Skocz do zawartości
qtch

Mint Radeon 9100 i 5800 pkt w 3D Mark'u 2002

Rekomendowane odpowiedzi

No kulde defoultowo na radku 9100 Apollo 250/460  i 1500 Xp mam 8000 punktow bez reinstalacji windowsa. To jest duzo lepszy a jak go podkrece to jest kolejne 600 punktow. Ty Vengeance jak na Herkulesa to mas malo punktow.

 

 

:lol: nie wiesz o tym ze sam producent wydajnosci nie daje , moga byc minimalne roznicy w biosie pewnie nie siegaja nawet 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna, to juz nie wiem co mam robic. po podkreceniu mam 7200 i to juz chyba max na standard chlodzeniu. wlasnioe znalezlem jakis taki miedziany radiator i chyba go potne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna, to juz nie wiem co mam robic. po podkreceniu mam 7200 i to juz chyba max na standard chlodzeniu. wlasnioe znalezlem jakis taki miedziany radiator i chyba go potne.

Co za problem nową winde postawić??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem że sapphire wypuściło takie z 64bitowymi pamięciami ostatnio,więc trzeba uważać.Niby dobra firma a klientów robi w balona.Kto wie może i Hercules będzie takie badziewie robił(odpukać) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje taktowanie 250/230@275/275 ale zdziwil mnie fakt, ze jak dalem proca z 1818 na 1433 i pamieci z 290 na 266 to mi tylko o 300pkt spadlo, dziwne, bo jak krecilem proca na tym giefie to mi to dawalo okolo 15%, a nie 4%. troche mnie to dziwi. jeszcze nie gadalem z tym kumplem jak u niego, ale podejrzewam, ze to cos w ustawieniach trzeba zmienic. kurna nie wiem szkoda, ze nikt inny nie ma takiej samej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter: 128 bit od 64 bit to sie roznia znacznie. Ale w sapphire sa niezle pamieci 4ns i ich taktowanie wg. specyfikacji powinno wynosic 250 mhz (500 mhz). Sapphire nie wiadomo czemu obniza taktowanie do 230 mhz.]

Kares odpowiem ci tak: Wiem na 100% ze wyszly radki saphire z 64 bitami. A to tak zrobili bo radki bardzo stanialy i musieli z redukowac cos na karcie zeby nie byc na minusie. To jest chwyt marketingowy. To samo co zrobili z gf4 mx440 na 440se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna, ten radek to wariat !!! mam prosbe do posiadaczy 9100

Jak bedziecie mieli chwilke to puscie cwoje karty na rdzeniu 275, a pamieci 200 i zobaczymy jaka jest roznica, bo az wierzyc mi sie nie chce, ze to az tak spowalnia, z gory thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wypowiedz Piły z pclab.pl - mam nadzieje ze sie nie obrazi :)

 

Oj no, prosta sprawa. Co robi GPU: generuje geometrię, wypluwa pikselki. Co robi pamięć: służy GPU jako "notatnik", w którym ten zapisuje sobie informacje o pikselkach i buforze głębi (czyli buforze Z). Im mniejsza rozdzielczość, tym mniejsza ilość pikselków do zapisywania (także mniejsza pojemność bufora Z). Z kolei ilość geometrii jest zawsze taka sama, niezależnie od rozdzielczości.

 

Podsumowując: w niskich rozdzielczościach podkręcanie pamięci praktycznie nic nie daje, bo i tak dostępne pasmo znacznie przekracza "wydajność geometryczną" GPU. Warto zatem podkręcić GPU (albo CPU ). W wysokich rozdzielczościach pamięć stanowi wąskie gardło, więc najwięcej daje podkręcanie pamięci, w mniejszym stopniu GPU. Najlepiej oczywiście podkręcać i to, i to.

 

Ale z graficznymi to jest tak, że przyrost z podkręcania na ogół jest BARDZO niewielki, więc osobiście jestem przeciwnikiem podkręcania kart graficznych. Dużo więcej da lepsze dopasowanie konfiguracji pamięci do procesora czy podkręcenie samego procesora. A podkręcać graficzne mogą ci, co już się naprawdę nudzą i koniecznie chcą mieć 12050 3DMarków zamiast 11950 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to jakas lipa.

Ja niestety narazie nie puszcze swojego na 275/275 bo komp nieczynny, ale szczerze to bym tylko nieORT: ORT: ORT: kturych zdolowal. Bo jezeli na 250/250 mam 2000 wiecej to....

Te radki to chyba jakas lipa polecieliscie na cene nie na jakosc. Jak mozecie wymiencie je na cos innego. Radeony to zajebiste karty ale niektore firmy niestety oszczedzaja, a wy najwidoczniej padliscie ofiarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna, w actionie maja jeszcze techmastery, ale to tez penie jakis shit. Sprzedam do na allegro i kupie cos na gieldzie. Pozatym ja dalem za niego 290zeta, bo vat odpisalem, wiec nie strace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam tak malo punktow ? karta jest od sapphire, nawet stary ma od nich. nie wiem co mam zrobic, zeby bylo wiecej tj. liczylem na cos okolo 10000 :( przeinstalowalem windows, ale to nic nie dalo. poratujcie bo pierwszy raz mam radka !!!

hehe :) dobre :) ja na tym co nizej... czyli 2 razy gorszym sprzecie (celek 1ghz, 410 sdram, gf3) mam prawie tyle samo pkt co Ty :lol: jednak ten moj pc nie jest taki slaby ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to h.uje dretwe w tym actionie/mint'cie !!!! ta karta jest rzeczywiscie 64 bit :((((((((((((((((( ladnie sie wkopalem :(( nie da sie tego software'owa ominac tak jak w r9500 ??? np. wrzuce bios od sapphire'a ??? albo lepiej <span style="color:red;">[ciach!]</span>lne o sciane, to zawsze pomagalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to h.uje dretwe w tym actionie/mint'cie !!!! ta karta jest rzeczywiscie 64 bit :((((((((((((((((( ladnie sie wkopalem :(( nie da sie tego software'owa ominac tak jak w r9500 ??? np. wrzuce bios od sapphire'a ??? albo lepiej <font color="#FF0000">[ciach!]</font> o sciane, to zawsze pomagalo

Softwarowo pamieci ? Nie-e-ee Nie da sie. Ale mozesz opchnac na allegro - napiszesz ze Radeon 9100 od Sapphire i juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie zrbolime, a sklamalem ??? nie, hehe pozatym to nie jast taki znowu shit, dziala na 300/275 bez chlodzenia dodatkowego. najbardziej mnie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>ia, ze polecilem go kumplowi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ciesz sie tak :))) ja na gefie tym co w podpisie mielaem wiecej niz ty na tym swoim :)

hehe :) z tym gf, ddr-ami, a athlonem to sie zgodze ze miales wiecej pkt :) bo to jest niemozliwe zebys mial tyle co ja lub mniej :lol:

ale zes sie wpakowal z ta grafika..... :( sprubuj ja moze sprzedac na gieldzie... lub allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja w moim super grace mam też 4ns pamięci samsunga i standardowo mają 440mhz a za cholere nie chcą isć dalej max co uzyskuje to 450-55 i [gluteus maximus] potem aferakty:(

to na 99% problem tego ze jest za małe napięcie dla pamięci :(

 

a ty zrób formata +nowe stery+wyszystkie stery do mabo + do AGP + zobacz iel masz w biosie AGP aperute size

i jak to nie pomoże to nei mam lepszych rad;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...