Skocz do zawartości
koloxD

Creative X-fi Elite Pro Vs Audiotrak Prodigy Hd2 Vs Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na tym forum.

 

Niedawno wymieniłem głośniki Creative Progamer G500 na Solo 6C, dzięki czemu odczułem znaczącą poprawę jakości dźwięku (szczególnie muzyki).

 

Teraz zastanawiam się nad zmianą karty dźwiękowej. Uważam, że X-Fi Elite Pro jest dość dobrą kartą, ale niestety ukierunkowaną na gaming. W tej chwili używam komputer głównie do słuchania muzyki (60%), oglądania filmów (30%) gry (20%<-często gram z włączoną muzyką:P).

 

I teraz moje pytanie: Która z wymienionych rywalek zapewniłaby lepszą jakość dźwięku w muzyce, a przy tym nie sprawiałaby kłopotów w grach? Nie zależy mi na żadnych efektach typu EAX i innych zbędnych bajerach. Chce tylko żeby nie było problemów z odtwarzaniem dźwięku w grach. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że mam Viste 64.

 

Czy jest sens w takiej sytuacji wymieniać tego Creative’a na Audiotraka (zakładam modyfikację Opamp-ów) lub Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać. Elite Pro to bardzo dobra karta.

 

Różnice w porównaniu z X-Fi Music to:

 

Zamiast pojedynczego, 8-kanałowego przetwornika DAC Cirrus Logic CS4382, na karcie X-Fi Elite Pro zastosowano cztery niezależne stereofoniczne układy Cirrus Logic CS4398. Każdy układ zawiera parę przetworników cyfrowo-analogowych zdolnych odtwarzać dźwięk 24-bit/192 kHz ze współczynnikiem SNR na poziomie 120 dB i zniekształceniami harmonicznymi THD+N na poziomie -107 dB.

Zmieniony został także przetwornik ADC - układ Wolfson zastąpiony został scalakiem AKM AK5394A. To profesjonalny układ typu ADC zdolny próbkować dźwięk z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością maksymalną 192 kHz przy zachowaniu stosunku SNR na poziomie 123 dB. Przeznaczony jest do zastosowań studyjnych

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...