Skocz do zawartości
Kaeres

Jakie Połączenia Dvd Z Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w uporządkowaniu wszystkich możliwych połączeń DVD z TV (HDMI, SCART, SCART z RGB, compozyt, component, irda, itp).

Mniej więcej wiem ale chcę się zapytać kogoś lepiej znającego się aby potwierdził.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie jest. Chociaz w teorii scart umozliwia uzyskanie znacznie lepszego obrazu w praktyce obecny sprzet ma kiepsko wykonane gniazda, a wiekszosc kabli jest tak dobrze wykonanych ze same siebie zakłócają.

 

Miedzy composit a component mozna wcisnąc s-video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z tą irda, chodziło mi o koaksjalne.

Właśnie nie potrafiłem dokładnie sklasyfikować component i SCART.

Bo na TV CRT miałem lepszy obraz i dźwięk na SCART ale teraz na plaźmie jest inaczej i będę musiał nabyć jednak component.

A o compozycie słyszałem, że jest najgorsze bez wyjątków - z samej teorii chociażby, a praktyka to oczywiście potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem component (miałem SCART RGB)

Różnica jest taka, że oczywiście zniknęły mi przebicia dźwięku z TV (słyszałem np. Polsat- oczywiście baaardzo słabiutko ale jednak - podczas oglądania DVD) i maksymalną rozdzielczość to była 578i.

Teraz mogę sobie ustawić nawet 720p na wejściu i gdy mam film w wyższej rozdzielczości to obraz jest ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Na componencie mozesz miec i 1080p jesli chcesz. Te kable umozliwiaja przesylanie obrazu w kazdym trybie HD. Dlatego tez stawiam component na rowni z hdmi.

Jedyna wada tego polaczenia sa: wiele kabli (kto probuje chowac je w np. listwy to wie o co chodzi), dzwiek na oddzielnym okablowaniu.

W HDMI jest wszystko w jednym wraz z dzwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie.

W praktyce jest tak, że nigdzie się z tym nie spotkałem. Wszędzie jest up-scalling działa na HDMi/Component.

 

U mnie na Toshibie również działa na HDMI. Na SCART tylko 576p maxymalnie. Na powyższych jakie się chce, aż do 1080p.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...