Skocz do zawartości
Gość XBiT

E5200 - Jaka Płyta Główna Do 250zł Max.

Rekomendowane odpowiedzi

MSI P45 NEO-F jest całkowicie nie opłacalna. Ma kiepską sekcje zasilania. P35 Neo-F jest bardzo podobna. Obie do jako takiego OC się nadają. 65nm jako tako kręciły. Proponuje już dołożyć 20zł do P45 Neo3-FR. Lepsze OC i porządniejsza sekcja zasilania. Alternatywa EP45 DS3L. Pozatym na P45 Neo3-FR masz wszystkie kondensatory tantalowe, na Neo-F masz tylko przy sekcji zasilania procka.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co ostatecznie do 250zł i MAXYMALNIE do 300zł?

 

Podsumowując

Płyta MSI P35 Neo-F Intel P35 Socket 775 - za 210zł nówka. Chyba najlepsza w tej cenie, dobrej zresztą. Obsłuży ona E5200 i pozwoli na OC tak do. 3.4GHZ? (ile wycisne na Box'owym chłodzeniu?)

Edytowane przez XBiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 210zł to dobra płyta ale nie nie jestem pewny czy E5200 do końca na niej ruszy bo MSI milczy na ten temat. Niby gdzieś na innym forum ktoś ma chyba taką konfiguracje ale jakieś problemy tam ma. Może lepiej będzie wziąć Gigabyte EP31 DS3L? wykorzystasz w 100% możliwości E5200 za podobną cene.

 

p.s jednak na forum widzę MSI+E5200 więc w sumie to możesz brać bo za tę cenę jest bardzo OK. Gigabyte mimo wszystko lepsza sekcja zasilania a FSB też ciągnie ładne.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm niestety Gigabyte EP31 DS3L obslguje 4GB pamieci... a to nie jest przypadkiem gorszy chipset (starszy?)?

 

Gigabyte EP31-DS3L, P31, DualDDR2-800, SATA2, ATX, Core2 - 230zł + E5200 295zł = 525zł (odjąc ok. 200zł za starą płytkę i proc) to ok 325 dołożenia kasy.

 

Czy warto? Ile wycisne na boxowym chłodzeniu? Jaki polecacie sklep, w którym znajdę taniej te części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm niestety Gigabyte EP31 DS3L obslguje 4GB pamieci... a to nie jest przypadkiem gorszy chipset (starszy?)?

 

Gigabyte EP31-DS3L, P31, DualDDR2-800, SATA2, ATX, Core2 - 230zł + E5200 295zł = 525zł (odjąc ok. 200zł za starą płytkę i proc) to ok 325 dołożenia kasy.

 

Czy warto? Ile wycisne na boxowym chłodzeniu? Jaki polecacie sklep, w którym znajdę taniej te części?

P31 to taki lekko wykastrowany P35 ale mimo to nie odstaje od niego wydajnością i jest dobry do OC a płyty na tym chipsecie są tanie.

 

Ep31+E5200 jak najbardziej warto. Na Boxie myślę że z 3,4ghz wyciśniesz jak nie będzie łakomy na napięcie. Wszystko zależy od sztuki procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z E5200 i tak nigdy nie wycisniesz wysokiego FSB bo proc ma mnoznik powyzej 10x. Nie celuj bez sensu w drozsze plytki, skoro EP31-DS3L w 100% Ci wystarczy, jedynie proc moze Cie blokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla ble

słuchaj

fajnie że chcesz pomóc ale. nie podpieraj swoich teorii komentami z komputronika a jeśli to robisz to nie dziw się że ktoś się nieźle ubawi

polecasz płytę którą masz, taką sobie płytę. nie dziwię się że dostało jej się na egiełdzie bo dla zaawansowanych się nie nadaje i dla nubów też, nadrabia wyposażeniem ale żadna to pociecha dla osób które kupią ją w zestawie i w grach będą miały -20% wydajności

 

jeśli jż coś polecać to gigbyte,, bez wad, bez wyraźnych zalet, na pewno zrobi robotę jak należy, włożyć - zapomnieć.

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...pelny,id,42944/

 

 

koniec końców akurat to forum nie znosi grafomanii, nie bierz tego do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj

fajnie że chcesz pomóc ale. nie podpieraj swoich teorii komentami z komputronika a jeśli to robisz to nie dziw się że ktoś się nieźle ubawi

polecasz płytę którą masz, taką sobie płytę. nie dziwię się że dostało jej się na egiełdzie bo dla zaawansowanych się nie nadaje i dla nubów też, nadrabia wyposażeniem ale żadna to pociecha dla osób które kupią ją w zestawie i w grach będą miały -20% wydajności

Widzę że dalej jesteś omotany egiełdą. No cóż...wiedz tylko że piszesz lekkie głupoty. Nawet noob sobie poradzi z ,,wydajnością,, na tej płycie bo to kwestia 10 sekund zabawy w biosie i nie chce mi się już tego po raz enty powtarzać. Od czegoś FAQ jest. Nie jednemu początkującemu polecałem ta płytę z uwzględnieniem FAQ oraz wydajności tej płyty która jest bardzo dobra a nie jakieś -20%. I nikt jakoś nie narzekał. Więc naprawde niema co dramatyzować i wcale nie mam zamiaru linczować kolegi @DejwiT11 że podał ta płytkę jako propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferdek - ok,, wiem ocb. problemem jest to że większość nubów nie zagląda na fora, kupują złożonego kompa z biosem na def.

 

nie, nie jestem omotany egiełdą, nie czytuję wiele więcej niż nasze forum a jeśli już coś czytam poza to ze zdrowym sceptycyzmem

 

z płyt do używania + lekkiego oc - poleciłem gb,, popularny sprzęt z dobrym i łatwym oc. ciągnie grzałki jakoś - tan model u mojego kumpla ciągnie 2180 3400mhz na jakimś chorym napięciu, bez zająknięcia, 24/7,

 

wracając jeszcze do początku twojej wypowiedzi - podparłem się tym samym artykułem który już był przywołany w wątku,, płycie nie mam wiele do zarzucenia jako że nie miałem z nią do czynienia i mogę się opierać tylko na arcie,, nie lubię za to chwalenia tego co się ma /fanbojowania i wciskania tego innym,, naszego dfi nie poleciłbym akurat nikomu bez wypisania wad tej płyty i od tego należy zacząć jeśli już zamierza się polecić komuś posiadany sprzęt

 

eot,, radźcie sami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbil... po pierwsze nie chwale się tym co mam i sam tego nie lubię, po drugie polecam to co mam bo akurat jest dobre, szczególnie za 250zł, a bym nie polecał gdyby był shit, po trzecie faktycznie piszesz głupoty (dzięki Fredek :P ) bo -20% wydajności w grach to jest śmieszne co Ty piszesz skoro widcznie nie miałeś do czynienia z tą płytką i jednak chyba naprawdę omamiła Cie egiełda, bo w gta4 na tym forum mi sie pytali co ja zrobiłem że na moim sprzęcie mam taki wysoki framerate. Magik może jestem? Nie. Jestem zaawansowany user z chudszym portfelem i jakoś te MSI mnie zadowala w 99% wiedząc że nie stać mnie na high-end. A Ty dałeś świetną propozycję Gigabyta za ponad 3 stówki który nawet RAIDa nie ma więc nie najeżdzaj mnie.

EOT.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na standardowych ustawieniach pamięci -20% wydajności w grach to śmieszna wartość i to czysta nieprawda. Nie wyczujesz różnicy w grach pomiędzy pamięciami 800mhz a 1066mhz to skąd Ci przyszło do głowy żeby alphatimingi miały jakieś znaczenie :blink: Ten test z dooma chyba z chmur wzieli... Może SuperPi coś wykaże ale nie gra. A poza tym mam te alphatimingi ustawione i tak wysoko bo ram mam znacznie podkręcony.

 

A RAIDa nie używam bo nie mam narazie dostatecznych funduszy na dobre dyski, ale wiedz że bym nie kupił płyty bez RAIDa bo to część komputera którą chyba sie najrzadziej zmienia. To może mam wsadzić 4870 w crossfire bo sie marnuje drugi pciex x16 lub quada bo przecież płyta obsługuje?? RAID coraz bardziej popularny jest i nie zaprzeczysz.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam tą:

 

 

Specs DFI Infinity P965-S Dark

Chipset Intel P965 Express

Sound Realtek ALC882 HD Audio 7.1

SATA 6x SATA2, 1x PATA

LAN 1x GigaLAN Realtek RTL8111B

RAID Intel Matrix Storage RAID 0, 1, 0+1.5,10

Connectors 2x PCI Express 16x, 2x PCI Express1x, 3x PCI, 10x USB, 2xFirewire

 

nówki po 190zeta,sam ją mam od 4miesięcy i jest ok,siedzi w niej e2180@3.3ghz,2x4gb ramu i wsio śmiga!

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko kolega może wybredny być jeżeli chodzi o starszy chipset. A proc jest 45nm więc zawsze jakaś niepewność. Chociaż na najnowszym biosie powinno wszystko śmigać.

Ale coś długo sie nie odzywa więc pewnie coś kupił i sie nie pochwalił... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat, bo idealnie pasuje, też szukam płytki pod e5200 w tej cenie, więcej nie da rady na teraz ,a a jak mnie to będzie lepiej:) (bo niestety moja z podpisu nie chce wstać ani na e 5200 oraz już na e2160). Wystarczy, że będzie obsługiwała 4 GB Pamięci oraz jakby FSB szło na 400, 360 to min. Wolę nową z gwarancją, z 2 lata pewnie nie będę zmieniał, jedynie pamięć dokupię, oraz znając życie lepszą grafę.

Myślę nad propozycjami, które napisaliście (niby przeszło 400FSB lecą według Was,):

 

Gigabyte EP31-DS3L - ta najlepiej mi by pasowała, ale czy da radę?

Gigabyte Ga-p31-ds3l - nie ma jej blisko mnie, a fajnie jakbym jutro, raczej już dziś:) ją kupił, - a ta inną końcówka nazwy ma -

Gigabyte P31-ES3G -coś innego, czy tylko wyposażenie?

Gigabyte GA-G31M-ES2L - nad tą myślałem, ale tylko 2 gniazda na pamięć.

 

Gigabyte P31-ES3G

Ogólnie to będę w tym sklepie kupował. To możne coś innego?

Z góry dzięki.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, kupiłęm Gigabyte EP31-DS3L - FSB robi 352, przesadziłem wcześniej, ze potrzeba mi 400 :oops: To co jest starczy, nie cisnę wiecej procka na tym chłodzeniu co mam, ale mam problem z płyta, nie chce wystartować jak podłącze dvd - ata, wyskakuje ekran reklamowy płyty i stoi, do biosu też nie da rady wejść, ale jak odłącze dvd to dziła. Bios zmieniułem na najnowszy. Może macie jakiś pomysł?? Zmienić nagrywarkę na sata? Może ta stara płyta działa, a problem był przez napęd, będę musiał w poniedziałem pobawić się.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, kupiłęm Gigabyte EP31-DS3L - FSB robi 352, przesadziłem wcześniej, ze potrzeba mi 400 :oops: To co jest starczy, nie cisnę wiecej procka na tym chłodzeniu co mam, ale mam problem z płyta, nie chce wystartować jak podłącze dvd - ata, wyskakuje ekran reklamowy płyty i stoi, do biosu też nie da rady wejść, ale jak odłącze dvd to dziła. Bios zmieniułem na najnowszy. Może macie jakiś pomysł?? Zmienić nagrywarkę na sata? Może ta stara płyta działa, a problem był przez napęd, będę musiał w poniedziałem pobawić się.

Przede wszystkim wyłącz wyświetlanie tego loga producenta w biosie i dopiero sprawdź na czym staje uruchamianie. Do biosa nie możesz pewnie wejść dlatego, że start zatrzymuje się już po możliwości jego uruchomienia.

 

 

A co do dualboota to mam to CZASEM na moim Asusie P5QL PRO :/ rzadko się tak dzieje, ale jednak i nie wiem co na to poradzić. Wujek google mówi o dualboot tyle, że to posiadanie dwóch systemów operacyjnych, więc czy to na pewno ta nazwa? Kiedyś czytałem tutaj też, że przyczyną może być karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bym polecil Ci Asusa P5QL Pro.

dziala u mnie w tandemie z e5200 gdzies od roku i naprawde, chodzi bezproblemowo. do codziennego uzytku lece na ok 3.2ghz i boxie (pasty nawet nie chcialo mi sie zmieniac na as5) i nie mam zadnych nieprzyjemnosci nawet pod ciezkim obciazeniem.

 

EDIT: oj sorry, widze ze chyba topic nieakutalny ;P

Edytowane przez mx19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...