Skocz do zawartości
Janekk

EVGA X58 SLI | EVGA Classified

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko przy jakim VTT ... 1.52V o ile dobrze widzę. sporo.

A wiesz ile to jest około 1,33V miernikiem

co ciekawe 760 jest to samowidać

widać że ustawienia z biosu i z programu ostro zawyżają

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko 4ghz /2000 cl7 dla sprawdzenia wysokości qpi pomiar miernikiem 1,31Vtt !!!

Co to jest 10min Prime, zapodaj screena z 1h Prime/OCCT i wtedy pogadamy.

Ustawienia 4GHz/2000 mem.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż jakie bclk zrobi stabilne. Wg tego co napisał MatroX13.

bclk stabilne na obydwóch

płytach 221bclk :)

nad memkami i wysokim taktem

się jeszcze popracuje , ale v już jest

wiadome :zonk:

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze mało płyty robi stabilnie 221

a co do pomiarów żle nie jest trzeba wszystko pomierzyć

ja bym powiedział że rewlelka jak na bios fabryczny

choć widzę że zdarzają się sztuki które robią 226

http://www.abload.de/image.php?img=225bclk4g4i.jpg

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 10min Prime, zapodaj screena z 1h Prime/OCCT i wtedy pogadamy.

Ustawienia 4GHz/2000 mem.

No panie kolego pana życzenia zostały spełnione

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie overclocker, raz ze nie mozna zrobic hotlinkow do hwbota i nie trybia, a dwa pewnie tak jak z valida, tam jest classi, a tutaj mowili o wersji LE ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnośnie właśnie tej LE. od tyłu wszystkie sloty pcie są wlutowane do końca (znaczy się na całej długości slotu :D), więc mam pytanie. Obojętne jest to do którego slotu włożę jedną albo dwie karty? obie dalej będą pracować w trybie 16x? dopiero jak pojawi się trzecia to któryś slot będzie wolniejszy? napisałem w tej sprawie do supportu evga ale nic nie odpisują.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie overclocker, raz ze nie mozna zrobic hotlinkow do hwbota i nie trybia, a dwa pewnie tak jak z valida, tam jest classi, a tutaj mowili o wersji LE ;]

Przeczytaj #2 post w tym temacie.

A hotlinki usunąłem- trzeba ruszyć zwieracz i pofatygować się na hwbota :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaNiecały rok temu, kiedy na rynku pojawiły się procesory z rodziny Core i7, nikt raczej nie przypuszczał, że firma EVGA stworzy produkt, który wstrząśnie całą sceną overclockingu. A wszystko to za sprawą płyty głównej o kryptonimie „Classified”, która została okrzyknięta przez czołowych overclockerów najlepszą płytą do podkręcania jaka kiedykolwiek powstała. W dniu dzisiejszym przyjrzymy się bliżej tej konstrukcji oraz sprawdzimy, czym tak urzekła najlepszych ludzi w swoim fachu. Zapraszamy do leORT: ORT: ktury.!


Autor: ryba - Marcin Rywak


ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na Class kreci sie inaczej niz na DFI / Biostar czy innych mobaskach osigajacych >230 BCLK.

Class bootojesz do windy na BCLK Max ~220-221 i eLeet ciagniesz w gore, ja czekam na classa i proca, oby trafila

sie dobra sztuka bo sie :wisielec: Rozmawialem z niektorymi goscmi co sypia po 245-250 BCLK, Boot do windy na 220

i reszte zalatwia eLeet...

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

PS: na jakiej plycie Ryba robil testy E759/760 ?? - nie doczytalem

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na Class kreci sie inaczej niz na DFI / Biostar czy innych mobaskach osigajacych >230 BCLK.

Class bootojesz do windy na BCLK Max ~220-221 i eLeet ciagniesz w gore, ja czekam na classa i proca, oby trafila

sie dobra sztuka bo sie :wisielec: Rozmawialem z niektorymi goscmi co sypia po 245-250 BCLK, Boot do windy na 220

i reszte zalatwia eLeet...

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

PS: na jakiej plycie Ryba robil testy E759/760 ?? - nie doczytalem

no musiał na 760 bo 759 wycofana

a 761 w eu niedostępna

a 762 nie ma jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym przyjrzymy się bliżej tej konstrukcji oraz sprawdzimy, czym tak urzekła najlepszych ludzi w swoim fachu. Zapraszamy do leORT: ORT: ktury.!

moze i jestem najlepszym ludziem, ale na pewno nie w "tym" fachu ;) ale mam pare zastrzezn co do samej plyty.

- velociraptor odmawial dzialania z plyta (albo odwrotnie) na porcie sata0 - totalnych zwiech systemu podczas startu, przy min OC :/ ile ja sie z tym nameczylem. przelaczenie na inny port rozwiazalo problem. oczywiscie wszystkie inne posiadane dyski nie sprawialy takiego problemu (WD 1TB, 0.5TB, seagate, intel ssd)

- bios ubogi :/ tzn ma wszystko co potrzebne do OC, ale reszta po macoszemu. szczegolnie brakuje mi mozliwosci flasha biosu, zarzadzania wylaczaniem systemu w zaleznosci od temp/obr (a moze gdzies mi umknelo) bo juz raz mi sie bloczek w patelnie zamienil ;)

- dostepnosc do portow sata - no co im przeszkadza dac to pionowo, ale tutaj nikomu sie nie dogodzi.

- wyswietlacz. no fajny, ale co z tego jak mi grafa go zaslania :/ a byl taki fajny, dodatkowy do wer 759, to musieli przyciac wlasnie tutaj koszty :/ i potem czlowiek nie wie, o co biega plycie jak nie chce sie podniesc :/

- start plyty...koszmar...czasami nie wiem, czy wisi, czy jeszcze sie podnosi (tez przez brak widocznosci post lcd :/ ) i czekam... czekam...ja rozumie, ze mozna sie "wewnetrznie" testowac, ale tutaj to plyta chyba baaardzo gleboko szuka swojego wewnetrzenego "ja"

ogolnie plyta daje rade ;) osobiscie jestem z niej bardziej zadowolony niz z kaprysnego asusa r2e, ale niesmak braku "dodatkow" pozostaje

 

 

PS: na jakiej plycie Ryba robil testy E759/760 ?? - nie doczytalem

na koncu jest info kto dostarczyl sprzet i tam masz - E760 Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, pierwsze co sprawdzilem to osiagi i tylko to mnie interesowalo tak z grubsza. Brakuje tu testow w 3d markach przy pelnej obstawie, 2x gtx 295 + gtx 285 [physX] a szkoda... Nie bylo Template Bios-u na jakich ustawieniach co i jak dzialalo, wyciskacza pamieci, Super Pi - tescik fajny ale jak dla mnie za krotki,za maly...czuje nie dosyt:)

 

Zadnych problemow z Tagan-em BZ 1300 nie bylo ??, nagadali mi na stronie producenta jak to class nie wspolgra

z ta marka...sam mam tagan bz 1100 i mysle nad wymiana ale zobaczymy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych problemow z Tagan-em BZ 1300 nie bylo ??, nagadali mi na stronie producenta jak to class nie wspolgra

z ta marka...sam mam tagan bz 1100 i mysle nad wymiana ale zobaczymy :)

u mnie tg bz 1100 nie sprawia zadnych problemow z ta plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u m nie na BZ 1300 zero problemów u Ryby tez wsio bangla z tego co wiem

szkoda że cos nie nie teges na 100% u Ciebie Sulaco, fakt czasem mobas startuje "dośc powoli", jak przegniesz z OC to zrób clear cmosa tym małym przyciskiem z tyłu płyty wklep ustawienia na nowo i powinno banglać, dziwne ale czasem pomaga :)

od siebie dodam że najbardziej stabilna i sensowna płyta od kilku lat jaką miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam Evgę X58 SLI LE, płyta naprawdę jest dobra oprócz tego, że w okolicach sekcji i proca słychać jakieś rzężenie, zgrzytanie, jakby zwarcie(nie to nie są piski cewek) im wyższe bclk tym głośniejsze i bardziej upierdliwe są te dźwięki. Spotkał się ktoś może z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie maksymalne BCLK da się z niej wyciągnąć przy mnożniku 21 lub 22.Szkoda ze Ryba tego nie sprawdził lub z nami tym sie nie podzielił. <_< Tak naprawdę na cholere komuś BCLK rzędu 230-240 przy mnożniku 12? lub 17?

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie maksymalne BCLK da się z niej wyciągnąć przy mnożniku 21 lub 22.Szkoda ze Ryba tego nie sprawdził lub z nami tym sie nie podzielił. <_< Tak naprawdę na cholere komuś BCLK rzędu 230-240 przy mnożniku 12? lub 17?

hmm moze po to zeby sprawdzic gdzie jest sciana proca/plyty?.zreszta masz racje po sprawdzeniu tego ryba mogl pocisnac maxa na wysokim mnozniku Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimmy, wg odpowiedź jest prosta: do OC :P

a tak poważnie to do póki nie masz i7Extreme to wysokie BCLK daje Ci większą swobodę w trafienie w odpowiednie taktowanie proca i pamięci równocześnie.

Przykład:

Masz pamięci które "kończą się" -powiedzmy- przy 1930MHz

Masz fajną sztukę proca i możesz go pogonić.

Żeby na pamięciach mieć te twoje 1930 to możesz je pogonić: x5 - przy bclk 193 i mnożniku x21 masz proca na 4053

x4 - przy bclk 241 i mnożniku x18 masz proca na 4338

Wątpię żeby ktoś chciał ustawiać te 4053 jeżeli chłodzenie i wszystko inne podoła przy 4338.

Jeżeli miałbyś ochotę zapytać co do tego ma wspomniany wcześniej przeze mnie i7Ex to:

rację masz mówiąc "po cholerę wysokie bclk", bo ustawiasz bclk względem pamięci, a proca ustawiasz już tylko mnożnikiem. I tu mając niższe bclk możesz rzeczywiście podejść bliżej max oc proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o "przydatność" płyty w maksymalnym oc procka,sprawa pamięci ma na razie dla mnie drugorzędne znaczenie(tym zajme sie pózniej)Jestem ciekawy czy płyta zrobi 230 BCLK na mnozniku 21,22.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja dfi robi 233x21 na powietrzu spi 1m policzy no ale ciezko to tak ustabilizowac, ogolnie sie da ale wiele zalezy od sztuki proca jaka trafimy, no a evga to klasa sama dla siebie

 

 

najzabawniejsze jest ze lepiej wychodzi mi zabawa na mnozniku 21 niz np 17...a nie chce mi sie siedziec nad tym i myslec bez konca, raczej poszukam jakiegos nowszego biosu bo moj z lutego, moze cos zdzialam, choc to i tak sporo, a pozniej czas na zmiany

 

ddr2 kiedy bedzie mozna u Ciebie nabyc 761??

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...