Skocz do zawartości
KaxxL

Allegro Prawo Do Zwrotu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprzedalem pewien produkt na allegro. Paczke dokladnie spakowalem i wyslalem tak jak chcial kupujacy kurieriem GLS. Jednak paczka ulegla uszkodzeniu w transporcie pewnie ktos stanol na paczce tym bardziej ze paczka byla jak pani stwierdzila"brudna" a ja towaru nie pakuje w stare koperty tylko w nowe, zreszta sam kurier by nie przyjol umorusanej paczki:/ Sam nie wiem z jaka to musialo byc sila bo paczka byla naprawde soldinie zapakowana. Jednak kupujacy przyjol paczke i teraz chce zwrotu pieniedzy bo towar jest uszkodzony:

-pekniety kawalek opakowania

-i odpadl kawalek plastiku od ladowarki

 

A takto wszystko dziala. Teraz Pani zada odemnie zworotu pieniedzy bo towar sie uszkodzil i ona ma prawo w 10 dni oddac mimo ze jest uszkodzone.

I wlasnie co do tego prawa mam pytanie, kupujacy ma takie prawo jezeli towar jest nie naruszony - tak mi sie wydaje. Towar sprzedaje jako nowy i komu ja to teraz sprzedam mam cierpiec ze Pani sie nie zainteresowala ze koperta byla brudna? Co dodatkowo potwierdza moje przypuszczenia

 

Aha i teraz najwazniejsze Pani myslala ze za 165zl kupila IPODA NANO, moim zdaniem to jest przyczyna tego zamieszania.

Na aukcji jest napisane NANO STYLE, wiec chyba wszystko jest jasne tym bardziej ze nie ma nawet slowa IPOD w aukcji do tego sa real foto

 

 

Co myslicie o caly zajsciu?

Jak dla mnie ja tu nic nie zawinilem i prawo jest po mojej stronie.

 

Pozdro

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli paczka mi wyglada na cala nie sprawdzam zawartosci. Jezeli jednak chociaz rog jest przygiety to sprawdzam, kurier czasem mowi cos pod nosem ale mam to w nosie bo mam prawo sprawdzic i ewentualnie spisac protokul. Jezeli kupujaca nie zrobila tego to jest to tylko i wylacznie jej wina. A jezeli wystawi Ci negatywa zglos sprawe do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli paczka mi wyglada na cala nie sprawdzam zawartosci. Jezeli jednak chociaz rog jest przygiety to sprawdzam, kurier czasem mowi cos pod nosem ale mam to w nosie bo mam prawo sprawdzic i ewentualnie spisac protokul. Jezeli kupujaca nie zrobila tego to jest to tylko i wylacznie jej wina. A jezeli wystawi Ci negatywa zglos sprawe do allegro.

Witam

 

Taktez zrobie. A jeszcze najlepsze jest to ze nie chcialem tej Pani fatygowac i olalem sprawe ze wysylka wyszla 37zl a nie jak otrzymalem 30zl. Pomyslalem pal licho. A tu takie zaskoczenie.

Dzieki za odpowiedz

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej :)

Pani która odebrała paczkę popełniła 2 błędy;

1. Widząc uszkodzone opakowanie nie sprawdziła w obecności kuriera czy również zawartość nie uległa uszkodzeniu, paczki kurierskie są ubezpieczone i miała prawo spisać protokół.

 

2. Nie czyta aukcji :) NANO STYLE to nie IPOD NANO i vice versa ^^

 

Podsumowując ma pecha :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego terminu zwrotu w ciągu 10 dni, to owszem, ale towar musi być nienaruszony.

Po drugie - to była aukcja z licytacją, czy 'kup teraz'? Jak licytacja, to w ogóle nie przysługuje możliwość zwrotu towaru w ciągu 10 dni.

Po trzecie (ale tutaj mogę się mylić) - zwrot jest możliwy jeśli umowa została zawarta pomiędzy przedsiębiorcą i konsumentem. Jeśli się sprzedaje towar jako osoba nie prowadząca działalności gosp. to zapisy w ustawie nas nie dotyczą. (chyba) :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie (ale tutaj mogę się mylić) - zwrot jest możliwy jeśli umowa została zawarta pomiędzy przedsiębiorcą i konsumentem. Jeśli się sprzedaje towar jako osoba nie prowadząca działalności gosp. to zapisy w ustawie nas nie dotyczą. (chyba) :unsure:

Nie chyba a na 100% tak jest.

 

Kupującej został tylko program ochrony kupujących bo Tobie bezpośrednio nic nie "zrobi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...