Skocz do zawartości
dealer25

Co Wybrac? Dylemat Prosze Pomóc W Wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcem złozyc kompa zastanawiam sie czy warto kupywac 3 rdzeniowca czy lepiej kupic jakiegos Athlon 64 X2 6000+

 

AMD Phenom Triple-Core 8750 BOX (Socket AM2+) Black Edition- 450 zł czy Athlon 64 X2 6000+ 340 zł??

Płyta głowna:Gigabyte GA-MA790X-DS4- 360 zł

Ram 2*2Gb A-Data 1066-260 zł

Grafika Gainward 9800GT 440 zł

Zastanawiam sie czy Phenom da rade z takim taktowaniem czytałem ze aby grafe była wykorzystywana to taktowanie musi byc od 3 ghz w góre. Mam nadzieje ze ta wersja black z odblokowanym mnoznikiem jest w stanie oasiagnac takie taktowanie. Opłaca sie dokładac 100 zł czy lepiej kupic 2 rdzeniowca? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz (S775) BOX???? bedzie w cenie tego Amd Triple core grafika mi taka wystarczy w zupełnosci:)

Dlaczego koniecznie AMD?

Ja bym sie pakowal w E8400, posiadam i na stadardowym coolerze robie 4GHZ przy ~65C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/4 rdzenie sa przereklamowane. Dwurdzeniowce to obecnie najlepszy wybor, ale taniej od tego x2 wyjdzie e5200, kasuje tego 6000+ z palcem w d...ie, a po o/c ~3,5 nawet amd triple moze sie schowac. Jak znalazl pod ta grafike. Pozatym mozna oszczedzic na plycie, bo taka calkiem niezla do o/c tego procka jest za ok 220(EP31-ds3l), chyba ze potrzebne ci jakeis bajery to adekwatny model moze byc ciut drozszy ale zapewne i tak wyjdzie taniej niz ta pod amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zakup 3/4 rdzeniowca nie jest przyszłosciowy?? niedługo wyjda aplikacje gry które w pełni bede obsługiwaly takie procesory jest sens abym pchał sie w starsza technologie?? ten e5200 nie jest drogi i zajeb...e sie kreci ale....sam nie wiem;/ cięzki wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zakup 3/4 rdzeniowca nie jest przyszłosciowy?? niedługo wyjda aplikacje gry które w pełni bede obsługiwaly takie procesory jest sens abym pchał sie w starsza technologie?? ten e5200 nie jest drogi i zajeb...e sie kreci ale....sam nie wiem;/ cięzki wybór

Co w nim takie nowoczesnego?

To że ma 3rdzenie czy to ze jest robiony z 'odpadkow' X4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zakup 3/4 rdzeniowca nie jest przyszłosciowy?? niedługo wyjda aplikacje gry które w pełni bede obsługiwaly takie procesory jest sens abym pchał sie w starsza technologie??

Jesli nie daje ci do myslenia ze Quady sa na rynku juz dwa lata i jaki maja "rewelacyjny support w zastosowaniach domowych" to ja wiecej nie skomentuje przyszlosci Quadowe :P I tak ciagle slysze ze niedlugo beda mialy wsparcie ze zwykle duo sie schowa, i tak bedzie juz ze dwa lata :D Fakt poowli to sie poprawia, ale o jako takim wsparciu moga mowic osoby zajmujace jakiims powaznym rzeczami, programownaie obrobka, a w domowych zastosowaniach to ciagle sporadyczna sprawa. Ciagle bardziej liczy sie wiekszy zegar w duo niz wiecej nizej taktowanych rdzeni w Quadzie czy Triple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu autora tematu zdecydowanie brałbym zestaw z Phenomem X3 8450 i płytą np. MSI K9A2 CF-F. Koszt tego zestawu to będzie +-600zł, za co dostajesz, odważę się użyć tego stwierdzenia - przyszłościowy procesor. Mimo iż prawie we wszystkich grach niekorzystających z wielu rdzeni amd phenom będzie (nawet zauważalnie) wolniejszy od np. e5200 czy e7200 intela. J

 

ALE to, że amd będzie wolniejsze w grach "jednowątkowych" nie znaczy, ze nie da się grać - płynność gry i tak zostanie zachowana. Co za różnica czy masz 80 czy 60 klatek?

 

Jednak sugeruję spojrzeć jak chodzi np. lost planet, czy gta 4 na e5200/e7200 a jak na 3-rdzeniowym procku. Mimo iż jest on taktowany 2,1Ghz (po o/c załóżmy 2,6) a intel po oc ~3,2Ghz. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że gta 4 jest dobrym przykładem źle zoptymalizowanej gry. Ale chciałbym zauważyć, że przyszłość=wielowątkowość.

 

Ponadto chciałem zauważyć, że posiadam e5200. Polecam zaś triple core. Tylko nie żaden black edition, bo i standardowego podkręcisz do jakiś 2,5-2,6Ghz, a BE o 300Mhz wyżej. Imo gra nie warta świeczki.

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednej gry rezygnować z płynności teraz? Daj spokój. Do czasu gdy będą wykorzystane 4 rdzenie quady będą tanie jak barszcz. Na obecną chwile to do gier opłacalne są dwujajowce.

I jeszcze jedno. OC rzedu 3,2GHz na E7200 to żenada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że zakup phenoma = brak płynności w grach. Stwierdzam tylko, że np. gdy na c2d będzie 50fps, to na phenomie ~40. Optycznie różnica niewielka... A 3cie jajko się przyda. Ale to tylko moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wydajniejszy jest athlon 6000+, wez plyte na AM2 i tego procka. A co do grafiki to ostatnio szukam czegos dla siebie i moze spójrz na to:

Sapphire Radeon HD 4670 512MB DDR3 PCI-E BOX Cena: 301,00 zł

wersja 1giga ~350zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że zakup phenoma = brak płynności w grach. Stwierdzam tylko, że np. gdy na c2d będzie 50fps, to na phenomie ~40. Optycznie różnica niewielka... A 3cie jajko się przyda. Ale to tylko moja opinia :)

Taki przykład z niedawno wydanej gry: pokaż mi płynność na X3 w undercoverze? Ja mam problem z płynnością na E2160 przy 3GHz. I powinieneś napisać: co za rónica czy będzie 25klatek na intelu czy 20 na X3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wydajniejszy jest athlon 6000+

A skad takie madrosci, bo widzialem pare testow gier i 6000+ dostaje becki nawet od niekreconego e5200, wiec jestem bardzo ciekaw. Wiec nie bardzo widze sens pchania sie na sile w amd, bo to ani taniej ani wydaniej.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wydajniejszy jest athlon 6000+, wez plyte na AM2 i tego procka. A co do grafiki to ostatnio szukam czegos dla siebie i moze spójrz na to:

Sapphire Radeon HD 4670 512MB DDR3 PCI-E BOX Cena: 301,00 zł

wersja 1giga ~350zl.

 

1. Popieram wypowiedź mariokinga nad moim postem.

2. Polecanie Radeona HD4670 1GB?

 

 

Za głoszenie herezji mogę karać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad takie madrosci, bo widzialem pare testow gier i 6000+ dostaje becki nawet od niekreconego e5200, wiec jestem bardzo ciekaw. Wiec nie bardzo widze sens pchania sie na sile w amd, bo to ani taniej ani wydaniej.

Autor tematu pytał o procesory AMD x3 i x2. Czytaj ze zrozumieniem jego post i moja odpowiedz. W testach x2 jest wydajniejszy niz x3 phenom. (W grach by znów nie było nie porozumień)

Edytowane przez neotps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu pytał o procesory AMD x3 i x2. Czytaj ze zrozumieniem jego post i moja odpowiedz. W testach x2 jest wydajniejszy niz x3 phenom. (W grach by znów nie było nie porozumień)

"Full profeska", co z tego ze jeden i drugi wybor nie jest najlepszy, ani najkorzystniejszy, ale skoro tylko o to pyta po co mu udzielic lepszej rady, prawda? Wedlug ciebie gdyby ktos sie pytal strzelic sobie w leb czy powiesic, to tez poradzisz mu kulke zamiast go od tego odwiesc? :D

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przykład z niedawno wydanej gry: pokaż mi płynność na X3 w undercoverze? Ja mam problem z płynnością na E2160 przy 3GHz. I powinieneś napisać: co za rónica czy będzie 25klatek na intelu czy 20 na X3.

X3 w undercoverze? Nie widzę żadnego problemu. Mój kolega ma i wyniki są ~4-5 fps niższe niż na moim cfg. Grafika ta sama. Na swoim złomie :) osiągam przeciętnie wg. frapsa 38fps, 1280x1024 wszystko na max, tylko FSAA 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty bys go odwiódł i dał mu dłuższe życie w agonii podczas okupacji niemieckiej w jednym z obozów... Każde pytanie można interpretować na różne sposoby, ignorując przy tym powody dla których zastanawia się nad kulą badź sznurem o którym wspomniałeś. Ja odpowiedziałem na jego pytanie, który procek z tych które wymienił - bo na tyle byłem w stanie ze swoja wiedza na ten temat, inni mają ją wiekszą i doradzają inne rozwiązania i nie powiedziałem nigdzie, by było źle doradzać coś co wg np. Ciebie jest lepsze i bardziej opłacalne. Gdybym spytał o karte od ATI do 350zł ktoś by mi rzucił nvidia bo lepsze, kiedy ja myśle o wykorzystaniu hybrid crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3 w undercoverze? Nie widzę żadnego problemu. Mój kolega ma i wyniki są ~4-5 fps niższe niż na moim cfg. Grafika ta sama. Na swoim złomie :) osiągam przeciętnie wg. frapsa 38fps, 1280x1024 wszystko na max, tylko FSAA 2x

Średnie średnimi. Mówie o grze, płynnej grze. Zresztą powiedz mi jaki min FPS osiągasz i Ty i kolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty bys go odwiódł i dał mu dłuższe życie .......... Gdybym spytał o karte od ATI do 350zł ktoś by mi rzucił nvidia bo lepsze, kiedy ja myśle o wykorzystaniu hybrid crossfire.

Nie ma jak wywracac konia ogonem. Autor nie okreslil zadnego kryterium uniemozliwiajacego przedstawienie mu lepszej alternatywy, wiec nie dorabiaj teori do filozofi, wpierajac ze za wybrem amd przez autora jest jakis wyzszy cel ktory unieomzliwia zaproponowanie mu intela :D

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chłopaki doradzcie cos z Intela bo widze ze jednak Amd to nie jest dobry wybór. Na procka, płyte i ram moge wydac 1000zł reszta kasy idzie na grafe dysk i zasilacz.

Swiat i ludzie z takim budgetem, to juz mozna cos z e8x00 zlozyc, ep35-ds3l i to co zostanie powino wystarczy na jakies lepsze 2x2gb, moze a-data extreme. Wypas

 

EDIT

Chociarz przy obecnych cenach moze byc ciezko. Ale moze lepsza alternatywa to jakis e7xxx i porzadne chlodzonko. Chociarz osbiscie chyba bym wolal wziac e5200 bo roznica w cenie do e7200 jest naprawde spoa wzgledem tego niewielkiego wzrostu wydajnosci.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...