestarzaly sprzet a taki nawet najrpotszy dwurdzeniowiec zapewnia o wiele lepszy komfort nawet przy zwyklym uzytkowaniu net/media. Fakt wyjdzie troche drozej ale bedzie bardziej perpektywczne.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat niedawno nabyłem płytę gł. AsRock (dokładnie model 4CoreDual-SATA2 w starej rewizji 1.02) i jak do tej pory jestem z niej zadowolony. Powodem zakupu była awaria poprzedniego procka albo płyty, a miałem Bartona postawionego na ASUS A7N8X DLX.

Razem z 4CoreDual-SATA2 kupiłem procek Pentium Dual Core E5200 i jak dotąd max. stabilne OC mam w granicach 30-32% - a nie bawiłem się jeszcze w modowany BIOS (jadę na 2.10), ani w zwiększanie napięć pamięci (2 x Patriot 1GB DDR400 CL2 DC), które na tej płycie głównej są głównym czynnikiem decydującym o możliwościach OC.

 

Tak a'propos tematu: jaką kartę graficzną polecalibyście do mojego zestawu? Okazało się, że XFX GF7800GS 256MB AGPx8 jest wąskim gardłem dla tego procka. Czy Radek X3850 byłby już ok?

 

PS. Z testów wynika, że obecnie realna wydajność grafiki na PCI-E x4 jest mniejsza od x16 tylko o kilka procent. Jak znajdę, to przytoczę linki do tych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...