Skocz do zawartości
Kacperr10

9800gtx Vs 4850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

waham się w zakipie karty graficznej w cenach 500-600zł

 

Po lekturze recek do wyboru pozostały mi 2 modele radków:

 

http://allegro.pl/item514222737_absolutny_...dr3_fv_wwa.html

 

lub

 

http://www.sferapc.pl/sapphire-radeon-hd-4...dukt/18969.html

 

 

albo (teraz natknąłem sie na ta aukcje):

 

http://www.allegro.pl/item514778087_zotac_..._najtaniej.html

 

Jak myślicie, warto dopłacać te 50-60zł do droższego 9800gtx`a?

Jeśli nie to brać asusa czy sapphire?

 

ew dochodzi jeszcze

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...it_PCI-E_T.html

 

 

I jeszcze jedno pytanko mam :P

 

Czy moj zasilacz modecom mc-350 pociągnie ta grafe + e2160@3.0ghz + 2x1gb kingmax 1066mhz + 320gb dysk od samsunga? Czy lepiej kupić sobie jakąś 450w, np od pentagrama (ew poleccie cos taniego, ale sprawdzonego z 450tek).

 

 

Pozdrawiam.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mobilworld.pl/product.php?productid=28511

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...amp;&f=more

 

http://www.yalu.pl/index.php?action=produc...;&pid=19910

 

Uważam, że opłaca się dołożyć te 40 zł do 9800GTX+. Pisałem to już kilka razy ale cóż napiszę raz jeszcze: większość testów jest nieaktualna. Najnowsze sterowniki nV dały sporego kopa swoim kartom. Ten kop był na tyle duży aby dogonić a nie rzadko przegonić konkurencyjne modele od AMD/ATI.

 

Inna sprawa, że jest przylepiony temat "Jaką kartę graficzną kupić?" i tam powinny być zadane pytania..

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sam mam Asusa z Glaciatorem (sig) bądź co bądź jestem zadowolony, lecz gdybym miał zadecydować teraz - 9800GTX+, chociażby za sterowniki nVidii.

Czekaj , mowisz o tych sterownikach ktore :

-powoduja notoryczne zwisy rFactora

-w gridzie daja czarny obraz na LeMansie

-w Crysisach notorycznie migajacy dym

-w Crysisach do dzis problem z AA+AF?

 

Pisze to user 4870 i GTX+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage grałem na 4850 w GRiD (LeMans) i chyba nie zauważyłem żadnych różnic w obrazie. Z dwojga złego wybrałbym mniejsze. Jak zobaczyłem wodę na swoim 4850 i katastrofalne wręcz kontury kałuż i innych wód w CoD:WaW to... sprzedałem ten syf ( nie mam innego określenia, sorry ) Tak, był to jeden z powodów dla których sprzedałem 4850 ( oprócz tych, które napisałem wcześniej ). Mam głęboką nadzieję, że takie kłopoty w tej grze miałem tylko ja i inni userzy nie muszą ogladać takich obrazków ;) Dosyć możliwe, że te kłopoty to wina Palita ( wersja Sonic ), który lubi sobie czasem coś odwalić :) W każdym razie na samą myśl o tym co się miałem z tym Radkiem biorą mnie nerwy i od tamtej pory nie kupie już raczej Ati a już na 90% nigdy Palita bo zapewne to była jego wina!

 

Po za tym chyba nie uważasz, że sterowniki Ati nie są bez skazy? Oj mają i to chyba więcej niż u nV. Przykłąd podałem wyżej ale jedźmy dalej - migoczące tekstury. Tego też za cholerę nie mogłem przeboleć. Fakt, że nVidia ma o jakieś 5% mniej ostrości w swoich teksturach ale rekompensuje to dobry monitorek a u Ati teksturki migotaja nadal...

 

@Kacperr10

Imo weź 9800GTX+

 

PS: kontory wód to pewnie tak jak już pisałem coś nie tak z moim egzemplarzem... ale pozostałe skazy wody w CoD:WaW nie dotyczą chyba tylko mnie... czyż nie?

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 4850 - sekcja zasilania podobno lepiej chodzona ale na testach wypada jak ten asus

Zasilka jak juz to od Pentagrama 500W - cicha i trzyma dobre napiecia, w przyszlosci update sprzetu mozesz zrobic za +40zl masz 620W wersje

 

Jak bierzesz 98GTX+ to nie biez kart od palita (duza awaryjnosc) i asusowego dark knighta (glosny) i tyle chyba :P

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ vippiotrek na radkach tak jest w tej grze , póki co 8.12 nie poprawiły tego błędu. A co do palitów , jak się zakupi referenta to nie będzie najmniejszych problemów.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że tak jest no ale skoro użytkownik @larrybigl twierdzi, że nie nie spotkał się z żadnym z tych problemów to cóż tzreba pozazdrościć szczęścia do egzemplarza czy sam nie wiem do czego i cieszyć się z nim jego szczęściem :) [larrybigl proszę nie odbierz tego jako podważenie autentyczności Twoich słów :) ]

 

Co do 8.12 to miałem już je na swoim 4850 i jedyne co się zmieniło w nich w stosunku do 8.11 to dodanie ati Stream. Pozostawię bez komentarza.

 

Odnośnie referencyjnych Palitów to przedmówca ma rację. W przypadku referentów Palit może scinać cenę jedynie na wyposażeniu, pudełku itd ;)

 

@Kacperr10 - wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage grałem na 4850 w GRiD (LeMans) i chyba nie zauważyłem żadnych różnic w obrazie.

Ja nie mowie o roznicy tutaj , na GTX+ >> nV mialem to :

Dołączona grafikaDołączona grafika

W nocy , to jest na LeMansie na GTX+ i sterach pod niego jakis nowych zamiast auta jechalo sie czarnym klockiem.

Z dwojga złego wybrałbym mniejsze. Jak zobaczyłem wodę na swoim 4850 i katastrofalne wręcz kontury kałuż i innych wód w CoD:WaW to... sprzedałem ten syf ( nie mam innego określenia, sorry ) Tak, był to jeden z powodów dla których sprzedałem 4850 ( oprócz tych, które napisałem wcześniej ).

No to kolejny "powod" ode mnie przeciwko nV:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Jestem "zrzeszonym" na Simracingu. To wyzej to powod dlaczego dalem sobie w ogole siana z wirtualna jazda , ktora bawi mnie i to mocno , cos co daje mi ogromna satysfakcje , cos niesamowitego i nie do opisania. To cisniene , uczucie gdy na gridzie mamy 40 kierowcow online i z kazdym walczysz (F1 , WTCC , FIA GT , GTL etc) , ale co z tego? To co wyzej dalem ma kazdy posiadacz serii 8/9 na Simracingu. Nie mam ochoty grac na 169x21 bo to jedyne , na ktorych nie ma problemow jako , ze gram tez w inne wiec nie chce mi sie bawic zonglerka sterow. Jade i w losowym momencie freez , odciecie i brak tekstur na kazdych powyzej 169x21.

 

To co jest na nV w DMC4 nawet nie pokazuje , ch...mnie trafial gdy widzialem migajace cienie na twarzach bohaterow. Na ATI nie mialem zadnego problemu. Sory , co jak co , ale dla mnie to nV odwala kiszke ze sterami. *

 

 

Mam głęboką nadzieję, że takie kłopoty w tej grze miałem tylko ja i inni userzy nie muszą ogladać takich obrazków ;) Dosyć możliwe, że te kłopoty to wina Palita ( wersja Sonic ), który lubi sobie czasem coś odwalić :) W każdym razie na samą myśl o tym co się miałem z tym Radkiem biorą mnie nerwy i od tamtej pory nie kupie już raczej Ati a już na 90% nigdy Palita bo zapewne to była jego wina!

Ja zas jako nV user , na pewno przez dlugi czas do nich nie wroce.

 

Po za tym chyba nie uważasz, że sterowniki Ati nie są bez skazy? Oj mają i to chyba więcej niż u nV. Przykłąd podałem wyżej ale jedźmy dalej - migoczące tekstury. Tego też za cholerę nie mogłem przeboleć. Fakt, że nVidia ma o jakieś 5% mniej ostrości w swoich teksturach ale rekompensuje to dobry monitorek a u Ati teksturki migotaja nadal...

I dochodzimy do sedna. Dla mnie jako usera nV , ktory smiga na nich od 2001 jasne jest jedno - od tego roku uwazam , ze to nV robi denne stery. Wyzej podalem Ci przyklady. Migajace tekstury na ATI? Nie mialem tego ani na Gigabyte 4850 REF , ani nie mam na 4870 REF Gigabyte. Wiec mozliwe , ze twoj Palit cos nie teges. Wlasnie te migajace tekstury w Crysisie doprowadzaly mnie do szalu , teraz tego nie mam w ogole. *

 

 

* na PCL jest user GTX260 albo 280 , ktory po tym co mial na AA+AF w Warheadzie myslal , ze ma karte zwalona i leca artefakty , a to problem nV - pasy na scianie...tez to mialem na GSO , na GTX+.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage jakbym dobrze pisał po anglikańsku to bym napisał maila do nvidii , bo mi to wygląda , że oni po prostu nie wiedzą o niektórych błędach. Skoro błąd AA+AF w crysisie ma rok :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ torgue

 

TAK TAK, BLAGAM POWIEDZ ZE SZYKUJECIE JAKIS TESCIK NA NAJNOWSZYCH STERACH hehehe Oj narobiłeś mi apetytu ;)

 

@Firekage

 

Cóż, nie znajdziemyw tej sprawie wspólnego języka :P Mnie ch** strzelał patrząc na to co się dzieje na sterownikach Ati, Ciebie zaś odwrotnie - na to co się dzieje na sterownikach nV. Miałem w swoim kompie już naprawdę nie mało kart - bodajże 5 Radeonów i 4 GeForce'y. Za każdym razem te drugie dawały mi to czego oczekiwałem bez żadnych zbędnych ekscesów/incydentów.

 

Wracając do samych sterowników to wydaje mi się, że to za Ati chodziła większość czasu opinia tych co mają kiepskie sterowniki i ble. A może faktycznie jest coś w tym "nVidia mean to be played"? Może. A moze to zwykłe omamy użytkowników. A może się mylę? Nie wiem.

 

Wiedźmin, Mass Effect, Assassin's Creed i kilka innych -w te gry grałem na kartach z obu firm. Pamiętam, że Wiechol na 100% był meant to be payed. Cóż, grało mi się w neigo lepiej na nV niż Ati.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że tak! O tym staram się mówić już jakiś czas na tym forum! Tak jest w przypadku 98GTX+, tak samo jest z GTX260 vs 4870, podobnie w przypadku 9800GT vs 4830. Może pora przejrzeć na oczy po zaślepiającym ataku Radków 4000...

 

Pamiętajcie, że ciocia NVIDIA dba o swoich klientów! :D

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy za przeproszeniem farmazonicie jakieś zasłyszane opinie o sterach ati. mam karty ati od wielu lat nigdy nie miałem problemów. Sam mam teraz ati 4670 jadę na sterach 8.8 gram we wszystko zero problemów. Co nie czytam jakiś wątek o kartach nvidii albo grach , to wieczne problemyu ze sterami do geforców (1500 wersji , na jednych sterach coś dział , na innych nie m na 185 coś tam nie ma coś tam na itp itd jakoś czytając wątki o kartach ati nie widzę problemów ludzie maja jedną wersję sterowników i wszystko jest cacy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Firekage jakbym dobrze pisał po anglikańsku to bym napisał maila do nvidii , bo mi to wygląda , że oni po prostu nie wiedzą o niektórych błędach. Skoro błąd AA+AF w crysisie ma rok :lol2:

Wiesz , nie mialbym z tym problemu , ale nie zrobie tego z kilku powodow :

-jestem klientem , sory - bylem :P

-placilem za towar , a wiec za wsparcie

-nie jestem betatesterem

-nie placa mi za to

-wiedza o tym doskonale

-to co pisales o Crysisie

-to co pisalem o Simracingu - caly swiat Simracingu ma ten problem , do dzis maja to w d...jak to jest , ze 169x21 ok , nowsze juz nie...

 

Pamiętajcie, że ciocia NVIDIA dba o swoich klientów! :D

Ba...daje im takie "ambient occlusion" , ktore fajnie brzmi , zazyna karte , ale chwalic sie jest czym...

 

BTW - mowisz , ze miales 5GFow..., to ile ja mialem od 2001 skoro 4850 i 4870 to moje pierwsze Radki i sa tutaj ze mna ze wzgledu na wydajnosc , zwlaszcza 4870 ktory w Warheadzie umozliwia mi totalnie idealny framerate , swietna plynnosc w 1280x1024 no aa. :P To w sumie cos w co gram non stop i nie moge ukryc podziwu dla 4870.

 

PS - zobacz screena z rF. Gralem prawie 2h i freez , koniec z teksturami , tydzien pozniej to samo po 20 minutach. Wymieklem , a zonglowac sterami nie bede.

 

Spoko luz :wink: Kiedyś pamiętam , że był problem z kwadratowymi cieniami na sterach do ati w niektórych tytułach , ale ja chyba ślepy jestem bo nigdy się z tym nie spotkałem.

Kwestia odpowiednich gier i tego w co grales. Kiedys na Egieldzie byl cytat jakoby problem w grach przy 2 jajowcach dotyczyl tylko X2 - podalem im gre , na ktorej to samo jest z C2D , pozniej wlazlo jeszcze pare osob , sprawdzilo te gierki - to samo :) Co do cieni - Splinter Cell , bodajze Chaos Theory.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wybić się z przekonania, że myślisz o sterownikach Ati jako o tych idealnych i bezbłędnych ;) Mogę się założyć... ba ręczę, że u Ati znalazłby tyle samo niedopracowań w sterownikach co Ty widzisz u nV ;) Pewnie gdybym je sobie wypisywał, notował, robił zrzuty ekranu to dziś tu bym podesłał dziesiątki takich błędów. Tylko nie chcialo mi sie jakos ich notowac, zapisywac ;) Problemów u Ati jest cała masa, wystarczy chcieć je widzieć :)

 

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Ati-Radeon-9550-t285228.html - to chyba prawda ze opengl u ati to lezy totalnie na dnie

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Atikmdagsys-t285614.html - tez mialem kiedys problem z tym plikiem. Mialem tez pare razy resy kompa spowodowane plikiem atdvag czy jakos tak.

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Super-Dziwn...em-t283823.html - tutaj wogle nie wiadomo co sie dzialo :D

 

Nie ma rzeczy idealnych Firekage, NIE MA! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Ati-Radeon-9550-t285228.html - to chyba prawda ze opengl u ati to lezy totalnie na dnie

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Atikmdagsys-t285614.html - tez mialem kiedys problem z tym plikiem. Mialem tez pare razy resy kompa spowodowane plikiem atdvag czy jakos tak.

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Super-Dziwn...em-t283823.html - tutaj wogle nie wiadomo co sie dzialo :D

 

Nie ma rzeczy idealnych Firekage, NIE MA! :P

1. OpenGL lezy? Sprawdz jak chodzi czesc gier na nim , na Egieldzie maja je w testach , bez problemow.

2. Ten blad to wynik kilku problemow , ktore niekoniecznie oznaczaja problem karty. Miedzy nami mowiac - ATI powodowalo seria 48xx , ze czytam o nich po prostu wszystko , mase tematow przelecialem aby znac te problemy , wiekszosc z tych problemow to wina usera , a nie tyle samego sprzetu. Wracajac jednak - ten blad jest na oficjalnym supporcie AMD , ten blad dotyczy miedzy innymi:

-oc

-pamieci

-plyty glownej

-problemu z zasilaniem

-samego systemu , a dokladniej Visty , na ktorej to CCC pisany we FrameWorku potrafi robic problem , ale nie u kazdego , tak jak i nie u kazdego ATT dziala poprawnie

Tego bledu w ogole sporo osob w ogole nie ma , w tym miedzy innymi ja.

3. Soreks , ale nie rozbrajajmy sie takimi :P Kolo po pierwsze ma 400W Delte , stary lezakowany zasilacz , dziwi sie , ze ma problemy i pisze ze np. na X1950P bylo ok. Niech zmieni zasilacz , sprawdzi na def etc. Jesli on wymienil 8800GT na 4670 tak sugeruje , ze ma zwalona karte - zdaza sie , jeden z czynnikow , jesli on sie pomylil i tam powinno byc 4870 to jak mowilem , zasilacz , oc , to stary "polkownik".

4. Wiem , dlatego poczytaj z laski swojej to :

http://www.techfanatyk.net/problematyczny-...em-z-problemem/

Krotko , zwiezle i na temat.

 

Ps - tu nie idzie o notowanie :> Masz? Znasz :P

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wybić się z przekonania, że myślisz o sterownikach Ati jako o tych idealnych i bezbłędnych ;) Mogę się założyć... ba ręczę, że u Ati znalazłby tyle samo niedopracowań w sterownikach co Ty widzisz u nV ;) Pewnie gdybym je sobie wypisywał, notował, robił zrzuty ekranu to dziś tu bym podesłał dziesiątki takich błędów. Tylko nie chcialo mi sie jakos ich notowac, zapisywac ;) Problemów u Ati jest cała masa, wystarczy chcieć je widzieć :)

Nie ma rzeczy idealnych Firekage, NIE MA! :P

Ideałów nie ma, ale IMO Catalysty są lepsze od Forcewarów ;)

Przynajmniej z tego co ja u siebie zaobserwowałem, ATI ogólnie sprawia mniej problemów.

Pomijam już kwestię samego interfejsu, który moim zdaniem u nV jest zupełnie do bani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah gdybym nie wywalił ja screena z wodą w cod:waw na swoim 4850... postaram sie wyszukac gdzies go w archiuwm bo podsylalem znajomemu. Cóż, Firekage nadal twierdzi, że Catalysty są to sterowniki idealne.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wybić się z przekonania, że myślisz o sterownikach Ati jako o tych idealnych i bezbłędnych ;) Mogę się założyć... ba ręczę, że u Ati znalazłby tyle samo niedopracowań w sterownikach co Ty widzisz u nV ;) Pewnie gdybym je sobie wypisywał, notował, robił zrzuty ekranu to dziś tu bym podesłał dziesiątki takich błędów. Tylko nie chcialo mi sie jakos ich notowac, zapisywac ;) Problemów u Ati jest cała masa, wystarczy chcieć je widzieć :)

 

ja miałem problem z ASUS'owym GamerOSD odinstalowałem i działa dobrze wiec nie zawsze wina leży po stronie samego ATi.

 

Problemy u ATi sa ale moge sie zalozyc ze i u NV tez sa.. wystarczy wygooglowac:P ale wraz grafy z porownywalna wydajnoscia (to nie tak jak z 4870 i GTX260 tam roznice przewaznie sa wieksze przy 4850 i GTX98+ roznice to kilka FPS 2-6 w zaleznosci od rozdzialki i gry) wiec produkty ATi sa jeszcze tansze wiec wybor dla mnie jest prosty.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ah gdybym nie wywalił ja screena z wodą w cod:waw na swoim 4850... postaram sie wyszukac gdzies go w archiuwm bo podsylalem znajomemu. Cóż, Firekage nadal twierdzi, że Catalysty są to sterowniki idealne.

Pokaz mi posta , w ktorym to napisalem , ze stery ATI sa idealne. Nic takiego nie twierdzilem , napisalem ze na chwile obecna sprawuja sie wedlug mnie znacznie lepiej , co popieram tym , ze zmienialem tych sterow mase i w kazdych zapominali o poprawach pod starsze gierki ,a jedynie pamietali o 1 nowej vide Crysis czy FC2.

 

Sam Interfejs ATI tez mi bardziej pasuje , choc mogliby poprawic AF i AA bo tego z poziomu sterow nie da sie wylaczyc - x2 , albo APP SETT,

 

Ps - pisales o wodzie w tej gierce. Na PCL wklejali tak samo wygladajace screeny z 8800GT. Woda wygladala dziwnie , miala jakies obramowania. Cos jeszcze ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do tych pasów na ścianach to też to zauważyłem. Takie jakby biale smugi, ale to tez może być wina monitora (CRT dość stary, ale wciąż jary). Tyle, że na x1950 PRO nie pamiętam, bym to miał. Aha no i te migające tekstury w Crysisie to fakt od dawna. Na początku myślałem, że to wina gry, ale w Warhead u kumpla na 4850 tego nie spostrzegłem, a to przecież ten sam silnik. Testowałem sporo sterów pod mojego 8800GT od 169.xx i z tego co pamiętam to zawsze były te migające tekstury. Teraz zastanawiam się co robić. Czy kupować tego 4870 czy dalej czekać na nowe cacka od NV i ATI. Brakuje mi płynności w Crysisie w wyższych rozdziałkach. A, że chciałbym go przejść z podłączonym TV w HD Ready, to tym bardziej skłaniam się ku ATI. Na Geforcie mam problem z ustawieniem TV i muszę się czasem namęczyć, by w ogóle złapać sygnał. Na x1950 PRO szło z tym o wiele łatwiej i obraz był lepiej dopasowany . Nie mówiąc już o jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No co do tych pasów na ścianach to też to zauważyłem. Takie jakby biale smugi, ale to tez może być wina monitora (CRT dość stary, ale wciąż jary).

Nic z tego , sprawdzalem to na

-17 CRT NEca

-19 LCD Benqa xVA

-22 HP 2228H

Na kazdym z nim przy AA+AF sa pasy na scianach przy wyjsciu z tunela w Warheadzie , tam na zimowym.

 

 

Tyle, że na x1950 PRO nie pamiętam, bym to miał. Aha no i te migające tekstury w Crysisie to fakt od dawna.

Wczoraj skonczylem ponownie Warheada , niedawno Crysisa - oba tym razem na 4870. Ani razu nie zdazylo mi sie migotanie tekstur czy dymu. To stara jak swiat przypadlosc...

 

Na początku myślałem, że to wina gry, ale w Warhead u kumpla na 4850 tego nie spostrzegłem, a to przecież ten sam silnik.

Wlasnie , prosty test - zrob gdzies zadyme , aby byla masa dymu. Zobaczysz "choinke"...

Testowałem sporo sterów pod mojego 8800GT od 169.xx i z tego co pamiętam to zawsze były te migające tekstury. Teraz zastanawiam się co robić. Czy kupować tego 4870 czy dalej czekać na nowe cacka od NV i ATI. Brakuje mi płynności w Crysisie w wyższych rozdziałkach. A, że chciałbym go przejść z podłączonym TV w HD Ready, to tym bardziej skłaniam się ku ATI. Na Geforcie mam problem z ustawieniem TV i muszę się czasem namęczyć, by w ogóle złapać sygnał. Na x1950 PRO szło z tym o wiele łatwiej i obraz był lepiej dopasowany . Nie mówiąc już o jakości obrazu.

Wiec masz kilka czynnikow , ktore musisz rozwazyc :

-HD ready to 16x10 albo 19x10 , watpie w to , ze Crysisy odpalisz w nich na Full , choc z drugiej strony nawet jesli to sporo za to zabulisz. 4870 pozwala na plynna komfortowe gre w 1280x1024 (przy 22 calach mozesz jak ja dac fill to aspekt i miec na calym ekranie). Detale VH i ENT w zaleznosci od Crysisa , kosztuje do 770 zl , za te nowe cacka jak w morde dasz z 1600 jak nie wyzej...

-co chcesz miec z TV...

-cena , cena , premiera = drogo , 48xx jak i GTX powinny potaniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...