Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

120-140mm Ac Vs Acuatake Vs Silentiumpc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Witam

potrzebuję 3 wentylatorów 120x120mm i 1 o wymiarach 140x140mm.

 

Priorytety:

- jak najciszej się da

- niska cena (max 25zł za wentyl)

 

 

Co radzicie z tych:

- Acutake 140 (1000RPM)

- Acutake 120 (1200RPM)

- AC120x120 (1000RPM)

- SilentiumPC Zephyr 120 (1100RPM)

- SilentiumPC Zephyr 140 (600RPM)

 

 

Teoretycznie najcichszy z 120x120 powinien być Arctic Cooling, ponieważ ma tylko 1k RPM, z doświadczenia wiem jednak że teoria != praktyka dlatego Was proszę o opinię. W kwestii 140mm nie mam pojęcia, standardowy który miałem w budzie robił 1400RPM i troszeczkę mi przeszkadzał. Wydajnośc nie jets aż tak bardzo istotna - i tak 5 wentyli w obudowie, nawet wolnoobrotowych wymusi odpowiedni przewiew ;)

 

BTW. Mam rozgałęźniki na 5V, nie wiem jednak czy wszystkie wentyle temu podołają (podejrzewam że z tych wymienionych, żaden nie ruszy na 5V) - może lepiej byłoby wziąć więc np. AC 120 1500RPM i przy 5V mieć jakieś ~630 RPM? Nie wiem, doradźcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydajność nie jest pryiorytetem, to stawiałbym Actake przed Arctic Cooling. Przede wszystkim dlatego, że ich napędy nie terkoczą jak w AC. Zephyr nie znam, nie będę się wypowiadał. Co do woltażu, to 7V będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tylko że mam jedynie na 5V przejściówki a nie mam czasu bawić się z ręcznym przerabianiem, chodzi mi o głośność na def v.

 

@zzizzy: Taa, antec 300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...