Skocz do zawartości
Dzakart

Winxp - Problemy Z Instalatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam taki oto problem - chciałem przygotować mojego starszego laptopa (Armada M700) dla teściowej, w związku z tym, iż zainstalowany był już dość "wyekspolatowany" XP postanowiłem zainstalować wszystko na nowo. Napęd CD w tym laptopie niestety ma duże problem z odczytem płyt, więc całą instalacje zgrałem z pendriva na partycję D i z poziomu Windows uruchomiłem instalacje. Po skopiowaniu plików i restarcie, włączył się instalator, usunałem starego Win i rozpoczął się proces kopiowania plików i to jest problem - wyskakuje komunikat:

 

"skopiowanie pliku xxx niemożliwe"

 

klikając pomin, przy kolejnym pliku wyskakuje to samo i potem znowu to samo itd... Jakby znikły pliki instalacyjne.

 

Poprzez opcję "napraw" udało mi się przejść do wiersza poleceń. Jednakże gdy "wchodzę" do katalogu D:\1\i386\ i próbouje odaplić plik winnt czy też winnt32 z "exe" i bez za każdym razem pojawia się komunikat:

 

"to polecenie nie jest rozpoznawalne"

 

Proszę was drodzy forumowicze o jakaś poradę.

 

Pozdrawiam, Adam

 

PS. Instalowany system to XP Home z zintegrowanym SP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wystartuj jakiś program diagnostyczny z FDD/CD/USB i sprawdź dysk oraz pamięci.

2. Wywal partycje i załóż od nowa. Potem sformatuj.

3. Wrzuć pliki na dysk D od nowa i jeszcze raz włącz instalator.

Jeśli laptop ma opcję botowania z USB, to możesz podłączyć napęd przez USB. Kable są na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wystartuj jakiś program diagnostyczny z FDD/CD/USB i sprawdź dysk oraz pamięci.

2. Wywal partycje i załóż od nowa. Potem sformatuj.

3. Wrzuć pliki na dysk D od nowa i jeszcze raz włącz instalator.

Jeśli laptop ma opcję botowania z USB, to możesz podłączyć napęd przez USB. Kable są na Allegro.

Nie rozumiemy się, CD nie działa, USB nie "odpale", na chwilę obecną mam tylko instalację na partycji D oraz opcje wejscia do wiersza poleceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na dłuższą metę nowy napęd i tak będzie potrzebny. Na chwilę można by od kogoś pożyczyć.

2. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "USB nie odpalę". Czy laptop ma opcje bootowania z USB? Sprawdź w ustawieniach BIOS.

3. Konsola odzyskiwania (bo zapewne o niej mówisz pisząc o wierszu poleceń) nie pozwala na uruchamianie zewnętrznych aplikacji -jesteśmy ograniczeni jedynie do poleceń, jakie sama obsługuje.

 

Przy braku osób, od których możesz pożyczyć napęd i braku startowania z USB/FDD pozostaje Ci 2 opcje:

1. Podłączenie dysku do kompa, zrobienie partycji jak trzeba, wrzucenie na dysk C Dosu lub ogólnie dysku startowego Windows 9X, aby potem wystartować z niego i dostać się do instalatora.

2. Kupienie napędu CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Konsola odzyskiwania (bo zapewne o niej mówisz pisząc o wierszu poleceń) nie pozwala na uruchamianie zewnętrznych aplikacji -jesteśmy ograniczeni jedynie do poleceń, jakie sama obsługuje.

No i wszystko w tym temacie :( Więc będę musiał poszukać sprzętu.

 

Dzięki za pomoc, miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...