Skocz do zawartości
vltr

X4 Czy C2d? Patriot Czy Gail? Iyama? Czekac?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam okazje by zbudowac sobie nowy zestaw komputerowy, ze starego kompa mam wszystko procz podanych nizej. Glowne pytanie: czy krecony x4 bedzie lepszym wyjsciem? Czy moze jednak lepiej tego c2d? Skad takie ogromne poparcie dla intela? Gdy ostatnio kupowalem kompa AMD bylo zdecydowanie rozsadniejszym wyjsciem :) Wzglednie, czy dla takiego procesora plyta bedzie odpowiednia, moze lepiej poszukac czego innego?

 

No i czy nie lepiej poczekac do stycznia, polowy powiedzmy? O ile mozna spodziewac sie spadku cen po swiatecznej goraczce czy moze jednak lepiej kupowac zanim bedzie noworozna inwentaryzacja?

 

1. Procesor - ograniczaja mnie fundusze i wybor to X4 9550 440zl (link) lub C2D E7300 (link) 450zł

 

2. Plyta glowna - w zaleznosc od wyboru wyzej myslalem o MSI K9A2 790X 315zl (link) lub pod c2d ASUS P5QL Pro 300zl (link) lub wzglednie* Gigabyte GA-EP45-DS3R 440zł (link)

 

3. Pamieci - z 1066 cl5 znalazlem takie dwie mozliwosci - Patrioty za 220zl (link) lub Geil za 250zł (link) - ktore wybrac?

 

4. Grafika - tu wlasciwie jestem zdecydowany - sporo swietnyc opinii i porownan i wybralem ASUS 4850 530zł (link) z chlodzeniem Glaciatora. Jest rozsadniejszy wybor wersji czy zaufac asusowi? :)

 

5. Zasilacz - 500W Tagan 280zł (link) utrzyma kazdy z tych kompletow?

 

6. Monitor - IIyama 22" za 800zł (link) czy moze szukac czegos innego?

 

Lacznie bez monitora wychodzi 1800zł dla X4 i ok 2000zl dla c2d - wolalbym nie przekraczac limitu tych 1800...

 

Dziekuje za kazda pomoc.

 

* Zastanawiam sie nad opcja Crossfire'a - moze za rok, moze za poltorej dokupilbym wiele wiele taniej druga grafe zamiast wymieniac na nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procesor - ograniczaja mnie fundusze i wybor to X4 9550 440zl (link) lub C2D E7300 (link) 450zł

Ja poszedłbym w C2D

2. Plyta glowna - w zaleznosc od wyboru wyzej myslalem o MSI K9A2 790X 315zl (link) lub pod c2d ASUS P5QL Pro 300zl (link) lub wzglednie* Gigabyte GA-EP45-DS3R 440zł (link)

Zakładając, że idziemy w intela sugerowałbym jednak Gigabyte.

3. Pamieci - z 1066 cl5 znalazlem takie dwie mozliwosci - Patrioty za 220zl (link) lub Geil za 250zł (link) - ktore wybrac?

Żadne z nich, lepszym wyjściem imo byłyby A-Daty EE

4. Grafika - tu wlasciwie jestem zdecydowany - sporo swietnyc opinii i porownan i wybralem ASUS 4850 530zł (link) z chlodzeniem Glaciatora. Jest rozsadniejszy wybor wersji czy zaufac asusowi? icon_smile3.gif

Mam i jestem zadowolony, możesz brać.

5. Zasilacz - 500W Tagan 280zł (link) utrzyma kazdy z tych kompletow?

Tutaj jednak polecam zapoznać się z ofertą Enermax'a bądź Be Quiet!, jednak wspomniany Tagan wystarczy z pewnością.

6. Monitor - IIyama 22" za 800zł (link) czy moze szukac czegos innego?

Tutaj mogę polecić moj monitor (patrz: sygnatura) tańszy i cieszy się dobrą opinią. Zaglądnij do podforum o monitorach, jest tam cały temat poświęcony temu LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...