Skocz do zawartości
Michaelius

X-fi Czy Xonar + Jakie W Miare Tanie Glosniki 2.0 Do Tego

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakas karte muzyczna z dobrym pozycjonowanie dzwieku na sluchawki stereo (philips HP 890) i najlepiej zeby sie dalo do niej na raz podpiac glosniki stereo i sluchawki i przelaczac miedzy nimi programowo.

 

Zastosowanie bedzie granie 70% / filmy 30% / muzyka jesli wogle to tylko z plytek (nie mam zadnych mp3 i raczej nie planuje posiadac :) )

 

Z tego co widze to w zasiegu finansowy bym mial:

X-Fi Gamera bulk za ok 240 zeta

szukac X-fi Music za ponad 300

X-Fi Titanium tu jest jakis w "okazyjnej" cenie tylko ta gwarancja podejrzana

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C1440136

 

albo Xonara kolo 300-330 zeta.

 

No i do tego jakies naturalnie brzmiace glosniki 2.0 (beda mialy malo miejsca ok 30-35 cm szerokosci biurka po obu stronach monitora i musza stac przy scianie)

W sumie z tego co widze to chyba pasowalyby mi Geniusy 3000A albo Solo 6c.

 

Co byscie doradzili ?

 

Edit: OS Vista x64.

Po czym poznac , ze panel przedni jest w standardzie Intel HD audio (mam bude Tsunami Dream od TT) ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do tego jakies naturalnie brzmiace glosniki 2.0 (beda mialy malo miejsca ok 30-35 cm szerokosci biurka po obu stronach monitora i musza stac przy scianie)

W sumie z tego co widze to chyba pasowalyby mi Geniusy 3000A albo Solo 6c.

 

Co byscie doradzili ?

Polecam Creative Inspire T3100.Posiadam i są dobre do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Creative Inspire T3100.Posiadam i są dobre do muzyki.

Chyba raczysz żartować? :unsure:

 

Jeśli chodzi o kolejność to kształtuje się to tak (im droższe tym lepsze):

1) Microlab Solo 6c

2) Vigoole C2038

3) Genius 3000A

 

Tak więc jeśli masz kase to bierz Solo...jeśli troszkę mniej to Vigoole tez zagrają dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie bedzie granie 70% / filmy 30% / muzyka jesli wogle to tylko z plytek (nie mam zadnych mp3 i raczej nie planuje posiadac :) )

 

Z tego co widze to w zasiegu finansowy bym mial:

X-Fi Gamera bulk za ok 240 zeta

albo Xonara kolo 300-330 zeta.

No i do tego jakies naturalnie brzmiace glosniki 2.0 (beda mialy malo miejsca ok 30-35 cm szerokosci biurka po obu stronach monitora i musza stac przy scianie)

W sumie z tego co widze to chyba pasowalyby mi Geniusy 3000A albo Solo 6c.

3000A i solo 6C to zupełnie inny przedział cenowy i inna klasa. Trochę dziwne byłoby branie do karty za ponad 300zł głośników za niecałe 200. W końcu to głośniki mają dobrze grać.

Ale patrząc na Twoje zastosowania to trochę kiepsko celujesz, bo 2.0 to rozwiązanie do słuchania muzyki. W grach (70%) i filmach (30%) bardziej przyda Ci się mocny kop z subwoofera. Dla lepszego odczucia przestrzeni w grach pewnie przydałby się 5.1.

 

Jeśli głoszę herezje to mnie poprawcie, ale ja bym zaproponował gienki 5005

 

Polecam Creative Inspire T3100.Posiadam i są dobre do muzyki.

Mimo tego co napisałem nie sądzę aby to była najlepsza propozycja (zwłaszcza do słuchania muzyki).

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.1 zapewne bylby lepszy, ale 2.0 lub 2.1 to jedyne co wejdzie do pokoju (a i to liczac subwoofer walajacy sie pod nogami). Zreszta mam nawet jakiegos Creative Inspire 4400 (4.1) i jest tylko problem z kablami od tylnych satelitek, ktorych nie ma gdzie postawic symetrycznie.

 

Anyway bedzie Xonar teraz + solo 6c po nastepnej wyplacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chyba raczysz żartować? :unsure:

 

Jeśli chodzi o kolejność to kształtuje się to tak (im droższe tym lepsze):

1) Microlab Solo 6c

2) Vigoole C2038

3) Genius 3000A

 

Tak więc jeśli masz kase to bierz Solo...jeśli troszkę mniej to Vigoole tez zagrają dobrze ;]

Wstaw tutaj jeszcze Vigoole 2180 skoro dales na pierwszym miejscu Solo 6c :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000A i solo 6C to zupełnie inny przedział cenowy i inna klasa. Trochę dziwne byłoby branie do karty za ponad 300zł głośników za niecałe 200. W końcu to głośniki mają dobrze grać.

Ale patrząc na Twoje zastosowania to trochę kiepsko celujesz, bo 2.0 to rozwiązanie do słuchania muzyki. W grach (70%) i filmach (30%) bardziej przyda Ci się mocny kop z subwoofera. Dla lepszego odczucia przestrzeni w grach pewnie przydałby się 5.1.

 

Jeśli głoszę herezje to mnie poprawcie, ale ja bym zaproponował gienki 5005

 

 

 

Mimo tego co napisałem nie sądzę aby to była najlepsza propozycja (zwłaszcza do słuchania muzyki).

Z tymi filmami to jest tak że na zestawach 5.1 za kilkaset PLN głos aktorów jest nienaturalny (jak cały dźwięk) i niezbyt czytelny ... paradoksalnie do filmów wolę dobre 2.0 od kiepskiego 5.1 ... pomimo że dźwięk z tyłu fajna rzecz.

 

Do muzyki nie ma o czym mówić.

 

Do gier ... dźwięk z tyłu fajna rzecz ... ale brak naturalności jest z kolei czymś niefajnym - też wybrałem dobre 2.0 kilka lat temu po rundce w Hitman i Creative 5.1 vs. przyzwoite 2.0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w Bioshock nieraz strachu najadłem jak mi coś z tyłu wyskoczyło i zawrzeszczało z tylnego głośnika :) Do takich rzeczy 5.1 niezastąpione. I widząc zastosowania tych głośników (praktycznie 0 muzyki) pomyślałem że lepiej się sprawdzi taki zestaw. Ale skoro nie ma miejsca na dobre rozłożenie głośników to nie ma o czym mówić. Trzeba brać 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej brać dobre 2.0 niż kiepskie 5.1. Co z tego że mamy dźwięk który nas otacza, jeżeli jego jakość jest marna? Po co nam subwoofer, który ma moc 10x większy od satelity i potrafi tylko skutecznie swoim marnym dudnieniem wszystko zagłuszyć? Zdecydowanie bierz jakieś Microlab/Vigoole. Ja mam Solo7C podłączone do Xonara DX i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...