Skocz do zawartości
Rpetryko

Zestaw Tylko Pod Gry Do 4200zł Brutto

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jutro złożę zamówienie, a końcowy zestaw będzie wyglądał tak:

 

Proc: Phenom II X4 920/ 2,8GHz

Płyta główna: Asus M3A78 PRO /AMD 780G/

RAM: Kingston 4GB (2x2GB) PC800 CL5 HyperX

Dysk: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA II seria 7200.12 (Dowiedziałem się, że wadliwa jest seria 7200.11 :) )

Grafika: Asus GeForce GTX280 1024MB DDR3

DVD: Pioneer DVR-216 SATA

Obudowa: Asus TA-B31

Zasilacz: Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S

Monitor: LG W2252TQ-PF

 

Suma: 4163zł :)

 

Doszedłem do wniosku, że jednak ze 2 może 2,5 roku, będę się "męczył" z tym zestawem, a 4 rdzenie to jednak przyszłość, więc jakbym wziął dwu rdzeniowca to tak jakbym kupił nagrywarkę DVD, ale tylko na 1 warstwowe nośniki :P Poza tym komputer jak już nie będzie spełniał moich wymagań, to jakiś nasz biurowy zostanie nim zastąpiony (a wtedy programy typu AutoCAD, więc 4 rdzenie jak najbardziej) :) Jeśli macie jakieś uwagi/sugestie nie krępujcie się. Będę słuchał uważnie z racji mego laictwa ;)

Mobo bym zmienił. Nie twierdzę, że ten Asus to zła płyta, bo jest bardzo dobra, ale w tej cenie są teraz lepsze ;) Np ASRocki AOD790GX/128, lub tańszy ale również bardzo dobry A780GXE/128. To już nie to co kiedyś, płyty mają bardzo rozbudowane biosy i pozwalają na niezłe OC.

 

Ewentualnie jeśli ASrock Ci nie podchodzi to są inne opcje w podobnych cenach, np Gigabyte 790X-DS4, ale to gigabyte, no i trochę stara płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję niezwykle inteligentnej odpowiedzi....

 

Rpetryko już zdecydował, co chce, a pyta o konkretne płyty, a ty musisz nadal na siłę polecać Intela... ręce opadają. Z tych 2 wziąłbym Asus`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że jednak ze 2 może 2,5 roku, będę się "męczył" z tym zestawem, a 4 rdzenie to jednak przyszłość, więc jakbym wziął dwu rdzeniowca to tak jakbym kupił nagrywarkę DVD, ale tylko na 1 warstwowe nośniki :P Poza tym komputer jak już nie będzie spełniał moich wymagań, to jakiś nasz biurowy zostanie nim zastąpiony (a wtedy programy typu AutoCAD, więc 4 rdzenie jak najbardziej) :) Jeśli macie jakieś uwagi/sugestie nie krępujcie się. Będę słuchał uważnie z racji mego laictwa ;)

Powiem tylko jedno.

Weź sobie przejzyj zestawy ktore ROK temu polecano jako zestawy NA LATA.....dzis to juz sredniaki w ktore trzeba cos zainwestowac.

Wzialem wczoraj CDA z 2007 roku dzis tamte zestawy hiper sa juz conajwyzej dobre. Prawda jest taka ze nie kupuje sie kompa na lata...chyba ze do biura, komp multimedialny musi byc systematycznie upgradowany (chyba ze nie interesuje cie grafika i framerate)

Grasz? Wez to co jest szybsze i wydajniejsze...jesli jest szybsze i wydajniejsze teraz, za rok nadal bedzie wydajniejsze i szybsze...nie licz na to ze 4 jajka nagle w grach dadza kopa 100%...bo sytuacja raczej nie zmieni sie diametralnie (problemy z programowaniem) a nawet jesli to za 2 lata na taka mobo z c2d mozesz sobie za grosze Quada od intela wrzucic jesli poczujesz parcie na 4 jądra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawy ktore ROK temu polecano jako zestawy NA LATA.....dzis to juz sredniaki

Wez to co jest szybsze i wydajniejsze...jesli jest szybsze i wydajniejsze teraz, za rok nadal bedzie wydajniejsze i szybsze...

No, ale tutaj to taką sprzeczność raczej podałeś :)

 

Wychodzę z takiego założenia, że jeżeli Phenom II (podkręcony) ma podobną wydajność co np. Xeon (podkręcony podobnie), a w cenie nie ma różnicy praktycznie to czemu nie 4 rdzenie ? Na 2 rdzeniach gry chodzą dobrze, a na 4 mogą (choć jak sam piszesz nieznacznie, ale czas pokaże :) ) chodzić lepiej. Więc skoro może być lepiej (a na pewno nie będzie gorzej) za bardzo zbliżoną cenę to czemu nie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale tutaj to taką sprzeczność raczej podałeś :)

Wez to co jest szybsze i wydajniejsze...jesli jest szybsze i wydajniejsze teraz, za rok nadal bedzie wydajniejsze i szybsze...

 

Mamy A i B, jesli A jest szybsze od B to za 2 lata nadal A bedzie od niego szybsze... Z moich testow i doswiadczen wynika ze e8400/3110 4ghz jest napewno szybszy od Phenoma

http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/69737/

Owszem sa testy gdzie phenom jest lepszy etc. Do gier jednak wybralem e8400 bo jest szybszy, a za 2 lata i tak bedzie trzeba wymieniac najwyzej na Qxxx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to o to chodziło z wydajnością :) Ale ten link co podałeś to tam pokazują Phenomy X2, a tutaj mowa o X4.... no i przy Phenomie notka jest "---> two cores disabled". Chociaż szczerze mówiąc nie wiem czy ma to znaczenie bo się na tym nie znam :P Jednak wybór mój padł na Phenoma i przy nim zostanę, pogram te 2 lata i zobaczę co będzie :P najwyżej za 2-2,5 roku zmienię 4 rdzenie na 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez to co jest szybsze i wydajniejsze...jesli jest szybsze i wydajniejsze teraz, za rok nadal bedzie wydajniejsze i szybsze...

 

Mamy A i B, jesli A jest szybsze od B to za 2 lata nadal A bedzie od niego szybsze... Z moich testow i doswiadczen wynika ze e8400/3110 4ghz jest napewno szybszy od Phenoma

Rozumowanie na pierwszy rzut oka dobre, ale wcale tak nie jest. Teraz może E8400 radzi sobie lepiej w grach, ale za 2 lata z pewnością gry będą obsługiwały 4 (lub więcej) rdzenie, więc w nowych (za 2 lata) grach E8400 będzie gorszy od Phenoma II.

 

Przypomnijmy sobie sytuację jak wychodziły pierwsze procki 2 rdzeniowe. Wtedy też wszyscy pisali, że nie warto bo gry nie obsługują. A jak jest teraz każdy wie....

X4/Quady są już na rynku jakiś czas i kilka gier już co nieco czerpie z dodatkowych rdzeni, więc to tylko kwestia czasu (rok, max 2) aż 4 rdzenie będą powszechnie polecane.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem to już Miguelowi (jako propozycję do zestawów komputerowych i prawdopodobnie będzie ona wszczęta w życie), powiem i Tobie.

 

Biorąc platformę AMD - mobo + procesor wziąłbym również kart graficzną od AMD z górnej pułki. Masz wtedy całą platformę AMD.

 

Uzasadniam krótko i rzeczowo dlaczego: już teraz tzw przez AMD fuzja daje małe korzyści - otrzymujemy dwa porządne narzędzia do całej platformy - AMD Overdrive ( są 2 wersje - jedna dla samej karty wbudowana w Catalysty oraz druga dla całej platformy ) a także narzędzie AMD fusion w którym można wybierać jakieś tam profile np. profil grania i inne. Na chwilę obecną programik ten nie ma jakiegokolwiek większego wpływu na wydajność zestawu ale kto wie - podobno "Future is Fusion" jak to głosi ostatnie hasło marketingowe AMD. Narzędzie Overdrive natomiast chwalę sobie osobiście ponieważ jest to spora a zarazem rozbudowana aplikacja skupiająca overclocking / monitoring itp całej platformy w jednym miejscu - karty, płyty i procesora. Sam używałem mając raz całą platformę AMD/ATi i chwaliłem sobie to narzędzie. Możesz tu np wsadzić Radeona 4870 1GB Toxic lub w podobnej cenie 4870X2.

 

Tak jak już pisałem wcześniej zaproponowałem również Miguelowi aby do zestawów z procesorem AMD Phenom były dodawane karty od Ati i na 99% pomysł ten wejdzie w życie.

 

Ten post ma jeszcze pewną rolę do spełnienia - pokazać pewnej bardzo wąskiej grupie użytkowników, że nie jestem postronny w doradzaniu sprzętu i nie mam dziwnej mani doradzania komuś tylko dlatego, iż sam to posiadam. Jestem osobą obiektywną i doradzam stosując się do najnowszych i najbardziej aktualnych testów - kiedy nV wypuściło fw 180.48 GTX260 wygrywał znacznie nad 4870. Wtedy doradzałem GTX'a. Ostatnio ukazał się ciekawy test 260'tki vs 4870 na najnowszych sterownikach z obu stajni:

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=506

 

- w podsumowaniu widać jasno, że karty te są sobie po prostu równe. I teraz nie widzę żadnych przeciwwskazań aby polecać Ati.

 

"wsio."

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie na pierwszy rzut oka dobre, ale wcale tak nie jest. Teraz może E8400 radzi sobie lepiej w grach, ale za 2 lata z pewnością gry będą obsługiwały 4 (lub więcej) rdzenie, więc w nowych (za 2 lata) grach E8400 będzie gorszy od Phenoma II.

Skąd ta pewnosc? 64 bity mialy dac kopa, dx10 takze...z tego co czytalem 4 jajca stwarzaja programistom problemy...

Przypomnijmy sobie sytuację jak wychodziły pierwsze procki 2 rdzeniowe. Wtedy też wszyscy pisali, że nie warto bo gry nie obsługują. A jak jest teraz każdy wie....

X4/Quady są już na rynku jakiś czas i kilka gier już co nieco czerpie z dodatkowych rdzeni, więc to tylko kwestia czasu (rok, max 2) aż 4 rdzenie będą powszechnie polecane.

Niby racja ale jest pewne ALEEEEE:) pierwsze 2 rdzeniowe procki mialy sie nijak wydajnosciowo do obecnych 2 rdzeniowych najszybszych o ktorych mowa (rodzina E8xx):)

A z 4 jaj narazie duzego kopa dostaje GTA4:) no ale spoko za rok odgrzebie tego posta...ja watpie w moc 4 jaj...widac zreszta to po Ps3 i x360...na papierze ps3 zabija iloscia rdzeni i tych jaderek pobocznych (nie pamietam nazwy) a w praktyce sprawia to problemy straszne dlatego od x360 wcale sie nie rozni zbytnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na GTA4 uznałem, że czas zmienić PC :)

 

Więc zamówienie złożyłem na następującą konfigurację:

 

Phenom II X4 920 Quad-Core/2,8 GHz

ASUS M3A78 PRO

Kingston 2x2GB PC800 CL5 HyperX

Seagate 500GB 16MB cache SATA II (seria 7200.12)

Asus GeForce GTX 280 1024MB DDR3

Pioneer DVR-216 SATA

Asus TA-b31

Pentagram Silent Force 620W

LG W2252TQ-PF

 

I w tym miejscu wielkie dzięki dla tych co poświęcili swój czas na doradzenie mi w tej sprawie. Mam nadzieję, że złożony (w pewnym sensie przez Was) komputer posłuży mi przynajmniej te 2 lata :P Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...