Skocz do zawartości
Micias

Msi kt3v i dzielniki - sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plytke msi kt3v i athlona 1700+ podkrecam proca do 12.5x166 mhz patrze w sandrze a tam agp na 84 mhz, dziwi mnie to bo podobno kt333 ma dzielnik 1/5 po przekroczeniu 166 mhz, plyta nie ma mozliwosci manualnego zmiany mnoznika, czy mozecie mi to wytlumaczyc dlaczego ta plytka nie zmienia sama dzielnika po przekroczeniu magistrali 166, czy wyniki sisoft sandry sa wiarygodne czy raczej nie wierzyc jej ze podaje dzielnk 1/4, jest moze jeszcze jakis inny programik ktorym mozna sprawdzic dzielnik plyty lub czestotliwosc taktowania pci i agp. nie wiecei dlaczego tez jak biore mnoznik 14 lub 15 to plytka sama przestawia na 4.5 lub 5,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFanem mozna odczytac, a Sandra nijest w tym najleprza, juz byl kiedys o tym temat podobny i doszlismy do wniosku ze to jest klamliwa zeby nieprzeklnąc cholera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plytke msi kt3v i athlona 1700+  podkrecam proca do 12.5x166 mhz patrze w sandrze a tam agp na 84 mhz, dziwi mnie to bo podobno kt333 ma dzielnik 1/5 po przekroczeniu 166 mhz, plyta nie ma mozliwosci manualnego zmiany mnoznika, czy mozecie mi to wytlumaczyc dlaczego ta plytka nie zmienia sama dzielnika po przekroczeniu magistrali 166, czy wyniki sisoft sandry sa wiarygodne czy raczej nie wierzyc jej ze podaje dzielnk 1/4, jest moze jeszcze jakis inny programik ktorym mozna sprawdzic dzielnik plyty lub czestotliwosc taktowania pci i agp. nie wiecei dlaczego tez jak biore mnoznik 14 lub 15 to plytka sama przestawia na 4.5 lub 5,5 ?

napisales ze plyta nie ma mozliwosci zmiany mnoznika jakto wlasnie trzymam w rece instrukcje do tej plyty i widze ze tam jest ustawienie mnorznika zereszta sam krecilem procka na takiej plycie i wszystko bylo w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandra klamie i nie sugeruj sie nia

I to jak kłamie!

Wczoraj na grafie na pci (bo na magistrali >200 agp nie wyrabia) miałem magistralę 213, co wg sandry dawało na pci ~53 :lol: :lol: :lol:

 

Oczywiście dzielnik 5 był wymuszony ręcznie więć na pci było jedynie 42,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyliscie na swoich plytach zaraz obok gniazda IDE1 taka mala tabelke informujaca o tym jak przestawic zworki SW1 i SW2 tak zeby proc pracowal na 100 Mhz , 133 Mhz lub 166 Mhz. Miejsce na owe zworki znalazlem na plytce jest opisane ktore to SW1 i ktore to SW2 tylko problem jest taki ze nie ma wystajacych pinow tylko same puste miejsca tak jak by ktos te piny powyrywal i nie ma w co nawet wlozyc tej zworki. Swoją droga jezeli ta plyta obsluguje procki na fsb 333 to musi miec dzielnik 1/5 dla pci i chyba niestety sandra klamie a szkoda bo to bardzo fajny przydatny programik. Szkoda ze nie ma zadnego alternatywnego programu ktorym mozna by bylo dokladnie odczytac czestotliwosc pracy agp i pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj posty z linku - ja sprawdzilem ostatecznie. Najlepiej podaje Aida32 w opcji płyty głównej przy parametrze określajacym częstotliwosc V-link jest on-line zmieniajacy sie wynik. Jednoznacznie pokazuje ze dzielnik przeskakuje na 1/5.

 

 

Sandra nie przeskakuje.

KT3 Ultra 2 ma dzielnik aczkowlwiek nie wszystkie egzemplarze sa w stanie stabilnie pracowac na 166.

Na kt3V nie ma problemu ze 166 żadnego - co pokazuja wyniki ludzi z forum - 12,5 x 166 na XP 1700+ !!!!!!!!!!

 

No i zdecydowanie Fuzzy logic można odinstalować...jest kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zworek to wszystko wyjasniaja ludzie z twojegopc podaje linka http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=kt333_mobo_roundup fajny artykul warto przeczytac. Troche zaluje ze nie kupilem Epoxa na kt333 zamiast tego msi warto byloby dolozyc te 30 zl wiecej, choc by po to zeby mozna bylo dac mnoznik wiekszy niz 12.5. Czy na swoich plytach tez macie takie jaja z mnoznikiem jak dacie na 14 lub 15x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...