Skocz do zawartości
michuuu92

Kilka Wtyczek Do Winampa + Poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec kumpel zrobił super zbiór wtyczek do winampa wraz z opisem jedyna wtyczka która z dzwięku potrafi wyciągnąc wiecej dużo wiecej.

ocencie sami.

 

wtyczki

jeszcze 4font EQ

jak to zrobić

 

ważna jest kolejnosc wtyczek w okienku muchFX2 i mod 4font pewnie bedzie trzeba dodac ;)

 

stestujscie nie jest to dużo pracy a dzwięk powalający ;)

mam wieże aiwy i dzwięk jest wyrażniejszy mniej przytłumiony i mocny ;)

 

zresztą ocencie sami czekam na wasze opinie.

 

Paczka by kundello ;)

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shibatcha ta paczka nie ma :lol2: a bez tego ciężko słuchać mp3 na winampie ale na szczęście jest src ale moje X-fi robi je sprzętowo, poza tym kto słucha nuty na winampie kiedy jest foobar2000 ? no chyba, że do radia.

Na szczęście ja już nie potrzebuje enhancerów ale warto tych bajerów spróbować przy przymulonych zestawach bo potrafią sporo dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shibatcha ta paczka nie ma :lol2: a bez tego ciężko słuchać mp3 na winampie ale na szczęście jest src ale moje X-fi robi je sprzętowo, poza tym kto słucha nuty na winampie kiedy jest foobar2000 ? no chyba, że do radia.

Na szczęście ja już nie potrzebuje enhancerów ale warto tych bajerów spróbować przy przymulonych zestawach bo potrafią sporo dać

ja wole WiNaMpa od foobara haha foobar no coment;) a co do paczki to średnio mi się podoba jakoś dzwięku po zabiegu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze rok temu sam nienawidziłem foobara :) więc wszystko przed tobą :) łatwość obsługi i zakładki z playlistami są po prostu super no i winamp bez wtyczek gra jak kupa i jest teraz zbyt przesycony crapem już wolę od niego WMP11 ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj michu jak masz zamulony sprzęt SRS audio Sandbox zwykł konkretnie lata tamu rozbujac moje głośniki manty 2.1 o dzwięcznej nazwie "jambo bass" znalazłem dziś pudełko na strychu :lol2: i mi się przypomniało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zmulonego sprzetu ale w tej wtyczce bassy moge sobie ustawic tak żeby starzy za ścianą nie mieli watów a żebym ja nie miał bezbasia tutaj u mnie ;) i głównie o to chodzi

a tak to w kuchni kielunki spadały :P a potem nie ma w czym pić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to też tylko w subiektywnym odczuciu bo każdy z nas odbiera dźwięk inaczej nie można wszystkich wrzucić do jednego worka.

to porównaj dźwięk między winampem,wmp i foobarem są różnice wmp i foobar wypadają lepiej i oba stawiam na równi tyle że foobar bardziej przejrzysty jest dlatego go używam. A autor foobara mówiąc że jego player gra lepiej od winampa zaraz miałby na plecach adwokata od właścicieli Winampa i widmo sprawy która go zrujnuje wiec na arenie "globalnej" ludzie raczej ważą słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art podaj dowody na degradowanie dzwieku przez winampa

 

foobar winamp i wmp graja identycznie

 

na asio z foobara jest to samo

nie ma zadnych roznic

 

nie wymyslaj bzdur o jakis prawnikach bo to żenujące.....

a test samemu przeprowadź jak nie wierzysz - jest bardzo prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winamp korzysta z miksera systemowego przy użyciu DirectSound oraz Waveout. Mikser systemowy w Windows XP degraduje dźwięk do 15 bitów bodajże i zachodzi podwójny resampling, który odbija się na jakości. Przy użyciu w Winampie ASIO4ALL bądź Kernel Streaming jakość jest taka sama i w foobarze jak i w Winampie. Korzystając z Windowsa Vista, jakość jest taka sama, gdyż Vista posiada nowe biblioteki miksera systemowego. Nie degradują już dźwięku. A foobara sam oczywiście używam ze wględu na jego obsługę oraz szybkość działania. Pozatym odtwarzacz ma grać a nie wyglądać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikser systemowy w Windows XP degraduje dźwięk do 15 bitów bodajże i zachodzi podwójny resampling, który odbija się na jakości.

Ta przypadłość zachodzi tylko wtedy jeśli pasek głośności Wave nie jest ustawiony na 100% głośności i/lub balans nie jest na środku. W przeciwnym razie Windowsowy KMixer nie ingeruje w dźwięk - jest bit perfect. To się tyczy wyjścia cyfrowego i analogowego. Dlatego najlepiej regulować poziom głośności pierwszym paskiem (Regulacja głośności) a Wave mieć na full (dla wyjścia analogowego). Druga sprawa jest taka że te wszystkie wtyczki do Winampa ingerują w dźwięk jeszcze bardziej niż KMixer. :-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie musiałem nic pisac ubiegli mnie ja na winampie nie jade bo już dawno nie muszę wystarczy mi goły foobar i bit-perfect w karcie i mi styka

ja winampa używałem zawsze z shibatchem ale to jeszcze za czasów Audigy SE.

ZZZZz zacząłeś ostro niestety nie o to mi chodziło że winamp z asio a chodziło mi o winampa gołego tak jak goły jest foobar.

Dla fanów winampa polecam shibatch lub cudo z linka w poscie wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goly gra identycznie

 

razor napisal w jakim przypadku moze sie tak dziac - i nie jest to nic szczegolnego bo taka jest zasada ceyfrowej regulacji - to samo mamy w monitorach - widac gdy mamy 8 bit na kolor przy regulacji kolorow

 

ja nie tykam zadnych wynalazkow - goly czysty sound

ewentualnie PSP VW w wersji vst do winampa :) ale to tak do zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...