Skocz do zawartości
virtuomaniak

Składać Od "zera"

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam wszystkich :)

 

Może mi ktoś doradzić czy warto jeszcze coś w aktualnym kompie dołożyć czy już lepiej od nowa?

Aktualnie jest

P4 2.4Ghz

Płyta Asus P4p800-X

WDC 250GB

WDC 320GB

Nagrywarka dvd pioneer

FDD

Neotec 420W (przestaje trzymać napięcia)

nVidia 6600GT

2x512 GEIL

Na komputerze stabilnie da się oglądać filmy, przeglądać strony www lecz jaka kolwiek gra (LFS około 40 klatek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała platforma do wymiany. Czyli Procesor + Płyta + Pamięć + Karta graficzna .No i do tego zasilacz.

 

Napisz ile masz funduszy to coś Ci się dobierze.

Tak myślałem że już nic raczej się z tym nie będzie dało zrobić...

Myślę żę w granicach 2000 da się już coś normalnego złożyć. Aby dało się coś w HD obejrzeć ale i np nie wiem najnowsze GTA dało odpalić (przykład bo nie znam wymagań :damage_wall: ) Dysków nie potrzebuje bo akutalnie mam te dwa i spokojnie wystarczają z pojemnością :)

Tak więc w tej kwocie się powinienem zmieścić? Chociaż gdyby wyszło mniej a było by wydajnie to też super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: E8400 - 579 PLN

 

http://www.allegro.pl/item519068037_intel_...m_promocja.html

 

GPU: Gigabyte Radeon 4850 512 MB (Zalman) - 535 PLN ( tu przydalo by się dołożyć na lepsze chłodzenie). Ogólnie szukaj czegoś taniego + dobre chlodzenie. Może jakieś Accelero albo co innego.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14658

 

Płyta główna: Asus P5Q Pro - 435 PLN

 

http://www.allegro.pl/item514479746_asus_p...i_promocja.html

 

Pamięć: GoodRam 2x2GB 800mhz - 130 PLN

 

http://www.allegro.pl/item515649125_sklep_...c6400_fvat.html

 

Zasilacz: BE QUIET 450 W - 280 PLN. (jak Ci nie zależy na ciszy to weź tańszego Chiefteca, zostanie kasy na chlodzenie do karty graficznej lub na co innego)

 

http://www.allegro.pl/item517745837_be_qui...et_450w_dr.html

 

Razem ok. 1960 PLN

 

Jak dobrze wykręcisz procesor i kartę graficzną to spokojnie powinien wystarczyć do GTA 4 i do większości gier w HD. Ja oczywiście tradycyjnie uważam, że nie warto pchać pieniędzy w kompa do jak na razie syfiastego GTA4 ( optymalizacja do bani z brzydką grafiką ). Co do filmów w HD to spokojnie wystarczy do oglądania filmów nawet na płytach BD (1:1).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej złożył spoko cfg, tylko kartę zmień na 9800gtx+ zwłaszcza jak masz grac w GTA4. Po za tym na najnowszych sterownikach nv jest wydajniejsze :damage_wall:

Wszystko fajnie mistrzu, tylko że Hd4850 jest sporo tańszy a wydajnościowo to AŻ tak się nie różni:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam wszystkich :)

 

Może mi ktoś doradzić czy warto jeszcze coś w aktualnym kompie dołożyć czy już lepiej od nowa?

Aktualnie jest

P4 2.4Ghz

Płyta Asus P4p800-X

WDC 250GB

WDC 320GB

Nagrywarka dvd pioneer

FDD

Neotec 420W (przestaje trzymać napięcia)

nVidia 6600GT

2x512 GEIL

Na komputerze stabilnie da się oglądać filmy, przeglądać strony www lecz jaka kolwiek gra (LFS około 40 klatek)

Czy aby napewno pamięć GOODRAM i zasilacz BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 450W DR da radę? Jakoś nie mam przekonania do tych marek...

I w końcu jak z tą kartą? Warto dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieści się w budżecie. Musialby wziąć tańszą płytę + procka . Ale zaproponujcie coś. Ja uważam, że warto zainwestować w E8400 (na rev. E0) + ta płytka. Spora gwarancja OC do 4.0 ghz i wyżej. A 4850 na razie spokojnie wystarczy. Dla GTA 4 nie warto dokładać kasy IMO. No przynajmniej na razie, póki nie wyjdzie jakiś naprawdę porządny patch co poprawi nie tylko FPS, ale i tą grafikę, która za piękna nie jest jak na te wymagania.

 

 

EDIT: GoodRam spokojnie wystarczy. Nie musisz ich kręcić zbyt wysoko. Co do grafy to już się wypowiedziałem. Be Quiet to naprawdę dobra marka. Chieftec też, ale są głośne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory na GTA 4 nie ma odpowiedniej karty, w sumie wszystkie są za słabe. Składanie kompa pod konkretną grę jest bez sensu, gra się znudzi a komp zostaje. Ja bym sobie odpuścił jeszcze ze 6 miesięcy GTA 4. A więc dlatego bym brał rade3ona 4850 a za 6 miesięcy do 1 roku zmienił bym go na coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przykład z grą GTA 4 to był tylko i wyłącznie przykład a nie składanie kompa tylko i wyłącznie pod tą gre... :) zależy mi po prostu a tym abym mogł spokojnie oglądać filmy w HD :) Net chodził bez problemu i po prostu od czasu do czasu mógł w wolej chwili jakąś gierę włączyć: ) Tyle :)

A jaka będzie warta uwagi obudowa do tego zestawu? aby się wszystko pomieściło? NO i chłodzenie do procka... :)

Edytowane przez virtuomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@virtuomaniak

 

"Czy aby napewno pamięć GOODRAM i zasilacz BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 450W DR da radę? Jakoś nie mam przekonania do tych marek...

I w końcu jak z tą kartą? Warto dopłacać? "

 

O markę beQuiet możesz być spokojny, jej prestiżu w kwestii zasilaczy chyba już nikt nie raczy podważyć...

 

"Warto do tej kart dokładać aż 300pln? Bo różnica cenowa spora "

 

- 300 zł? ;)

 

GTX+ chodzą po 600 zł, czyli jedynie 50-60 zł drożej nić 4850... :)

 

Na dniach pojawi się na Purepc.pl test na nowych sterownikach w których to 98GTX+ przewyższył ponoć wydajnością 4850. Poczekałbym jeszcze chwile na Twoim miejscu na ten test.

 

Buda chyba CoolerMaster Elite 331

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@virtuomaniak

 

"Czy aby napewno pamięć GOODRAM i zasilacz BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 450W DR da radę? Jakoś nie mam przekonania do tych marek...

I w końcu jak z tą kartą? Warto dopłacać? "

 

O markę beQuiet możesz być spokojny, jej prestiżu w kwestii zasilaczy chyba już nikt nie raczy podważyć...

 

"Warto do tej kart dokładać aż 300pln? Bo różnica cenowa spora "

 

- 300 zł? ;)

 

GTX+ chodzą po 600 zł, czyli jedynie 50-60 zł drożej nić 4850... :)

 

Na dniach pojawi się na Purepc.pl test na nowych sterownikach w których to 98GTX+ przewyższył ponoć wydajnością 4850. Poczekałbym jeszcze chwile na Twoim miejscu na ten test.

 

Buda chyba CoolerMaster Elite 331

Na allegro poniżej 750 nie widzę... Więc jak? ;> Poczekam oczywiście na test i zobaczę czy podnosi wydajność: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos slabo kolega patrzy: na szybko 649pln

http://www.allegro.pl/item518823702_nowosc...ddr3_sklep.html

 

a jakby sie postarac to i za 600 idzie kupic ;) karta wydaje sie lepsza od hd4850 cena porownywalna do niereferentow ATI, czekamy na nowe testy :)

 

edit: 607pln nowka w sklepie, w ktorym radeony sa w tej samej cenie :o

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=19910

Edytowane przez phoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na test i zobaczę którą grafikę :)

 

A ta buda CoolerMaster Elite 331 wydaje się być ok :) Czy jeszcze coś innego jest godnego polecenia?

 

Jeszcze takie pytanie, jako że nie miałęm doczynienia z PCI-E to jaki system najlepiej stawiać? XP? XP64? Vista?

Edytowane przez virtuomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos slabo kolega patrzy: na szybko 649pln

http://www.allegro.pl/item518823702_nowosc...ddr3_sklep.html

 

a jakby sie postarac to i za 600 idzie kupic ;) karta wydaje sie lepsza od hd4850 cena porownywalna do niereferentow ATI, czekamy na nowe testy :)

 

edit: 607pln nowka w sklepie, w ktorym radeony sa w tej samej cenie :o

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=19910

PALIT » GEFORCE with CUDA 9800 GTX+ 512MB DDR3 256bit TV/2xDVI box GEFORCE with CUDA 9800 GTX+ 512MB DDR3 256bit TV/ 2xDVI box

Producent Chipsetu: nVidia; Typ chipsetu: GeForce 9800GTX; Zainstalowana pamięć wideo : 512 MB; Szyna pamięci : 256 bit; Rodzaj pamięci : DDR III; Taktowanie rdzenia: 738 MHz; Taktowanie pamięci: 400 MHz; Typ złącza magistrali: PCI-E; Rodzaj chłodzenia: radiator; wentylator; Typ złącza graficznego: 2 x DVI; wyjście TV; Obsługiwane standardy: HDCP; OpenGl 2.1; Shader Model 4.0; Gwarancja: 24 miesiące; Wersja produktu: BOX;

Dostępność: NIEDOSTĘPNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tutaj będzie 4gb ramu to vista tylko tak? Ale vista 64? bo jakoś nie czaję tych wszystkich opcji ;)

 

I co z tym monitorem? Jaki byłby najlepszy? w granicach 22'? :)

Tylko i wyłącznie Vista x64... Z rodziny Windowsów x64, który jest po Polsku... Jak bierzesz pirata to bierz wersję Ultimate albo Home Premium, jak oryginał - najlepiej cena/jakość to będzie Home Premium :)

 

Co do monitorów, zajrzyj do tematu Miguela o konfiguracjach PC na styczeń... Tam też są monitory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzasadnisz dlaczego?

 

I czemu nie coś takiego

Albo http://allegro.pl/item515140305_nvidia_gef...000_1024mb.html

plus

http://allegro.pl/item519188765_x4_phenom_...78_2gb_ddr.html

 

Pytam bo troszkę jestem w tyle jeśli chodzi o nowości :)

 

Dostanę jakieś konkretne odpowiedzi dlaczego NIE te oferty? Chciałbym wiedzieć dlaczego nie :)

Edytowane przez virtuomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy z Allegro sobie odpuść, za zawyżoną cenę dostaniesz uber procek, znośną grafikę i reszta noname w plastikowej obudowie i zasilaczu marki 'terminator'. Generalnie sytuacja jak w hipermarketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja to powinna raczej trafić do innego tematu "Lole z Allegro"

 

10 ghz .... boshe jak czytam coś takiego to aż mi żal głupoty piszącego takie ściemy w opisie. Lepiej złóż samemu, bo do takich zestawów często ładują kiepski podzespoły, które najrzadziej są kupowane. Czyli kiepskie płyty główne, pamięci i zasilacze. Sam ten Modecom to już podejrzana sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

W takim razie składam zestawik taki jaki mi podałeś :) I garta 9800gtx+ :)

A jak to jest z vistą x64? Wszystkie programy chodzą pod tym systemem czy trzeba programów pod ten system? Wiem że to pytanie powinno być w innym dziale ale jak już tutaj piszę to się zapytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

W takim razie składam zestawik taki jaki mi podałeś :) I garta 9800gtx+ :)

A jak to jest z vistą x64? Wszystkie programy chodzą pod tym systemem czy trzeba programów pod ten system? Wiem że to pytanie powinno być w innym dziale ale jak już tutaj piszę to się zapytam :)

Coś Ty się uparł tak na tego 9800gtx ? Przecież za 800zł kupisz radeona 4870. A nawet w cenie 9800gtx radeon 4850 będzie lepszy, no chyba że tak bardzo się upierasz na nvidie, to już nie mój problem, ogólnie przecież wiadomo że teraz radeony stały się opłacalniejsze i wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...