Skocz do zawartości
Tuomas

Jaki Athlon Do Radeona 4850 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem : składam nowy komputer, grafika Gigabyte radeon 4850 wersja zalman z 1gb pamieci (niby po co odpowiedz - monitor 24") ram jeszcze nie jestem pewien moze a-data vitesta 4gb badz jakis patriot,

płyta głowna ze starego kompa Gigabyte ga-m57sli, zasilacz CoolerMaster 430w. Nie wiem jaki byłby odpowiedni procesor czy Athlon 5200+ Windsor F3 po oc ok 3200mhz nie bedzie zbyt slaby do tej karty graficznej ? Moze kupic athlona 6000+ z dobrym chłodzeniem i tylko do lekkiego oc ? Czy zasilacz wytrzyma 125w jakie potrzebuje ww. procesor ? Prosze o pomoc

Czy coś takiego jest warte polecenia xD http://allegro.pl/item515895095_jedyny_tak...ing_sample.html

Edytowane przez Tuomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tez tak sobie mysle ... ciekawe ile z tego "testowego" procka da sie wycisnac . No dobra ale odpowiedzi na moje pytanie wciąz brak xD !

Edytowane przez Tuomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moj gust lepiej sprzedac ta mobo i przeskoczyc na cos z intela.Z drugiej strony athlonik na 3Ghz bedzie lekko waskim gardlem,ale bez przesady,no chyba ze zalezy Ci na markach:)Zerknij jeszcze na strone Gigabyta,moze bedziesz mial obsluge nowych prockow,a wtedy zapodac cos z nowosci.Ale tak czy siak,pomysl o intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o intelu też myślałem ... niestety na tą chwile fundusze na to nie pozwalają ... dlatego w gre wchodzi tylko i wylacznie athlon . Czy ktoś moze mi jeszcze doradzic odnosnie pamieci ? Jakie wybrac ? Myslalem o a-dacie 800mhz 2x2gb albo jakims geilu badz "corsarzu" xms2 .Plyta obsluguje Phenomy ale nie jestem nimi zbytnio zainteresowany :D. Co do procesora, ktory chce kupic to athlon 5200+ Windsor F3 EE 65w dobrze sie kreci, myslalem jeszcze o tym procku "testowym", i jakims 6000+ na windsorze .

Edytowane przez Tuomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytaj ze zrozumieniem mam plyte pod AM2 ! I nie mam zamiaru jej wymieniac z powodow w wyzej wymienionym poscie ...

Dobra grafika juz kupiona ... zastanawiam sie nad ramem ... jaki jest godny polecenia (a-data, patriot itp) i czy na system 32bit oplaca dawac sie 4gb mimo iz bedzie wykorzystywal tylko 3,25gb ... moze lepiej wziac jednak "tylko" 2gb ? Co do procesora chyba jednak wezme tego 5200+ .

Edytowane przez Tuomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra stalo sie mam juz athlona 6000+ (niestety) ale podkrecony do stabilnych 3,3 ghz ... Jeszcze tylko wybor pamieci . Moze chociaz w tym ktos mi pomoze ? Prosze ...

Zdecydowanie odrzuciłbym Patrioty oraz OCZ.

Rozsądne są A-Daty ale na cl4! Jest szansa że zrobią 1ghz.

Ogólnie jest loteria,niektórzy na GoodRamach robią 1ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tak podkrecilem proca na goodramach xD Dlaczego Nie patrioty i ocz? Zbyt ostre timingi do Athlona ?Tez myslalem o a-dacie ... biore 4 gb ale wlasnie nie wiem czego .. W przyszlosci zmienie system na 64bit i bedzie widzialo wszystko. Myslalem rowniez o Black Dragonie ... sam juz nie wiem ...

Edytowane przez Tuomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz jak uwazasz... ja bym chyba wzial 2x 1GB. Zanim znowu zaczniesz mieszac w kompie, moze minac troche czasu i zobaczymy jak bedzie wygladala sytuacja z i7.

 

Aha wzialem Geile Ultra jak w podpisie bo nie mieli A-Data na stanie. RAMy chodza na 960MHz z timingami 5, proc 3.0GHz. Napiec nigdzie nie podnosilem. Jesli zmienie boxowy cooler na procu to pokrecimy cos wiecej., wtedy zobaczymy jak te pamieci smigaja.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ten "szał" troche minie chcialbym kupic sobie jakiegos dobrego intelka ... no ale to nie w najblizszym czasie narazie AMD troche przymulilo ... Trudno 6000+ w grach jakos sobie radzi a te 3,2ghz (musialem zejsc ba..boxowe chlodzenie:/) to nie taka katastrofa :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...