Skocz do zawartości
cz9siu

Modernizacja Pod Gta Iv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosiłbym o propozycje zmian, które pozwoliłyby mi na swobodna gre w GTA IV, bo w chwili obecnej na całkowitych low ustawieniach w grafice jest 18-20 fps i dosyć często dochodzi do ścin. Modernizacji planuje dokonac po swietach, kwota ktora moge przeznaczyc oscyluje w granicach 300zl, domyslam sie ze cala ta kwote wrzucic w nowa grafike, tylko jaka?

Moj setup;

asus p5b

e2160@2,88

gf 7600GT (silentpipe, także nie mam po co próbować podkręcać)

2 gb ramu kingstona 667

chieftec 400W

seagate 250gb

 

Korzystam z XP.

Jedyna rzeczą, którą podkręcałem była magistrala fsb w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj kartę graficzną. Jeżeli masz 2gb w jednej kości to dokup drugie 2gb, jak nie, to sprzedaj te i kup 2x2gb. Kartę 9600gso/gt, a jeżeli wpadnie ci więcej kasy to 8800gt. Karty poszukał bym używanej z gwarancją. Proponuje też podkręcić wyżej procka, 2,88 to na pewno nie jest jego max skoro nie tknąłeś nawet napięcia. Jak nie wiesz dokładnie jak to czas najwyższy dokształcić się w tej kwestii ;-)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj kartę graficzną. Jeżeli masz 2gb w jednej kości to dokup drugie 2gb, jak nie, to sprzedaj te i kup 2x2gb. Kartę 9600gso/gt, a jeżeli wpadnie ci więcej kasy to 8800gt. Karty poszukał bym używanej z gwarancją. Proponuje też podkręcić wyżej procka, 2,88 to na pewno nie jest jego max skoro nie tknąłeś nawet napięcia. Jak nie wiesz dokładnie jak to czas najwyższy dokształcić się w tej kwestii ;-)

Problem w tym, ze mam boxowe chlodzenie i juz przy wspominanym 2,88 temp w prime95 dochodzi do 84*C ;) Czy moj chieftec pociagnie 8800gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka bym proponowal cos po OC aby mialo ze 3,4 i wiecej GHz. Grafika jakas koniecznie z 512 MB pamieci. 8800gts moze ?

 

Co do zasilacza to jakbys zmienil procka i grafe i podkrecil to ciezko mi powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już koszta przekraczające 300 PLN ? A nawet 600 PLN (8400+ 8800GT + kasa za poprzednie bebechy, bo taki zestaw da ci PEŁNY komfort grania ).

 

Dla mnie jedyna sensowna modernizacja pod GTA 4 jest taka:

 

Click!

 

Prawie zero problemów ;)

 

 

P.S żeby modernizować kompa specjalnie pod tego crapa (wersja na PC ). No brawo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej sprzedaj grafe, dokup wlasnie jakies 9600gt, pamieci masz pewnie 2x1, na allegro dokup jeszcze 1x1gb/667(powinna kosztowac grosze) a zmieniac na 2x2 gb nie ma sensu bo dual to smiech na sali 1-3% przyrostu wydajnosci a XP(czy inny 32bitopwy system) i tak nie wykorzysta wiecej jak 3gb wiec tu spokojnie mozesz pojsc po najmniejszej lini oporu. Taki konfig cudow nie zdziala bo ponoc na GTA IV nawet najpotezniejsze maszynki dostaja zadyszki, ale od biedy jakos powinno ci sie udac pograc.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie jesli zakupilbym radka HD 4670 z chlodzeniem IceQ? :) Bardzo spodobala mi sie ta karta, waham sie pomiedzy nia, a 9600GT ktory jednak drozszy jest, a w najtanszej wersji tj. od PALITA podobniez glosne chlodzenie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...