Skocz do zawartości
USB

Router + Zmiana Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam łącze kablowe podzielone przez router na dwa komputery. Problem jest taki, że nie potrafię zmienić IP, a wiem że jest to możliwe w przypadku mojego łącza. Podłączając komputer bezpośrednio do modemu jest prawdopodobne, że po restarcie modemu zostanie przydzielony nowy IP. Wprawdzie zazwyczaj zostaje ten sam, ale jednak za którymś razem się zmienia. Natomiast w przypadku routera nie daje to efektu, ciągle mam poprzedni IP.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo kompletnie nie znam się na sprzęcie sieciowym. Restart routera nie pomaga. Router to ASUS RX3041 jeśli ma to jakieś znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien mac na routerze i wykonaj w tym samym momencie ponownu rozruch modemu od kalbowki. Przy innym numerze mac powinien przydzielic inny ip. U mnie wyglada to dosc pokracznie i nie wykluczon, ze u ciebie bedzie podobnie... Sposob malo wygodny, ale w sumie ni ma sensu narzekac..trawa to z minuty, dwie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mnie nakierować gdzie powinienem wpisać nowy MAC?

W dwóch miejscach mam możliwość wpisać MAC

1) http://i42.tinypic.com/9tjv2c.png

2) http://i39.tinypic.com/2a9y5vl.png

 

W zakładce 'status' mam na dole LAN MAC i WAN MAC różniące się ostatnią cyfrą i oba adresy są zupełnie inne od tego, który mam widoczny w zakładce DHCP. I przyznam się, że tego nie rouzmiem :)

http://i41.tinypic.com/x4mdli.png

 

EDIT: Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale zmieniając MAC routera tak jakby zmieniam adres karty sieciowej, a nie modemu kablowego. A z tego co wiem, to adres IP jest przydzielany wg MAC'a modemu.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien mac z zakladki ktorego zrzut wrzuciles jako pierwszy. Mozesz kliknac clone mac i nieco go przeksztalcac, w celu zmiany ip prydzielanego przez kablowke, ale oczywiscie nie ma pewnosci, ze to poskutkuje ;) U mnie to dziala nastepujaco..

Zmieniam (losowo w przypadku tomato ) adres mac, zapisuje zmiany..(w tym czasie router restartuje odpowiednia usluge), nastepnie od razu zabieram sie za wyjecie wtyczki z modemu od kablowki ponowne jego wlozenie ;) Po chwili mam juz inny ip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszej pracy internetu pokombinuj jeszcze z wartoscia MTU, ustawienie (standardowwych) 1492 opwinno skutecznie wplynac na zmniejszenie ilosci zagubionych pakietow.

 

http://www.tweaks.pl/czytaj,jak_ustawic_mtu,135.html

 

Z tej strony bedziesz wiedzial co i jak robic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę w optymalizację tego MTU, ale nie wychodzi mi to. Ustawiłem nawet wartość 576 (a to chyba już najmniejsza możliwa - przynajmniej na routerze niższej nie można ustawić) i dalej mam komunikat "Pakiet musi być podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF", który oznacza, że MTU jest za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 1492 i bedziesz mial spokoj ;) Wiesz, takie proby robi sie oczywiscie bez uzycia routera, modem podlaczasz bezposrednio do kompa..na czas testow. Ale jak wspomnialem, ok 1490 i bedzie zawsze lepiej niz przy 1500.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...