Skocz do zawartości
Pawliszak

Zestaw Za 3,7 K Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

planuje zakupić komputer za maksymalną kwotę 3700 zł. Będzie mi on służył przede wszystkim do grania w gry. Mój monitor to Belinea 19" (4:3), lecz w ciągu roku planuje zakup monitora 22" lub 24". Chciałbym, aby zestaw starczył mi na długo, ale żeby moje pieniądze zostały wydane rozsądnie. O to mój typ zestawu (ceny z proline), co o nim sądzicie?:

Produkt Cena Ilość Wartość kasuj

EVGA e-GeForce GTX 260 896MB Core216 55nm 999,00 999,00

Phenom II X4 920 s.AM2+ BOX 799,00 799,00

Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 4-4-4-12 199,00 199,00

WD WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB 189,00 189,00

LG DVD Recorder GH-22NP20 Black Oem 85,00 85,00

Corsair CMPSU-620HXEU ATX 620W PFC EU version 449,00 449,00

Asus M3A78-EM A780G s AM2+ 315,00 315,00

NZXT Alpha Black B/Z 275,00 275,00

Suma z rabatem (Przelew, Za pobraniem) - razem brutto: 3310,00

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdriawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej E8400/E3110 + P5Q-Pro/P5Q-E. Będzie OC?

 

daj spokój jak chcesz pograć to bierz E8400 i dobre chłodzenie kręć na 4ghz :)

 

Lepszy będzie Phenom II X4 920 + Asus M3N78. 4 rdzenie, wydajność na starcie na poziomie Q9450, zaś po OC (4GHZ możliwe) walczy z Core i7 920.

 

Nie widzę sensu pchania w tym przypadku na siłę E8400, czy Xeona E3110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli komp ma sluzyc do gier to jednak moim zdaniem e8400 lub xeon e3110 bedzie lepszym wyborem. jezzeli oc wchodzi w gre to bedzie jeszcze szybciej :P jezeli komp bedzie sluzyl do kompilacji, obrobki video itp to rzeczywiscie phenom bedzie lepszy.

 

cod4 pII vs c2d

cd

 

chociaz sa testy w ktorych pII wygrywa. pytanie: "komu wierzyc?"

 

nie mialem phenoma II wiec nie moge sie wypowiedzic jak to jest naprawde :P

 

heh nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego jak e8300 xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot 2 fps różnicy. A popatrz na gry, w których Phenom II wygrywa i wyniki po OC - oba procesory kręcą się do podobnych wartości, zaś E8400, to 2 rdzenie i wyższe taktowanie na starcie. Wiadomo więc co będzie po OC...

 

Poza tym w pełni wyposażona mobo do Phenoma II - Asus M3N78 kosztuje 279 zł. Za tyle kupisz coś "pełnego" na 775?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o plyte to masz racje. w cod4 pII 940 na zegarze 3,7 ghz ma 151 fps, a seria e [tutaj wszytkie 8200/8400/8500 czy 8600] przy zegarze 3,3 ma 162. wiec mniejszy zegar a fps wyzszy o ponad 10. ale to zalezy od gry. tu jest spora przewaga c2d a w innych tytulach phenom wygrywa. zalezy. ale jezeli chodzi o zestaw przyszlosciowy to moze i phenom bedzie lepszy. i do tego mobas tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do proca, skłaniam się ku Phenomowi. Co do płyty to potrzebny mi jest FireWire, czy ten ASUS jest ok, czy może warto go byłoby na coś zmienić? Co do RAMów - to czy Patrioty z 1 posta, OCZ 800mhz 2x2 gb Reaper Heatpipe, czy może coś z Mushkinów? Np. to Link.

Co do zasiłki, to może zmienić ją na Enermaxa Modu82+ 525w za 399 zł? Może coś innego z modularnych? A co do budy, to może zmienić ją na CM Centuriona 534 z oknem lub Thermaltaka Soprano z oknem?? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

PS. Adn. ramów to jeszcze to rozważam: http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=390

Edytowane przez Pawliszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w pełni wyposażona mobo do Phenoma II - Asus M3N78 kosztuje 279 zł. Za tyle kupisz coś "pełnego" na 775?

Płyta jest w pełni wyposażona ale do OC Phenoma II jednak może się okazać za słaba, na 99% ma podobne możliwości do M3A78, więc napięcie na procka tylko +150mV, a to jednak mało trochę. Widać, że budżet nie jest jeszcze przekroczony więc dołozyłbym do lepszej płyty np ASRock AOD790GX/128M - wiem, że to asrock, ale ostatnio zaczęli robić naprawdę porządne płyty, długo nie mogłem się do nich przekonać a teraz zastanawiam się czy mojego asusa nie wymienić na asrocka. Wystarczy poczytać temat o nich i esty na zagranicznych portalach. Płyta wypada rewelacyjnie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: Zasadniczo nie ufam Polskim portalom i recenzjom. I nie dotyczy to egiełdy, ale większości portali. Szczególnie jak widzę, że np w aplikacjach wielowątkowych procesory 2 rdzeniowe są szybsze od 4 rdzeniowych, albo jak taki 9600gt ma wydajność dokładnie taką samą lub wyższą co 9800GT. Na zagranicznych portalach takich nonsensów nie widać. Jedynie w naszym przepięknym kraju wszystko wygląda zupełnie inaczej niż w Anglii czy stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przemyślałem to sobie i chyba będę się skłaniał ku Phenomowi. Powód? Na mojej aktualnej rozdziałce i karcie którą zamierzam kupić ( EVGA GTX 260 55 nm) sądzę, że każda gra pójdzie na maxa bez zwiechy (no może po za crysisami) i myślę, że utrzyma się to do momentu wejścia obsługi 4 rdzeni na dobre. A więc tak: Phenoma II wezmę, tego słabszego (tj. 920) i jakby co go podkręcę. Co do płyty to interesuje mnie ASrock AOD790GX/128M, co o nim sądzicie? Jakie wybrać RAMy, do 300 zł? A jaki zasilacz modularny do 400 zł? I jaka jest dobra obudowa, z zasilaczem u góry tak do 250 zł(czyli Antec 300 odpada)? Mam także pytanie ile mniej więcej czasu sprzęt potrzebuje, żeby się wygrzać, aby go można było bezstresowo podkręcić? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem, ale znalazłem taką aukcję - http://allegro.pl/item538452303_asus_cross...i_nowa_bcm.html i nie wiem, czy warto licytować. Trochę odstrasza mnie chipset nVidii, o którym słyszałem, że się mocno grzeję. Co o tej płycie sądzicie, warto licytować? Jako, że aukcja kończy się za 3 godz. prosiłbym o w miarę możliwości szybkie odpowiedzi, za któe z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...