Skocz do zawartości
PolandMET

Kolumny Altus200 + Cos Do Tego

Rekomendowane odpowiedzi

mam i Altusy 75W i głosniki NAD 802 (dwa razy mniejsze a 5 razy lepsze)...dobór sprzetu do mozliwości odsłiuchu ...polecam popytać

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

zamowilem warfedale za 315zl :)

mysle ze je po prostu poloze na altusach i puszcze w 2 parach. No albo je wywale za siebie i sobie zrobie quadrofonie :)

Co wy na to? czy raczej nie bluznic i wywalic altusy ew. 4 warfedale + nowy wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do ciebie dwa pytania.

Pierwsze: po jaka cholere ci cztery kolumny skoro i tak leca dwa kanaly?

Drugie: Czy wiesz jak bardzo podpiecie czterech kolumn skraca zycie wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1: a co mam zrobic z altusami? albo wafle dam na altki albo je powiesze z tylu. tak czy siak poleca w 4 albo bede przelaczac po 2. Nie wiem. w MMarkt je mieli ale im sie sciana zawiesila i nie moglem odsluchac glosnikow wiec nie mam pojecia jak sie to malenstwo ma do szafy typu altus 200

 

2: moj wzmak ma juz 10 lat wiec mi to wisi czy sie spali czy nie. z drugiej strony skoro mozna podlaczyc 4 kolumny to dlaczego mialo by to skracac zycie? Podkrecanie procka tez go uwala a jakos nikt sie nie przejmuje:)

 

zawsze z karty moge puscic drugi kabel z rear front na drugie kolumny tylne. Bede je mial to pokombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha

dostalem waferdale.

Kochani, czy was pogielo?????????????

 

To maja byc dobre kolumny?

Brzeczki ala zestaw do PC a nie kolumny. W porownaniu do altusow200 to sie to nie umywa, zero basow, brzeczy , szumi a nie gra. Moze jako tylne kolumny, jako para w zestawie 9.1 czy cos to moze, ale jako same to heh ....chyba pomylilem forum. jutro odlatuja do cieplych krajow spowrotem. to juz wole kupic druga pare altusow :)

 

choc w sumie bylem ciekaw co mozna dostac za 350zl od sztuki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowy klasyk, "jako para w zestawie 9.1" :D

 

Jak bedziesz "sluchal" muzyki na swoich altusach to nie zapomniaj tylko otworzyc okna, zeby caly blok mogl bawic sie z toba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha

dostalem waferdale.

Kochani, czy was pogielo?????????????

 

To maja byc dobre kolumny?

Brzeczki ala zestaw do PC a nie kolumny. W porownaniu do altusow200 to sie to nie umywa, zero basow, brzeczy , szumi a nie gra. Moze jako tylne kolumny, jako para w zestawie 9.1 czy cos to moze, ale jako same to heh ....chyba pomylilem forum. jutro odlatuja do cieplych krajow spowrotem. to juz wole kupic druga pare altusow :)

 

choc w sumie bylem ciekaw co mozna dostac za 350zl od sztuki. :)

Czym je napedzasz?

-daj sie im wygrzac

Nie dziwi mnie twoja reakcja, bo 4x mniejsze glosniki musz zagracz INACZEJ, prawda jest taka ze altki nadaja sie do robienia imprez a nie sluchania muzy....kwestia przyzwyczajenia przejscie z 5.1 na stereo zawsze powoduje lekki niesmak...tak samo z lodowek na wafle 9.1...

Napisales b.dobrego w opisie tematu, b.dobry bedzie gdy uzbierasz 3000zł a nie 700:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie mialem nigdy innych kolumn (duzych, mocnych) wiec nie mam pojecia jak cos moze grac. Mam je teraz puszczone razem A+B i efekt jest znacznie lepszy niz same altusy, ale jak sie zorientowalem to za ta sama cene mam nowa pare altusow 200, wiec o czym tu dumac :)

mam technicsa su-v300 ale przymierzam sie do nowego wzmaka, o wiele lepszego PIONEER A-503R.

 

ogolnie te 9.1 graja jakos cypiasto. Jak jakies speakery plastikowe.

Ja wiem ze sie nie znam, ale mowie tylko co slysze. A z tym nie mam problemow :)

 

w sumie jak podkrece Wafle 2x tak glosno jak altusy to graja w miare przyzwoicie wtedy. Ale jednak chyba co Tonsil to Tonsil. Moze kupie nie altusy a cos innego, ale duze i z Tonsilu jako druga pare. I nie mieszkam w bloku :) wiec moge sobie pozwolic na dudnienie

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś łojenia to polecanie Wharfedale 9.1 wiedziałem że się źle skończy. Kup sobie jakieś estradówki .

 

Wharfedale 9.1 są milion razy lepsze od altusoje...w ale do wszystkiego trzeba dorosnąć.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze na porzadnych glosnikach slychac wiecej srednich tonow niz na altusopodobnych wynalazkach gdzie najwiecej jest gory i dolu. Wiem bo juz nie raz slyszalem takie pudla, sam z takich korzystam. Teraz glownie slucham muzy na sluchawkach a te skrzynie mam zamiar wymienic na cos normalnego.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

altusom flaki wylatuja bo graja na przesterze (wzmak za slaby!) zero kontroli..uwalisz tak glosniki!

Wafle to wytrzymuja bo wzmak ma nad nimi pelna kontrole...Uwierz mi sprzedaj altki kup mocny wzmak, wygrzej wafle i docenisz muzyke...owszem o basie i efektywnosci altkow zapomnij...ale warto;) ewentualnie dokupisz kiedys aktywny woofer i tyle.

Altki w salonie byly dobre w latach 80....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

altki graja na tym wzmaku juz 10-15 lat i nic im nie jest :)

obadam przez weekend, mam 10 dni na odsluch.

 

Kupie DENON PMA-525 albo tego Pioneera lub cos podobnego do 500-600zl. Nie chce przesadzac :) audiofilem nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

altki graja na tym wzmaku juz 10-15 lat i nic im nie jest :)

Ja mowie o sytuacji w ktorej dasz glosniej na wzmaku !

Jestem pewien ze nie sluchales na maxa na tym wzmaku bo by glosniki sie rozsypaly (zalozmy ze dostana wtedy tylko 40W) trza odrazu zmniejszac bas, soprany etc...producent podaje zawsze moc wzmaka od DO, aleprawda jest taka ze jak glosnik nie ma wzmaka ktory dostarczy conajmniej 50% jego mocy...zaczynaja sie jajca:)

I tak to wygladalo u qmpla, altki stare, i ws303...i sie dziwil ze na full glosniki nikotonowe uderzaly cewka o karkas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem, bo mam basy na maxa + podkrecone w winampie a glosnosc na 25% okolo na wzmaku.

 

wiesz, kiedys w MMarkt w Bielsku mieli taki kacik z glosnikami, ze jak sie przechodzilo to ciary sie mialo jak cos bylo puszczone. No ale zaloze sie ze to nie jest polka do 1000zl, tylko 5000+. No ale tyle to zdrowy czlowiek nie wyda, chyba ze sie nie ma co z kasa robic.

 

Wydaje mi sie ze jakbym mial suba +jakies wafle 9.5 front +9.1 tyl to bym inaczej mowil, no ale nie mam i nie bede mial :)

 

Odpowiedz mi tylko na pytanie, czy zmiana wzmaka na jakis lepszy (mocniejszy) duzo da altusom na +?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem, bo mam basy na maxa + podkrecone w winampie a glosnosc na 25% okolo na wzmaku.

 

wiesz, kiedys w MMarkt w Bielsku mieli taki kacik z glosnikami, ze jak sie przechodzilo to ciary sie mialo jak cos bylo puszczone. No ale zaloze sie ze to nie jest polka do 1000zl, tylko 5000+. No ale tyle to zdrowy czlowiek nie wyda, chyba ze sie nie ma co z kasa robic.

 

Wydaje mi sie ze jakbym mial suba +jakies wafle 9.5 front +9.1 tyl to bym inaczej mowil, no ale nie mam i nie bede mial :)

 

Odpowiedz mi tylko na pytanie, czy zmiana wzmaka na jakis lepszy (mocniejszy) duzo da altusom na +?

:blink: no to nie ma sie co dziwic ze ci wafle nie podchodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wzmak moze miec mniejsze szumy (na pewno)

-funkcje miekkiego startu (nie ma trzasku w czasie wlaczania)

-z wieksza moca bedziesz mial lepsza kontrole nad glosnikami (dasz glosniej)

- inna korekcje (moze basu nie bedziesz dawal na MAXA)

 

Pozostaje jedno ale...kwestia wieku altkow, zawieszenie juz nie ten teges...ogolnie one pewnie graja tragiczniej niz graly w szczycie swoich mozliwosci...

ps. zestaw o ktorym piszesz to okolo 1500zl DIY/4000 w sklepie:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to sie trzeba znac lub miec gdzie odsluchac a potem szukac taniej :)

 

Carson, ale co zrobie jak one maja rozna glosnosc. Jak podkrece wafle to alty umieraja :)

same wafle jak podkrece to w sumie nie sa zle lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę zgrywał wielkiego znawcy audio, lecz:

dla mnie na domowy pokój ~15,5m^2 wharfedale 9.1 są idealne. w moim odczuciu, gdy chcę, da się przy nich osiągnąć również poziom, że tak powiem "głośnego łomotu"...

 

wpięte są do amplitunera yamahy rx-v496, a z PC poprzez spdif coaxial (dało mniej szumów i trochę większą 'moc' niż cinch 2xRCA).

basy na ampli mam wręcz trochę zmniejszone. trochę dziwne gdyż z przyzwyczajenia, (przed zakupem 9.1) sądziłem, że konieczny będzie dodatkowy subwoofer. a jest wręcz przeciwnie.

 

tak czy inaczej nie rozumiem jak można porównywać takiego kloca jak altus 200 do monitorków stereo 9.1. toż to i 9.3 sa jak kurduple przy altusach 200.

 

może dla twojej muzyki i stylu słuchania jest ok. może masz pokój 40-50m^2. ale jeśli nie to jedyne co mi przychodzi jako synonim/skojarzenie to maluch 126p i tuby 30cm aż lusterka drżą... /bez urazy oczywiście/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

No wiecie, ja wyszedlem z punktu w ktorym stwierdzilem ze czegos mi brakuje, mocy, basow, nie wiem, lepszej barwy dzwieku (zaczalem sluchac techno). Po prostu czegos. Wiec kupilem wafle. Graja fakt inaczej, po podkreceniu nawet zaczynaja mi sie podobac powoli, ale w tym ukladzie musialbym kupic jeszcze 2, i jakos to razem podpiac :) no i chyba wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpięte są do amplitunera yamahy rx-v496, a z PC poprzez spdif coaxial (dało mniej szumów i trochę większą 'moc' niż cinch 2xRCA).

basy na ampli mam wręcz trochę zmniejszone. trochę dziwne gdyż z przyzwyczajenia, (przed zakupem 9.1) sądziłem, że konieczny będzie dodatkowy subwoofer. a jest wręcz przeciwnie.

Wharfedale 9.1 mają podbity wyższy bas w okolicach 120 Hz o jakieś 4-5 dB i z tego powodu robisz co robisz ( ;) ) choć ma to swoje wady bo ograniczasz głębokość basu ... rozwiązaniem prawie bez wad tego problemu jest YPAO ;) (korygujesz podbicie bez zmniejszenia "głębokości" basu) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie pytasz...

Mogles popytac....

http://www.allegro.pl/item551646627_denon_pma_680r.html

 

A za 500zl mogles juz wyrwac uzywany amplituner 5.1

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...58&order=pd

:) i w przyszlosci moglbys rozbudowac quadro na kino..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...