Skocz do zawartości
HigBee

!!! nowy 1700 JIUHB 0312 - z 12-go tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

skoro tamta seria sie kreci na 2700MHz to moze przy odrobinie szczescia wykrecimy rekord swiata bo pewnie to 2700 osiaga przy default Vcore??? Co za sciema... - czego to ludzie nie zrobia zeby przyciagnac klientow - unikatowy procesor - najlepsza seria - i to tylko u nas - mamy ich jedyne 200. No comment

Oj YoSHi niedowiarku :lol: za kilka dni dam fotki to się przekonasz.

Procesor jest puszczony na 1.85V

 

A po drugie proc chodzi na 2.21 Ghz czy powyżej 2700XP+ pisze wyraźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AXDA1700 DUT3C JIUHB 0312 UPWM

 

Chodzi stablilnie na 2.21 GHz czyli wyżej niż 2700 XP+ przy temp max stress 50 stopni.

 

Testy dam kiedy indziej bo na razie nie mam czasu

Przecież pisze wyraźnie że 2700XP+ a nie 2,7 GHz :!: :!: :!:

Co wy czytać nie umiecie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warrior ale ja przeciez nie mowie o tobie!!! Nie czytales topicu od poczatku - tam jest ze ktos reklamowal proca ktory sprzedaje - ze kreci sie na 2700MHz. Dlaczego mialbym tobie nie wierzyc - spojrz w moj opis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Wam,

jestem tutaj nowy, wiec moze sie przedstawie. Mam od paru tygodni Athlona XP1700+ i jestem nim zachwycony.

Jego dokladna specyfikacja to

AXDA1700DUT3C 9785676281157 JIUHB0309VPMW.

Wynika z tego, ze teoretycznie powinien byc gorszy od

AXDA1700DUT3C 9316727260162 JIUHB0312MPMW

- przynajmniej wg kolesia ze strony http://lowyat.isentral.com/guides/athlonxp/

bo: ma duzo wyzszy batch production serial number,

dwie kontrowersyjne cyferki ma "28" a nie "26",

milo wszystko tego pierwszego puszczam na zwyklym wiatraku (Coolmaster AMD2600 z wkladem miedzianym) przy 1,7V jako 185,5x11,5 czyli 2133MHz, a ten nowszy restartuje sie przy kazdej probie wejscia do Windows. Dlaczego?

 

ps. musze zakupic WC i mam nadzieje, ze to nie jego ostanite slowo ;)

Pozdrawiam Wszystkich

:rma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru tygodni Athlona XP1700+ i jestem nim zachwycony. Jego dokladna specyfikacja to 

AXDA1700DUT3C 9785676281157 JIUHB0309VPMW. 

Wynika z tego, ze teoretycznie powinien byc gorszy od 

AXDA1700DUT3C 9316727260162 JIUHB0312MPMW 

- przynajmniej wg kolesia ze strony http://lowyat.isentral.com/guides/athlonxp/

bo: ma duzo wyzszy batch production serial number,

dwie kontrowersyjne cyferki ma "28" a nie "26",

milo wszystko tego pierwszego puszczam na zwyklym wiatraku (Coolmaster AMD2600 z wkladem miedzianym) przy 1,7V jako 185,5x11,5 czyli 2133MHz, a ten nowszy restartuje sie przy kazdej probie wejscia do Windows. Dlaczego?

 

ps. musze zakupic WC i mam nadzieje, ze to nie jego ostanite slowo ;)

Pozdrawiam Wszystkich

:rma

Wg uaktualnionego Przewodnika po Athlonach XP z 8 kwietnia (ukazał się tylko jako post na forum Low Yat:

 

http://forum.isentral.com/index.php?act=ST&f=5&t=612

/ Forum Low Yat, sekcja Overclockers United,

temat Guide:choosing An Athlon Xp Thoroughbred B/ )

 

przy obecnym poziomie produkcji batch production serial number nie odgrywa obecnie zbyt dużej roli (o wiele większą ma kolor rdzenia).

 

Druga sprawa, czyli cyferki 24-28: kiedy Austin (autor Przewodnika) testował pierwszych >50 procków, to wyszło mu, że grupa procków z cyferkami 25, 26 i 27 ma lepsze właściwości OC niż grupa 24 z 28. Jeśli poczytasz posty z w/w forum Overclockers United, to znowu zobaczysz, że niekoniecznie tak musi być. Wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolor jądra jest najlepszy ???

Podaję za Przewodnikiem:

 

Najlepsze (statystycznie) procesory XP1700 mają niebieskie jądro z białym refleksem pod światło.

 

Co nie znaczy, że jak trafisz czerwone matowe jądro to będzie "gorsze". Po prostu wśród najlepszych procesorów OC najwięcej było tych z niebieskim jądrem, białym pod światło.

 

Sam autor zapytany, czym kierowałby się przy wyborze procka powiedział (ważna kolejność): DLT3C ponad DUT3C, tydzień produkcji (obecnie najlepsze są z 10.), kolor jądra, a dopiero na końcu numer-seria batchu.

 

Czytaj to w ten sposób (porada autora): Jeśli trafisz XP1700 DLT3C z 8 - 10 tygodnia i ma on niebieskie jądro (białe pod światło), bierz go od razu i nie patrz na nic innego!!!

 

Niektórym udaje się trafić "białego kruka" - dobrze przetaktowywalny z czarnym jądrem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy kupnie to i tak odwiedze ze 2 sklepu i coś kupie bo wątpie że będzie mi sie chciało szukać.

 

A poza tym to nie wiem jak za bardzo gadać ze sprzedawcą żebym mógł wybrać sobie jakąś konkretną serie bo nigdy tego nie robiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!!!

 

kupilem dokladnie ten procesor co autor tego thread'a

czy on go kupil to nie wiem

ale mam ten sam model

juihb z 12stego tygodnia

 

napiecie standartowe 1,6V

 

no i probowalem go podkrecac odrazu na 2200+

temperaturka ok, super

 

stabilnosc w testach, sandra, cpu stability test naprawde super!

po wielu h pracy temp super

 

ale gry 3D (mam NFS HP2, i Americas Army) oraz testy (3D MARK 2001 SE) sie sypia !!! :evil:

Wywala sie system pratycznie albo po chwili albo zaraz potem.

 

Probowalem zwiekszac napiecie procesora ! Nic nie pomaga !!! :x

 

Wszystkie ustawienia na pamieci sa dobre , wszystko na AUTO, zasilanie agp tez na AUTO

 

(wezcie pod uwage ze niepodkrecony chodzi 100% dobrze)

 

Moje pamieci to najtajnsze OEMki 333MHz 256MB RAM DDR

W sklepie mi sciemniali ze te pamieci spokojnie beda chodzily na moim podkreconym komputerze ??? Czy to pamieci ?

 

Plyta główna :wink: ASUS A7V8X

 

Karta Graf: Winfast Leadtek A170 - GF4 MX

 

Probowalem zwiekszac napiecie na AGP, nic nie pomoglo (wciaz staralem sie osiagnac stabilnosc w grach 3D i 3Dmarku2001 na tych ~1,8coś GHZ - 2200+)

 

Hmmm ... m0000 :cry:

 

,...sprawdzalem na sandrze 2003 czy czasem PCI, AGP lub inne taktowania sie nie zwiekszyly, i poprostu czy jakas czesc sprzetu nie wytrzymuje, ale wszystkie sa jakie byly na standartowym 1,466GHZ.. (1700+)

 

Kurde mol.

 

Czyzby to ta pamiec OEM ? Chcialem ja wymienic w sklepie, doplacic i kupic KINGSTONa, ale mnie olali :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jak go kręciłeś. Magistralą czy mnożnikiem ??? Jak kręciłeś mnożnikiem to spowrotem ustaw na 133 i kręć mnożnikiem i wtedy zobacz czy dalej tak samo :!: Ściągnij sobie Gold Memory i odpal bo może ci pamiątki nie wytrzymują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!!! 

... 

no i probowalem go podkrecac odrazu na 2200+

temperaturka ok, super

...

ale gry 3D (mam NFS HP2, i Americas Army) oraz testy (3D MARK 2001 SE) sie sypia !!!  :evil: 

Wywala sie system pratycznie albo po chwili albo zaraz potem.

 

Probowalem zwiekszac napiecie procesora ! Nic nie pomaga !!!  :x 

 

Wszystkie ustawienia na pamieci sa dobre , wszystko na AUTO, zasilanie agp tez na AUTO

 

(wezcie pod uwage ze niepodkrecony chodzi 100% dobrze)

 

Moje pamieci to najtajnsze OEMki 333MHz 256MB RAM DDR

W sklepie mi sciemniali ze te pamieci spokojnie beda chodzily na moim podkreconym komputerze ??? Czy to pamieci ?

 

Plyta główna  :wink:  ASUS A7V8X

 

Karta Graf: Winfast Leadtek A170 - GF4 MX

 

Probowalem zwiekszac napiecie na AGP, nic nie pomoglo (wciaz staralem sie osiagnac stabilnosc w grach 3D i 3Dmarku2001 na tych ~1,8coś GHZ - 2200+)

 

Hmmm ... m0000 :cry: 

 

,...sprawdzalem na sandrze 2003 czy czasem PCI, AGP lub inne taktowania sie nie zwiekszyly, i poprostu czy jakas czesc sprzetu nie wytrzymuje, ale wszystkie sa jakie byly na standartowym 1,466GHZ.. (1700+)

 

Kurde mol.

 

Czyzby to ta pamiec OEM ? Chcialem ja wymienic w sklepie, doplacic i kupic KINGSTONa, ale mnie olali :(

uuuuuuuuuuuu

coś musi być nie tak ...

Przeca to TYLKO 1800MHz ...

Sprawdzałeś na innych nastawach pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!!! 

... 

no i probowalem go podkrecac odrazu na 2200+

temperaturka ok, super

...

ale gry 3D (mam NFS HP2, i Americas Army) oraz testy (3D MARK 2001 SE) sie sypia !!!  :evil: 

Wywala sie system pratycznie albo po chwili albo zaraz potem.

 

Probowalem zwiekszac napiecie procesora ! Nic nie pomaga !!!  :x 

 

Wszystkie ustawienia na pamieci sa dobre , wszystko na AUTO, zasilanie agp tez na AUTO

 

(wezcie pod uwage ze niepodkrecony chodzi 100% dobrze)

 

Moje pamieci to najtajnsze OEMki 333MHz 256MB RAM DDR

W sklepie mi sciemniali ze te pamieci spokojnie beda chodzily na moim podkreconym komputerze ??? Czy to pamieci ?

 

Plyta główna  :wink:  ASUS A7V8X

 

Karta Graf: Winfast Leadtek A170 - GF4 MX

 

Probowalem zwiekszac napiecie na AGP, nic nie pomoglo (wciaz staralem sie osiagnac stabilnosc w grach 3D i 3Dmarku2001 na tych ~1,8coś GHZ - 2200+)

 

Hmmm ... m0000 :cry: 

 

,...sprawdzalem na sandrze 2003 czy czasem PCI, AGP lub inne taktowania sie nie zwiekszyly, i poprostu czy jakas czesc sprzetu nie wytrzymuje, ale wszystkie sa jakie byly na standartowym 1,466GHZ.. (1700+)

 

Kurde mol.

 

Czyzby to ta pamiec OEM ? Chcialem ja wymienic w sklepie, doplacic i kupic KINGSTONa, ale mnie olali :(

uuuuuuuuuuuu

coś musi być nie tak ...

Przeca to TYLKO 1800MHz ...

Sprawdzałeś na innych nastawach pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez inne nastawy pamieci ? Tzn co mam zmienic ? Jest BY SPD

 

Aha, na ustawieniu 2200+, test stabilnosci w normal jak i hardcore programu takiego CPU STABILITY TEST 5.0 jest w 100% O.K.

 

A w testach w Sandrze 2003 moj komp bije wynik jaki ma Pentium 4 2,4, prawie doganiajac 2,6. Co mnie mile zaskoczylo. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktora serie warto brac, moze napiszcie jakie macie, bo mam zamiar cos takiego kupic, ale nie wiem ktora??? chcialby zeby dalo sie wyciagnac okolo 2400+ z tego 1700+ na powietrznym chlodzeniu, tylko pewnie te ktore macie juz sa niedostepne w sklepach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktora serie warto brac, moze napiszcie jakie macie, bo mam zamiar cos takiego kupic, ale nie wiem ktora??? chcialby zeby dalo sie wyciagnac okolo 2400+ z tego 1700+ na powietrznym chlodzeniu, tylko pewnie te ktore macie juz sa niedostepne w sklepach :(

Tyle to praktycznie na kazdym 1700+ Bstepping wyciagniesz... to dolna granica jego podkrecalnosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm dzis udalo mi sie dorwac dlt3c w lodzi... przyfarcilem rowno - bo wszedlem do sklepu gdzie juz mieli nie miec wogole dostaw 1700+ a tu niespodzianka - przyszly :) poszedlem spr serie do magazynu i okazalo sie ze jest 1 sztuka 1700+ i do tego dlt3c 8)

moze nie jest to ten najlepszy tydzien i seria ale jak dla mnie wystarczy :)

AXDA1700DLT3C

9231987280123

JIUHB 0308 RPMW

ze wstepnych testow moge powiedziec ze wstaje 12.5x166 (u mnie 166 msi przestawia na 167) czyli cos w granicach 2087 (2600+) na standardowym napieciu 1.5v :)

przy czym msi w biosie 5.7 dalo taki bajer jak 'cpu halt detection' wiec dziala jak cpuidle :)

teraz sobie smiga 9x166 (167) i mam w idle 32 stopnie na titanie d5tb(4)

kurka 5 dni czekalem na proca az w koncu dostalem... w lodzi jest jeszcze na pewno 1 sztuka dlt3c ale dosc drogo (284zl) w sklepie na roosevelta (po 2 stronie ulicy co act - sprzedaja tez telefony gsm) z tego co pamietam to 0308 spmw a batch chyba 263 (w kazdym racie <300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm dzis udalo mi sie dorwac dlt3c w lodzi... przyfarcilem rowno - bo wszedlem do sklepu gdzie juz mieli nie miec wogole dostaw 1700+ a tu niespodzianka - przyszly :) poszedlem spr serie do magazynu i okazalo sie ze jest 1 sztuka 1700+ i do tego dlt3c  8) 

moze nie jest to ten najlepszy tydzien i seria ale jak dla mnie wystarczy :)

AXDA1700DLT3C

9231987280123

JIUHB 0308 RPMW

ze wstepnych testow moge powiedziec ze wstaje 12.5x166 (u mnie 166 msi przestawia na 167) czyli cos w granicach 2087 (2600+) na standardowym napieciu 1.5v :)

przy czym msi w biosie 5.7 dalo taki bajer jak 'cpu halt detection' wiec dziala jak cpuidle :)

teraz sobie smiga 9x166 (167) i mam w idle 32 stopnie na titanie d5tb(4) 

kurka 5 dni czekalem na proca az w koncu dostalem... w lodzi jest jeszcze na pewno 1 sztuka dlt3c ale dosc drogo (284zl) w sklepie na roosevelta (po 2 stronie ulicy co act - sprzedaja tez telefony gsm) z tego co pamietam to 0308 spmw a batch chyba 263 (w kazdym racie <300)

Gratulacje - wyciśnij na maksa ... ;)

Napisz zaraz jak idzie ... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sobie biega obecnie na 167*9 (1800+) ;)

jak na razie do netu wystarcza... najblizsza wymiana to zasilacz bo cos czuje ze dlugo nie pozyje (juz przy 167*12.5 troche spadly napiecia). jak dorwe fotronika to sprawdze na ile wykreci sie ten procek. na razie atysfakcjonuje mnie 2600+ 8)

obecnie na 1503mhz w idle ma 31 stopni wedlug biosu i speedfana czy tez pc alerta (z wlaczonym haltem w biosie, bez halta mial cos kolo 37stopni). o dziwo temp duzo sie nie podniosla przy 2600+ :D

szkoda ze tak ciezko dostac te procki i szkoda ze juz sie skonczyly (teraz 1800+ dlt3c powinny pokazac na co je stac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...