Skocz do zawartości
oliveyra

Modyfikacja Staruszka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na wstępie małe wprowadzenie. Nie będzie to typowa modernizacja. Zakupiłem nowy komputer natomiast stary idzie w użytkowanie do brata. Ma pracować do wakacji jako centrum (czytaj gry) rozrywki a od września 2 wymienione komponenty mają działać w nowym zestawieniu.

 

Aktualny konfig:

Asus P5ND2sli

2x1024MB DDR2 533Mhz Kingston

160GB WD Caviar SataII + 40GB Samsung Sata

DVD-RW LG i Plextor (ide)

flop (jest ale nie koniecznie do podpięcia)

P4 650 ale dostałem za darmo z demontażu P D840 więc będzie wymieniony

GF 6600 256/128 Gigabyte

zasilacz 350W (nazwa zamazana) ale pisze tak +3,3V - 28A: +5V - 28A: (razem 215W) +12V - 19A (228W): wszystko razem 330W, -12V - 0,8A - 9,6W: +5V - 2A - 10W:

 

Pytanie dotyczy zasilacza i grafiki. Do wydania max 500 zeta, zasilacz musi być nowy, za kilka miesięcy do przełożenia do nowego kompa.

Co do zasilacza znalazłem takie:

FORTRON 550-8 FSCFSP

FORTRON FSP550-60PLG

Jeżeli dadzą radę to który będzie lepszy, ewentualnie jakieś propozycje mile widziane.

Przy zakupie jednego z w/w zasilaczy zostaje 400 zeta na grafa. Tutaj zdaję się na wasze porady.

 

Tak poza tematem czy można kupić jakieś niedrogie chłodzenie do tego D840 (stare wygląda dość kiepsko).

 

Dziękuję za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron to jest dobry na bezrybiu. Za 130-150 mozna kupic jakiegos Pentagrama 460W i na tym bym sie skupil. Co do grafiki to zalezy od gier w ktore sie gra i rozdzielczosci. Ja polecalbym HIS HD4670 Iceq za ok ~300, ewentualnie 9600gt za ok ~350. Ale wowczas za wiele nie zostanie na to chlodzonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jaest poza tematem. Dołoże na nie z własnej kasy. Ten polecany AC Freezer 7 Pro PWM będzie pasował?

 

Co do grafiki HIS HD4670 Iceq to nie przeszkadza, że jest ona na szynie 128bit?

Nie wiem w jakich rozdzielczościach będzie grał i w jakie gry ale ten monitor dostanie pod choinkę BENQ G2200WT. Może taka 9600 GT Gainward

Zasilacz Pentagrama 460W to wydatek 155 zeta w Agito, na alegro nie znalazłem, więc może jakieś inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz to raczej i tak najtaniej co mozna kupic cos przyzwoitego, jesli ma to posluzyc przyszlosciowo. Ja gram w takie gierki jak assasins creed i wiedzmin w 1650x1080 na fulla, wiec 128bit tak bardzo nie przeklada sie na wydajnosc ktora jest jak HD3850 ktory jest 256bit. No fakt 9600gt bezie wydajniejszego, ale jesli ktos lubi cisze to HIS HD4670 nic nie przebije, i te najtansze 9600gt za ok ~340-350 to raczej szuszarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na 9600GT więc sprawa grafiki rozwiązana.

 

Co do zasilacza nadal ten Pentagram mnie nie przekonuje więc kolejne propozycje:

CHIEFTEC GPS-450AA-101A

AMACROX AX450-PNF

czy może przeforsować to:

OCZ StealthX 500W

 

Co do chłodzenia czy to AC-Alpine 7GT zastąpi boksowe (bez oc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie zasilaczy najlepszy będzie ten OCZ, ale imho lepiej wziąć Pentagrama CAV-500. Cichszy, tak sama dobry i chyba nawet tańszy.

 

A ten Alpine będzie niewiele lepszy od boxa.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia czy to AC-Alpine 7GT zastąpi boksowe (bez oc).

Watpie zeby poradzilo sobie z pentium D, to jest do chlodzenia C2D i z tym od biedy sobie radzi, chociarz jak pokazuja w tej aukcji tak sobie. Tylko nie bardzo widze sens montowania cihutkiego chlodzenia gdy reszta jest wystarczjaco glosna by zagluszyc nawet boxa.

 

Wez pod uwage ze oni testuja e6600 ktore ma tpd 65w i mimo to temperatura siega 50 stopni, a chcesz to zamontowac na procku z tpd 130W.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby poradzilo sobie z pentium D, to jest do chlodzenia C2D i z tym od biedy sobie radzi, chociarz jak pokazuja w tej aukcji tak sobie. Tylko nie bardzo widze sens montowania cihutkiego chlodzenia gdy reszta jest wystarczjaco glosna by zagluszyc nawet boxa.

 

Wez pod uwage ze oni testuja e6600 ktore ma tpd 65w i mimo to temperatura siega 50 stopni, a chcesz to zamontowac na procku z tpd 130W.

Dlatego bardzo proszę o doradzenie czegoś konkretnego. Boxowy uszkodziłem i muszę coś założyć. Nie ma znaczenia głośność a cena. Najlepiej z dolnej półki, pasujący na tego procka i bezproblemowo spełniający swoje zadanie.

 

Kwestia zasilacza rozwiązana. Przekonaliście mnie do tych Pentagramów. Jeśli nie przeforsuję cenowo tego CAV-500 to zostanie ten 460W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...