Skocz do zawartości
firin

Laing I Napiecie

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie jak zmieniszyc napiecie jakie plyta podaje przez molexa na lainga? bo teraz to istna burza w rezie:(

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc:)

jesli ty z mobo podajesz napiecie na pompke, to wspolczuje tej plycie. dlugo nie pozyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady z mobo:S przeciez ta pompka ma molexa i przez niego bierze pradzik i drugi kabelek do mobo ten ktory odczytuje obroty. Jednakze jak podlaczam ten od odczytywania pod fan mate zelmana to nic to nie daje:S

no dla mnie to wcale nie dziwne, ze podlaczenie kabelka od rpm nic nie daje, bo on sluzy tylko do odczytu rpm. chyba ze to juz jakas nowa technologia...

jedyna szansa, to podlaczenie przez jakas przejsciowke molex-3pin do mocnego panelu. mowie mocnego, bo pompka potrzebuje troche papu i zwykly panelik moze pasc. ewentualnie zrobienie 7v na molexie, ale czasami pompka nie startuje z tego napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7V na moleksie = zwiekszenie ryzyka uszkodzenia zasilacza przy zablokowaniu wirnika/przeciazeniu , albo rozruchu

Mocny panel to nie rozwiazanie, albo dedykowany do niej, albo T-Balancer, do odpalania silnika panel musi byc jeszcze specjalny, to znaczy nie wrazliwy na duzy pobor pradu przy rozruchu na przyklad. Albo ze sporym zapasem mocy, powiedzmy do wersji 10W czyli bez + jeszcze bym zaryzykowal panel z 17-18W na kanal

 

Nowe DDC albo wystartuja albo nie z 7V, rewizje sprzed ponad 2 lat, sciagana z reichu mam gdzies ktora na 5V dziala :) ale tylko ona, na w sumie 6 albo 7 laingow jakie mam badz mialem tylko ona wogole dziala na 5V pozostale nie chcialy na 7 czasem ruszyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie to wcale nie dziwne, ze podlaczenie kabelka od rpm nic nie daje, bo on sluzy tylko do odczytu rpm. chyba ze to juz jakas nowa technologia...

jak przelozysz kabelki od koncowki molexa do koncowki z rpm to zadna nowa technologia. masz napiecie normalne na pompke i wszystko dziala

 

a jaki panel mozesz polecic?

kiedys koolance zrobil kontroler obrotow do tej pomki, musialbys poszukac u nuich na stronie lub napisac do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przelozysz kabelki od koncowki molexa do koncowki z rpm to zadna nowa technologia. masz napiecie normalne na pompke i wszystko dziala

tak, tylko trzeba sie pobawic :)

kiedys koolance zrobil kontroler obrotow do tej pomki, musialbys poszukac u nuich na stronie lub napisac do nich

ten kontrolerek byl w coolingu, ale od jakiegos czasu juz go tam nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ma chwilkę czasu i inwencji twórczej można sobie zrobić kontroler samemu. Wystarczy skorzystać z schematu kontrolera obrotów wentylatora na układzie LM317, i zamiast LM317 (1,5A) użyć mocniejszej wersji LM350 (3A), albo LM338 (5A).

 

Plusem jest tutaj możliwość dobrania minimalnego napięcia jakie będzie podawał kontroler, dzieki czemu przy przypadkowym skręceniu potencjometru pompka zawsze ruszy, bo znamy minimalne napięcie pracy naszej pompki. Wada jest napiecie maksymalne wynoszące u mnie 11,2V. Nie da się osiągnąć pełnych 12V (na sklepowym kontrolerze o wiele lepiej tez nie będzie).

 

I nie wierzcie w to ile Laing pobiera mocy, bo np. mój pobiera na starcie 1,4A, a potem 1,3A, wiec jest to duża różnica w porównaniu do nominalnych 0.8A. Kazdy musi sam sprawdzić swoja sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...