Skocz do zawartości
bobik133

Prosze O Porade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Życzę wesołych świąt i wesołego nowego roku. :wink:

 

Posiadam taki zestaw

processor-6420 @3.2ghz + (scythe infinity)

płyta główna - abit ab9 quadgt

ramy aenon 2gb 800mhz

dyski - 2x samsung 250gb sata II \ samsung f1 1tb

karta graficzna 7900gs zalman ( już ledwie działa)

zasilacz tagan 530w

obudowa big tower chieftec

nagrywarki 2 dvd

 

na nowy rok chce sobie kupić parę części.

 

Jedno wiem napewno ze chce kupić sobie processor E8400 - 620zł chcę go podkręcić do 4ghz !

co do płyty głównej to nie wiem jaką kupić dobra do oc

nad ramami myślę A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition - 269zł lub OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP -349zł ( może ktoś mi doradzi lepsze!)

karta graficzna - PowerColor Radeon HD4870 PCS+ 512MB -820 zł (może ktoś mi doradzi lepszą w tej cenie lub niższą )

dyski zostają

obudowa zostaje

zasilacz - nie wiem jaki ale chciał bym kupić na dalsze lata jakiś dobry zasilacz (800w)

nagrywarki - zostają

Chłodzenie na procesor zostaje

 

w sumie chce wydać na wszystko 2500 zł max

wszystkie ceny chciał żeby dopasowały do sklepu esc

Czy może mi ktoś poradzić co kupić :-P

Edytowane przez bobik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU może być aczkolwiek lepszy do OC będzie Xeon E3110 (649 zł) - robiony jest z lepszej części wafla krzemowego .

 

Płyta : Asus P5Q Pro

 

RAM : Obydwa zestawy mogą być , osobiście bym brał A-Daty ze względu na cenę .

 

VGA : Może być - HD4870 to dobra karta , producent też dobry - do tego ma autorskie chłodzenie .

 

Zasilacz wystarczy ci ten co masz , jak chcesz nowy to kupuj Antec EarthWatts 650 W (330 zł ) ew. Pentagram CAV-620-A12S 620 W (275 zł) ; do tego sprzętu wystarczy , nawet 4870X2 pociągnie , nie potrzeba wydawać kasy na PSU 800 W .

 

Ceny z esc.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc

 

niestety muszę wziąć tego e8400 bo ma sse 4.1 xeon nie posiada sse 4.1 a ją potrzebuje do zabawy emulatorem ps2 :)

ta płyta jest na crossfire tak ? czyli mogę np. za 3 miechy kupić takiego samego 4870 i połączyć je i kiedyś kupie dodatkowy dysk to ten antec 650 da sobie rade?

 

E8400 tak trudno się kręcą na 4ghz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , płyta ma CF .

 

Jak dokupisz drugiego HD4870 to będą działać razem w CF .

 

I nie martw się - zasilacz wystarczy .

 

C2QE 9650@3,8 Ghz + 2xHD4870 ciągną niecałe 500 W w stresie .

 

Z kręceniem E8400 nie ma żadnych problemów , ale jak się pojawił E3110 to jest bardziej opłacalny pod kątem OC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg podpisu sam masz tagana 430W i wyciaga podkreconego e8200 + karta na 2 gpu w troszke starszej technologii bardziej pradozerna, wiec mysle ze dodatkowe 100W wystarcza na roznice z quadem, tym bardziej ze nowe plyty lepiej zarzadzaja energia. Najlepiej spytac Zenfista ale mysle ze zgodzi sie co do tego zasilacza.

 

A wogole to bralbym Enermax pro 82+ 525W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg podpisu sam masz tagana 430W i wyciaga podkreconego e8200 + karta na 2 gpu w troszke starszej technologii bardziej pradozerna, wiec mysle ze dodatkowe 100W wystarcza na roznice z quadem, tym bardziej ze nowe plyty lepiej zarzadzaja energia. Najlepiej spytac Zenfista ale mysle ze zgodzi sie co do tego zasilacza.

 

A wogole to bralbym Enermax pro 82+ 525W

 

na styk jest ten tagan - przy wyzszych rozdziałkach troszke już się grzeje, a wersja 530W ma tylko wg producenta o 84W wiecej na +12V

 

ps: no i brak pcie8pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. niestety teraz piszę bo myślałem ze dużo wszystko z tanieje. ale po 18 stycznia zamierzam kupić zestaw i chce wiedzieć wszystko wcześniej żebym mógł np. coś zmienić na lepsze

 

czyli tak myślę nad kupnem Ogólnie komputer będzie do gier :

 

E8400 - 630 zł

Asus P5Q Pro /intel P45/ - 490 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition - 269 zł

PowerColor Radeon HD4870 PCS+ 512MB - 830 zł

razem 2 219 zł

ceny ze sklepu esc.pl

 

z Zenfist Kupie taki zasilacz Enermax Modu82+ EMD625AWT, zasilacz 625W.

 

A Ogólnie cały ten zestaw będzie do gier OC mniej więcej to będzie taki (chyba ze ktoś wymyśli lepszy zestaw bardziej wydajny ale chce mieć procka e8400)

 

Procesor - E8400(scythe infinity)

Płyta główna Asus P5Q Pro /intel P45/

Pamieć A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition

Karta graficzna - PowerColor Radeon HD4870 PCS+ 512MB (może będą dwie takie do kupie później)

Dyski - 4 dyski

2 Nagrywarki DVD

będzie podłączona karta sieciowa na pci

Stacja dyskietek

będzie podłączany pad lub inne urządzenia usb.

 

Czy ten zasilacz " Enermax Modu82+ EMD625AWT, zasilacz 625W" poradzi sobie z takim zestawem ?

 

 

Jeszcze oprócz tego zestawu chce kupić czwarty dysk 1tb jakiś do 420 zł ( Myślę nad samsung f1 1 tb (te 420 zł nie wliczać do zestawu do 2800 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...