Skocz do zawartości
ABI-FOX

Call Of Juarez: Więzy Krwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaRuH

Tu trzeba na spokojnie, najlepiej grac Rayem bo chyba w te klocki jest lepszy - do tego niebagatelne znaczenie ma pozycja - trzeba mieć gagatka dokładnie na środku ekranu gdzie strzelam i jakoś to leci ;)

Udało się go mi pokonać w końcu, grałem od nowa w ten rozdział i wybrałem Thomasa i pokonałem kolesia za drugim razem, za to Rayem męczyłem się z ok 30 razy :D, możliwe że to jakiś BUG w grze.

 

Co do gry jeszcze, to im dalej tym jest lepiej, gierka nabiera tempa, ładna grafika stwarza super klimacik szczególnie w meksyku. ;)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się go mi pokonać w końcu, grałem od nowa w ten rozdział i wybrałem Thomasa i pokonałem kolesia za drugim razem, za to Rayem męczyłem się z ok 30 razy :D, możliwe że to jakiś BUG w grze.

E tam BUG.

Technika jest banalna. Jak gość idzie w lewo to ty w prawo i vice versa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

E tam BUG.

Technika jest banalna. Jak gość idzie w lewo to ty w prawo i vice versa.

Właśnie tak robiłem teraz i poszło z górki, także nie byłem jeszcze w tym dobry wtedy :razz:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buga to ja znalazłem Panowie :)

Kto chce pojechać za miasto do końca mapy dyliżansem (tak gdzie strzelamy z niego do kolesi) to zapraszam do ściągnięcia save :)

 

http://www.sendspace.com/file/n11jqi

 

A ja jechałem jak głupi na tym bugu do końca mapy i myślę sobie co cholercia nie ma akcji czy co, może jakiegoś udaru dostałem czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem recke i powiem szczerze super (zarówno recka jak i gra) :D. Ktoś się orientuje czy pójdzie na full detalach przy 1280x1024 na moim sprzęcie (oczywiście na radku, nie na tym 7300 xD)? Pytam gdyż GTX295 i E8400 na 4ghz jest troche szybsze od mojego sprzętu :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4850 C2D 2.8 GHz lata jak szalona mniej jak 50 to nie widziałem cały czas 60 i więcej rozdz. 1280x1024 wszystko na high co można było w opcjach gry ustawić.

 

Tak jeszcze nawiązując bez specjalnego pośpiechu wykonując wszystkie zadania poboczne łączny czas gry 5 godz. 50 minut 43 sekundy i tylko pod tym względem jestem zawiedziony liczyłem na przynajmniej 8 godzinek gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1280x1024 jest bardzo płynnie. FPS ok 60-80. Co mnie urzekło to Fabula i grywalność. Zdecydowanie lepsza od 1, bardziej rozbudowana. Troszkę kiepskie pojedynki, ale to jeszcze przejdzie. W ogóle zastanawiam się czy z tymi pojedynkami to nie jakaś loteria. Byłem wlaśnie do meksyku (gram od godziny 11 nonstop, a o 10 rano kurier przywiózł grę) i pokonałem po wielu próbach tego bandziora. Próbowałem na spokojnie wycelować broń i strzelić i dopiero mi się wtedy udało. Ale ile razy zdążyłem wyjąć i strzelić do niego, a on dostawał, a i tak to ja ginąłem. Troszkę to dziwne. Jeszcze we wcześniejszym pojedynku zabiłem gościa za 2 razem. Do tego dziwne jest to, że muszę stać dokładnie na wprost niego, bo celuje jakby automatycznie i tylko w dół/góra. Mogli dać normalne swobodne celowanie. Nie wiem po co takie kombinacje.

 

 

Teraz już jestem w XII rodziale. Gra się rozkręca i to mocno. Ogólnie ocieka miodem. Grafika też całkiem przyjemna chociaż momentami tekstury słabiutkie. Ogólnie 8/10.

 

P.S Ray ma aimbota chyba. Takiego lekkiego.

 

EDIT

 

Stranded godzina 10:07 kurier przywozi mi paczkę. Tak 10 minut przed 11 odpalam grę po dość krótkiej instalacji. Gram do godziny 16:30 i kończę w XII rodziale. Nie wiem ile jest rozdziałów, ale wydaje mi się, że niewiele już przede mną.

 

Parę screenów:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Muszę Cię zmartwić jest tylko XV epizodów.

 

@Stranded

Licznik pokazywał tak jak napisałem, ale nie licząc cutscenek to gdzieś około 6 godzin zajmuje przejście na poziomie średnim.

 

Pojedynki to mega prosta sprawa olewamy chodzącego gościa, aż do momentu kiedy skończy się muzyka od momentu końca muzyki do dźwięku dzwona około 10 sekund, kiedy muzyka kończy grać gościu robi ostatnie kroki w którymś z kierunków zrównujemy się z nim cały czas ruszając myszką w dół, aby ręka była blisko broni dzwon wybija szybki ruch myszką celownik leci dość wolno kiedy znajdzie się na wysokości przyrodzenia delikwenta oddajemy strzał i pacjent leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec . Ogólne statystyki to 6g 02m. Celność coś słaba, ale ostatnio już tak mam, że nawet w COD4 mi nie idzie ;)

 

 

Nie szukałem żadnych sekretów i nie brałem udziału w zadaniach pobocznych. Teraz przechodzę jeszcze raz aby wyłapać wszystkie smaczki gry. :P Ogólnie wrażenie z gry niesamowite. A przejście zajęło mi 6 godzin i to jeszcze w dniu instalacji. Chociaż nie spieszyłem się tak bardzo, bo parę razy utknąłem/zabłądziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czasie jaki spędziłem mniej więcej przy grze łącznie wyniosło jednak nieco ponad 7 godzin. Gre ukończyłem równo o 18:40 a zacząłem grać praktycznie non-stop od 10:50 W tym czasie przed 17 zrobiłem ok 40 minutową przerwę na obiad i napisanie posta.Z późniejsza edycja w celu wklejenia screenów. Także max 7 godzin z minutami mogło mi zająć przejście gry. Ogólnie nie jest wcale taka krótka. Wydaje mi się, że 1 była nieco dłuższa, bo mieliśmy parę misji ze skradaniem się czy taką gdzie sporo trzeba było się przemieszczać na koniu (jak ta misja ze skałą i piórem dla Indianina). Za to w Więzy Krwi było znacznie więcej akcji i lepiej rozbudowana fabuła. Ogólnie nie żałuję tych 90 zł Warto było.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Jedna z lepszych FPP jakie kiedykolwiek gralem - pelen szacunek dla autorow ;-)

zajelo mi 6,33 - nie spieszac sie specialnie

raczej FPS :razz: gierka dobra, ale nic nie przebije COD'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać da się napisać grę o ładnej grafice i niskich wymaganiach sprzętowych - grę zoptymalizowaną.

Bardzo przyjemnie jest czytać Credits :)

Swoją drogą UbiSoft to cwaniaczki - od razu podpinają się pod miodną grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę kilka groszy od siebie, grę w zasadzie kończę (XIII akt) więc opinię mam wyrobioną.

 

CoJ jest grą na swój sposób wyjątkową bo fps'ów ze scenerią dzikiego zachodu można szukać dziś ze świecą, a by był to jeszcze dobry fps to już w ogóle sztuka. A ta się udała Techlandowi. Najmocniejsze punkty tego tytułu to iście filmowa fabuła, akcja, design poziomów oraz grafika. Próbowałem znaleźć minusy gry i nie znalazłem w ramach czepialstwa mogę tylko nadmienić słabą jakość niektórych tekstur czy modeli. Silnik zoptymalizowany genialnie przed premierą zastanawiałem się jaki komp to uciągnie, a tu proszę wszystko max i śmiga. Sama jakość grafiki to klasa sama w sobie mógłbym pisać wiele, a tak powiem, że tak jak Caleb napisał tylko crysis i stalker : cn prezentują wyzszy poziom. I co najwazniejsze gra ma duszę i każda minuta z nią daje masę zabawy i "tego czegoś". Daję 9/10 i czelam na kolejną część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam taki problem.Kupiłem soboe CoJ:WZ.Szczęśliwy wróciłem do domu.Instaluję grę odpalam i mam następujący problem, zamaist gry mam pokaz slajdów od pierwszego filmu.W menu 2-3 FPS nie da się nic zrobić.Nowe sterowniki directx i nic.TO samo.Mój sprzęt to intel 2 core duo 2 gHz, geforce 8600 gt 256 MB,3 gb ramu.POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Mi to zajelo 5.30h gierka dobra, aczkolwiek monotonna. plus za optymalizacje

Podaj mi jedno miejsce, w któym ta gra jest monotonna to Cię ozłocę :P No i chcę konkretne argumenty, które mają mnie przekonać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Monotonna bo tylko strzelanina. Nic dodatkowego nie ma - typu łamigłówki, etc.

Ja tutaj innej monotonności nie widzę :P

Tyle, że tutaj tego nie czujesz bo to nie jest tak jak Serious Sam, że idziesz do przodu, tutaj ciągle coś się dzieje, a tam idziesz i zabijasz serię potworów. Jakby tak patrzeć jak Ty mówisz to co drugi fps byłby monotonny więc zgodzić się z Tobą nie mogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ja ukończyłem - 4h53m bez przechodzenia zadań dodatkowych, poziom trudności - medium.

Gra bardzo filmowa, można ją pod tym względem porównać w zasadzie tylko z CoD. Nie traktuję tego za wadę, niemniej jednak marzy się gra w takich realiach z większą swobodnością wyboru. Może z jakimiś elementami rpg? :)

 

Z największych plusów:

+ bardzo dobra grafika + super optymalizacja

+ teksty Ray'a ;)

+ ogólna miodność strzelania z nietypowych jak na fpp giwer

+ wild west ;)

 

Z wad:

- przy ukrywaniu się za przeszkodami broń często w nie wnika i trochę śmiesznie to wygląda

- krótki wątek głowny... troszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi jedno miejsce, w któym ta gra jest monotonna to Cię ozłocę :P No i chcę konkretne argumenty, które mają mnie przekonać :P

dodatkowe questy polegaja na tym samym

duzo momentow przewidywalnych, wystarczy ze zmienila sie muzyka i wiadomo ze zaraz bedzie zasadzka.

niby 2 braci itd. ale ogolnie to troszke nuda.

 

wiem ze wiele osob nie gralo w killzone2 na ps3, ale tam tworcy pokazali co znaczy roznorodnosc, i miodnosc liniowej rozgrywki.

 

ps. nie zamerzam sie klocic, mowie tylko co mysle. EOT

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

dodatkowe questy polegaja na tym samym

duzo momentow przewidywalnych, wystarczy ze zmienila sie muzyka i wiadomo ze zaraz bedzie zasadzka.

niby 2 braci itd. ale ogolnie to troszke nuda.

 

wiem ze wiele osob nie gralo w killzone2 na ps3, ale tam tworcy pokazali co znaczy roznorodnosc, i miodnosc liniowej rozgrywki.

 

ps. nie zamerzam sie klocic, mowie tylko co mysle. EOT

1) w takich grach wykonywanie questó dodatkowych to przedłużanie gry na siłę, więc tego nawet nie liczę :P

2) jak w każdej grze, jak się zmienia muzyka to wiadomo, że coś się ma zdarzyć, więc to też mnie nie przekonuje :P

3) dalej nie wiem dlaczego, bo nie napisałeś

4) Grałem i nadal uważam, że Crysis jest ponad Killzonem pod każdym względem. chociaż jest bardziej liniowy, jednak to np mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...