Skocz do zawartości
pysiul86

Lg W2452v-pf - Dziwna Srpawa, Bardoz Prosze O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem 3 dni temu monitorek LG W2452V-PF, nie wiem co sie dzieje ale posiadam obecnie 2 monitorki wymiony LG W2452V-PF oraz Benq FP93GP na matrycy MVA.

 

Użytkuje nowego LG, bardzo boli mnie od niego glowa oraz oczy, czy jest to nomrlane przy takim dużym monitorze czy też nie jest ? bardzo prosze o pomoc do użytkowiników tego monitora, jak macie ponastawiane obrazy takaby bylooptymalnie i dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą dobrego ustawienia LCD jest ustawienie maksymalnej dostępnej rozdzielczości. Jest to tzw. rozdzielczość natywna (fizyczna), która powoduje najlepszą jakość obrazu i najmniejsze zmęczenie oczu. W razie potrzeby proponuję użyć autokonfiguracji na obudowie monitora, a następnie (w razie potrzeby) ustawić jasność i kontrast - zapewne kontrast około 90% i jasność 60-70% na nowym monitorze powinny wyglądać dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw jak najmniejszą jasność i kontrast przy których obraz jest jeszcze akceptowalny (20-30%) i stopniowo zwiększaj aż znajdziesz kompromis miedzy żywymi kolorami a wygodą pracy, LCD mocno świeci w oczy (zwłszcza duży ekran) i każdy użytkownik przechodzi etap przyzwyczajania się, często piszą podobne posty na forum :) Ja tez przez kilka dni nie mogłem sie przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem wiec tak zrobie bo jutro bede w domu to go sobie ustawie. zoabcze jak bedzie dalej, a co do uzytkowników tego ekranu bardzo prosze o inforamcje jak go ustawic najwygodniej

 

i tak wogule to planuje zostawic sobie oba ekrany jeden bedzie do tekstu a internetu pracy biurwej natomist 2 do filmow i gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie ten monitor ma jasność na 100 a to poprostu z bliska wypala oczy, jest naprawde bardzo jasny. Moje średnie ustawienia (tzn. do wszystkiego): jasność-30, kontrast-60. Przy takich ustawieniach obraz i tak jest dość jasny, do worda, neta można jeszcze zmniejszyć. Czy ktoś z urzytkowników tego monitora podłączał jakieś urządzonko przez hdmi, jesli tak to jak prezentuje się obraz oraz czy działa pip w konfiguracji dvi-hdmi czy tylko d-sub-hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...