Skocz do zawartości
Turion64

Zasilacz ~620w Do Antec Gamer Three Hundred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zależy mi na ciszy (nie mogą mi piszczeć cewki lub zasuwać wiatrak na full) i wysokiej sprawności (fajnie by było co najmniej 80+)

 

Zasilacz do gtx 285 e3110 2x dysk p5q pro

 

Osobiście wybrał bym coś z

BeQuiet! - ale co nie wiem

Corsair 650w lub 620w nie wiem dlaczego taka różnica w cenie ?

 

i ostatnio widzialem jakiego pentagrama silent force 620w - fajne to to ?

 

chyba że macie inne propozycje max kwota to 500zł ale uważam to za totalne przegięcie jak za zasilacz ;] wolał bym mniej ale musi byc superciche i markowe zeby potem sie nie bujac jak sie spali, gwarancja tez jak najdłuższa ;]

 

czytałem wątki na temat tych zasilaczy ale cieżko to porównać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś tańszego ? i nie koniecznie musi się świecić jak psu jajca ;]

a co sądzicie o Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W ?

 

z tym taganem ludzie mówią że piszczy pod obciążeniem.. co jest porażką ;]

Edytowane przez Turion64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś tańszego ? i nie koniecznie musi się świecić jak psu jajca ;]

a co sądzicie o Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W ?

 

z tym taganem ludzie mówią że piszczy pod obciążeniem.. co jest porażką ;]

Tu masz test:

http://pclab.pl/art24371.html

Ja co prawda nie posiadam 620 ale kupiłem sobie ten drugi (460) i jestem zadowolony: cichy, napięcia trzyma ładnie (ale to jeszcze stary komp to nie ma dużego poboru). Irytujące są tylko te pentagramowskie wtyczki molex ze skrzydełkami (wygina mi złącze w karcie graficznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w tym Enermaxie piszczą, skrzypią, jęczą łożyska :/ .. kiedyś jakoś nie było takich problemów ;D

Zdarza się . Niech przed wysyłką sprawdzą czy piszczy. Pomimo tego to jeden z najlepszych zasilaczy ;) Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten http://allegro.pl/item530653280_okazja_ene...kt_pfc_dxx.html jest lepszy czy gorszy od tego enermax pro lub modu ? ponieważ o wiele tańszy jest i ma odpinane kable..

 

a przy okazji to ten pentagram jest głośny ? i czy starczą kable mi w tej budzie ? szczególnie ta złączka 12v koło proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zasilacz. Od Enermax Pro82+/Modu82+ różni się tym, że nie ma atestu 80+, a więc sprawności ponad 80 %.

Poza tym do takiego sprzętu spokojnie by wystarczył Enermax Pro82+ 525 W, czy inne 500W dobrej firmy.

Z Pentagrama też będziesz zadowolony, a trochę kasy zostanie.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyszłościowo nie bedzie potem niespodzianki za rok, dwa, trzy ? mając 500w zasilacz ?

 

przyszłościowo chciałbym tam wsadzić jakiegoś wysokiego quada i grafe jakis highend

Edytowane przez Turion64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z quadem i highendową grafą nie bedzie żadnego problemu. Jedynie jeśli planujesz dwie karty graficzne w sli czy crossfire, to 600 W zasilacz mógłby się przydać.

Poza tym kto wie, co będzie za 2-3 lata. Może wejdzie jakiś nowy standard. Na pewno wszystko zmierza do energooszczędnych komponentów, a nie odwrotnie.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be-quiet ciszę ma tylko w nazwie

Że co?? W Dark Power Pro P7 wentyl rzadko przekracza 900rpm (mowa o mocniejszych wersjach), w takiej 450w z tego co wiem wentylek kręci się coś koło 750rpm. Sam mam P6 i w nim wentylator ma 930rpm na karku, cichutki jest.

Ja polecam BQ DP P7 450w który ma 420w na linii 12v, natomiast cały zestaw z GTX285 z Quadem na 4ghz bierze 305w z gniazdka (odliczamy sprawność zasilacza i wychodzi realny pobór mocy), tak więc zapas całkiem spory.

http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-450w-p-1988.html . Natomiast jeżeli planujesz tam wsadzić za jakiś czas quada 45nm @ 4ghz + 4870X2 to ten BQ 450 nie wystarczy.. Wtedy kupujesz http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-450w-p-1988.html wersje 550W i masz 44A na 12v (44A*12V=528W), zestaw z 4870X2 nie weźmie więcej z gniazdka niż 450w czyli masz spory zapas ;). Tak więc wcale nie trzeba Ci tych 620w (mowa o wysokiej jakości markowym sprzęcie).

P.S

Po za tym BQ ma ogromną zaletę - serwis. Coś się uksuje oddajesz im i masz nowego :D.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...