Skocz do zawartości
maciek_p

Zalman'ek ZM-NB32J

Rekomendowane odpowiedzi

mam takiego na 8rda i nie ma problemow. ten zalman ma regulowany rozstaw zaczepow, takze nie powinno byc problemu, dostajesz takze w zestawie klej termoprzewodzacy, ktorym mozesz sobie poradzic, ale przypuszczam ze nie chcesz stracic gwarancji (ja juz nie mam). Mysle ze powinien byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazlem zdjecia twojego asusa i zauwazylem ze pod zlaczem agp, bardzo blisko mostka polodniowego jest kondensator. Poniewaz Zalman ma Wymiary: 37 x 37 x 32 mm, moze byc problem z tym kondensatorem, mianowicie moze on o niego zachaczac. Najlepiej jakbys pozyczyl od kogos tego zalmana i sprawdzil czy ci sie zmiesci, moj poprzedni post, w ktorym mowilem ze radiatorek ma regulowane zaczepy chyba na nic sie nie przyda, bo w asusie, z tego co widze nie ma dziur wokol mostka polodniowego, zostaje ci klej termoprzewodzacy, albo jakas tasma dwustronna, ale z tym drugim ja osobiscie uwazalbym, bo nie wiem jak dzialaja na nie wysokie temperatury, pozostaje tylko sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zostaje ci klej termoprzewodzacy, albo jakas tasma dwustronna, ale z tym drugim ja osobiscie uwazalbym, bo nie wiem jak dzialaja na nie wysokie temperatury, pozostaje tylko sprobowac.

Cytat z opisu taśmy 3M:

"Dwustronnie klejąca taśma termo przewodząca.

Stosowana do mocowania elementów elektronicznych do radiatorów.Posiada własności elektroizolacyjne.

klej: akrylowy

grubość: 0,05 mmm

temp. pracy ciągłej: do 150*C

krótkotrwała: do 260*C"

 

:)

http://www.bernas.home.pl/Body/t_d_tp.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 szt. takich Zalmankow na swojej RDA i Abicie NF7s zajebioza wygladaja :P Tylko na abicie trzeba bylo na SB klejic bo dziurek nie bylo :(... a juz mialem taki efekt na epoxie ze mi wyskoczyl z zapinek 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asusa a7n8x deluxe i na SB przykleilem oryginalny radiatorek asusowy z NB, a na NB tego zalmanka. Jesli zmiescil sie ten original to i zalman sie zmiesci :)

BTW. moj "patent" zeby nie stracic gwarancji i zamocowac wydajnie radiator - kwadracik z tasmy termoprzewodzacej dwustronnej, w srodku wyciety kwadracik - taka ramke na mostek, a w srodku dobrej pasty napakowac i trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prszykleisz to chyba tracisz gwarancje... ja sie pospieszylem i na swojego Abita NF7s przykleilem

Przymocowanie radiatota za pomocą kleju na SB płyty gł. nie wiąże się z utratą gwarancji !! Warunek jest jeden, klej nie może się wylać po za chipset !! Takie informacje dostałem w Siriusie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...