Skocz do zawartości
stranger

pentak2 400 Mhz na 450 czy to sie wogóle da?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam pytanko, kolego chce cos popróbować z oc więc proszę o podpowiedzi dotyczace tematu, nie mialem z pentakami stycznosci wiec sie nie orientuja i nie moge mu pomoc, a ze kolega nie ma inetu pytam grzecznie w jego imieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest slotek jescze w kartridzu pewno kiepsko sie to chlodzi a co do oc z pamieci p2 400 juz chyba 100fsb tak wiec zaleznie od plytki i pamieci prubujcie milej zabwy moze i 600 bedzie :?:

 

proponuje poszukac jakiegos guidea bedzie o rozbieraniu kartridzy odpowiednim chlodzenu i co tam jeszcze potrzeba a wyniki oc roznych procow http://www.cpudatabase.com/CPUdb/

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam P II 233 BOX serii SL2QA i chodzi na 350 w zamknietej budzie z L2 off a testowalem na swojej plycie boxowego P II 350 SL2WZ z L2 ECC i chodzil na FSB 133 z palcem w *upie bez zmiany napiecia i nawet sie nie grzal, moze gdyby pobawic sie jakims SoftFSB to by i ponad 500 bylo. P II 400 powinien krecic sie podobnie, P II 450 smialo moglby chodzic na 600.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PII 400MHz FSB 100 i po drobnych przeróbkach pomyka na 496MHz bez podnoszenia napięcia. Wystarczy go rozebrać przykleić jądro do plastykowej obudowy i założyć z 2 wiatraki. Przy FSB 122 grzeje się do ~ 40 stopni. Procesory ze złączem krawędziowym mają to do siebie, że są jakby zrobione po to by nie dało się ich kręcić. Gdyby twój kumpel się uparł i go rozebrał, zarzucił jakieś porządne chłodzenie (golden orb) to wyciągnął by myśle 550 MHz spokojnie. Musiał by oczywiście podnieść napięcie do 2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 233mmx i max co z tego wycisnalem to 266mhz :twisted: :twisted: ty spokojnie mozesz poprobowac zalozyc mu drugi dodatkowy wiatraczek i bedzie chulal spokojnie na 450 jak nie wiecej moj kumpel mial PII266 wykrecil go na 333mhz na standardowym chlodzeniu i bylo rock stable a komp stal centralnie przy kaloryferze

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wójek dobra rada? - niebardzo masz racje. W PII 400MHz na bank są blokowane mnożniki. W celeronach można je było odblokować zaklejając któreś z pinów, niepamiętam które. A w PII niesłyszałem o takiej możliwości. Zostaje tylo FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wójek dobra rada? - niebardzo masz racje. W PII 400MHz na bank są blokowane mnożniki. W celeronach można je było odblokować zaklejając któreś z pinów, niepamiętam które. A w PII niesłyszałem o takiej możliwości. Zostaje tylo FSB.

8O 8O ktorys z pinow w celeronie

to byl zeby plyta rozpoznala jako proca pracujacego na fsb100

a odblokowane mnozniki to mialy tylko egzemplarze inzynieryjne

jedynie co mozna bylo zrobic,to na niektorych plytach dalo sie obnizyc mnoznik (np. LX440 i p2 233 obnizalem na 3x i 2,5x ,ale 4x i tak startowal jako 3,5x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wójek dobra rada? - niebardzo masz racje. W PII 400MHz na bank są blokowane mnożniki. W celeronach można je było odblokować zaklejając któreś z pinów, niepamiętam które. A w PII niesłyszałem o takiej możliwości. Zostaje tylo FSB.

A ja na bank mialem odblokowany bo zmienialem mnozniki i jestem tego pewien na 100%. Nie wiem, moze pozniej byly blokowane, ja ten proc kupilem w sierpniu 98 roku i moze to byl jeszcze jakis specjalny model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wójek dobra rada? - niebardzo masz racje. W PII 400MHz na bank są blokowane mnożniki. W celeronach można je było odblokować zaklejając któreś z pinów, niepamiętam które. A w PII niesłyszałem o takiej możliwości. Zostaje tylo FSB.

A ja na bank mialem odblokowany bo zmienialem mnozniki i jestem tego pewien na 100%. Nie wiem, moze pozniej byly blokowane, ja ten proc kupilem w sierpniu 98 roku i moze to byl jeszcze jakis specjalny model :)

male sprostowanie ogolnie mnoznik na pentaku byl locked ale byly serie "SE" ktore mialy odblokowany mnoznik i ty chyba na taka trafiles ja na swoim 233mmx mialem mnoznik unlockniety ale tylko do 3.5 :lol: wyzej nie dzialal :evil:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie ogolnie mnoznik na pentaku byl locked ale byly serie "SE" ktore mialy odblokowany mnoznik i ty chyba na taka trafiles ja na swoim 233mmx mialem mnoznik unlockniety ale tylko do 3.5 :lol: wyzej nie dzialal :evil:  

pozdrav

Lagier

No to widocznie tak bylo jak mowisz :) Z reka na sercu mowie, ze mial odblokowany. Pamietam, ze wtedy jak kupowalem, blokowanie mnoznikow jeszcze nie bylo az tak rozpowszechnione, Intel dopiero zaczal blokowac troche pozniej jak sie ludziom trafialy procki ktore tam mogli sporo podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie ogolnie mnoznik na pentaku byl locked ale byly serie "SE" ktore mialy odblokowany mnoznik i ty chyba na taka trafiles ja na swoim 233mmx mialem mnoznik unlockniety ale tylko do 3.5 :lol: wyzej nie dzialal :evil:  

pozdrav

Lagier

233mmx to pentium 1 ,tam nie bylo blokowanych,chodzi ci chyba o p2 233

tam jak mowilem wczesniej mnozniki nizsze chodzily

 

A ja na bank mialem odblokowany bo zmienialem mnozniki i jestem tego pewien na 100%. Nie wiem, moze pozniej byly blokowane, ja ten proc kupilem w sierpniu 98 roku i moze to byl jeszcze jakis specjalny model

jak kupowales w sierpniu 98 to rzeczywiscie mogl jeszcze byc odblokowany

ale czlowieku zaplaciles za niego 3000pln ,jak za duzo forsy miales to mogles dac mi,nie obrazilbym sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupowales w sierpniu  98 to rzeczywiscie mogl jeszcze byc odblokowany

ale czlowieku zaplaciles za niego 3000pln ,jak za duzo forsy miales to mogles dac mi,nie obrazilbym sie :D

No cos kolo tego kosztowal, ale wtedy to ojciec sponsorowal, dzisiaj juz nie ma tak dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...