Skocz do zawartości
Metheor

Czy Potrzebny Nowy Zasilacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie jestem w trakcie kompletowania takiego zestawu:

 

Phenom x3 8450

 

Asus M3A78

 

GOODRAM 2 x 2 GB DDR2 800 CL5

 

ASUS Radeon 4670

 

SEAGATE 500 GB 32 MB Cache SATA

 

WD 120 GB 8 MB Cache ATA133

 

DVD-RW LiteOn

 

4 x Wentylator 120 mm w obudowie

 

Cały ten zestaw ma zasilać moja od lat nieugięta zasiłka Chieftec HPC-360-202.

 

I teraz pytanie zasadnicze: Czy ten zasilacz sprawdzi się przy takim zestawie jak opisałem wyżej. Dodam jeszcze ze nie przewiduje żadnego OC.

 

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsza rzecz, jaką robią laicy to oszczędzanie na zasilaczu ..... spotykam się z tym codziennie ...

Jestem pod wrażeniem wartości merytorycznej jaką Twoja odpowiedz wniosła do tematu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Owszem.

Ale lepiej niech chłopak jedzie na starym solidnym szefie,niż miałby tam dać śmietnik w stylu modecoma 400W :D

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metheor< Mimo, że twój zasialcz to porządka konstrukcja ma wręcz tragiczna linię +12V, która jest najważniejsza w nowych PC, dlatego mocno sugeruję wymianę, bo zasialcz albo by nie dał rady, albo by ledwo zipał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W związku z tym ze za Waszą radą uznałem ze mój Chieftec jest za słaby na Radeona 4670 mam takie pytanie: czy do czasu zmiany zasilacza na mocniejszy mogę do zestawu który podałem na początku tymczasowo wsadzić taką karte LINK bez obaw o linie 12 V ???

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W związku z tym ze za Waszą radą uznałem ze mój Chieftec jest za słaby na Radeona 4670 mam takie pytanie: czy do czasu zmiany zasilacza na mocniejszy mogę do zestawu który podałem na początku tymczasowo wsadzić taką karte LINK bez obaw o linie 12 V ???

 

Pozdrawiam.

Taka karta to wielu Amperów nie zje, więc zasiłka da radę. Pytanie tylko czy warto wydawać kasę na tymczasowe graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do informacji wszystkich znawców: Naklejka "Chieftec" nie zrobi całej roboty, najważniejsze są bebechy. W tym przypadku są to leciwe pewnie mocno zużyte komponenty a leciwa konstrukcja raczej nie wpływa pozytywnie na całkowite wrażenie. Być może jest to wróżenie z fusów. Jednak moim zdaniem zasilacz będzie się męczył, może nawet powodować problemy. Z czasem potrzebna będzie jego wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szef do 4850 raczej nie wyrobi, wiec dzisiaj zamówiłem Pentagrama 460W (większość osób z forum go poleca)

Ja osobiście poleciłbym OCZ Stealth 500 .... moim zdaniem bardziej wart swojej ceny. O pentagramach chodzą różne opinie.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...