Skocz do zawartości
yuucOm

Karta Dźwiekowa Do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

chyba że nie interesują Cię efekty (ani wyjścia) 5.1

bo czytałem o kartach Turtle Beach, które za śmieszne pieniądze oferują lepszą jakość dźwięku niż soundblastery. Z tym że to karty bardziej dla melomanów niż graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz EAX to zapomnij o Vortex'ie. Na XP/2000 pracuje idealnie w każdej grze działa idealnie bez ucinania dźwięków charczenia itd ale jako stereo. Efekty EAX 2,3 za 100 zł to tylko jakieś Audigy SE albo używane A2 Value jeśli wyrwiesz. Ewentualnie Audigy 1 Adv. HD ono chyba wspiera EAX 1-4 sprzętowo. Najlepsze będzie A2 Value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

Aha to Creative Sound Blaster Audigy czy jakoś tak wystarczy, u mnie pięknie grał z logitech x-530 dopuki przez moją winę przygrzałem subwoffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w moim drugim komputerze Audigy SE z modyfikowanymi sterownikami które rzekomo robią z niej X-Fi. (tylko że wszystkie obliczenia oblicza procesor a nie DSP). Nie wiem czy to naprawde coś daje, ale ja czuję różnicę w dźwięku. A do tego te sterowniki dodają kompatybilność z EAX 4.0 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w moim drugim komputerze Audigy SE z modyfikowanymi sterownikami które rzekomo robią z niej X-Fi. (tylko że wszystkie obliczenia oblicza procesor a nie DSP). Nie wiem czy to naprawde coś daje, ale ja czuję różnicę w dźwięku. A do tego te sterowniki dodają kompatybilność z EAX 4.0 :wink:

daje bo Xtreme Audio to ten sam chip co Audigy SE poza tym do Audigy SE było też uaktualnienie dające EAX4 ale przy polityce marketingowej nie wiem czy creative go po cichu nie usuną :) ale zarówno na XA i Audigy, EAX4 potrafi się dziwnie zachowywać lub zamulić pieca

 

Ainaruth to dozbieraj trochę kasy i wychacz Audigy 2 z firewire poprawa względem starego A1 bedzie ogromna bo juz live24 grał od niego lepiej

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ainaruth to dozbieraj trochę kasy i wychacz Audigy 2 z firewire poprawa względem starego A1 bedzie ogromna bo juz live24 grał od niego lepiej

no jest to jakaś opcja, ale prawdopodobnie lepszą opcją dla mnie będzie coś na USB, bo mógłbym ją też do lapka podpiąć.. niestety tu na forum jest to jakieś tabu, bo jak ktoś zapyta o taką kartę to nie ma żadnej odpowiedzi/każą użyć szukajki/odsyłają na google..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis aukcji na allegro:"Karta nie była podkręcana jest 100% sprawna !!!" Od kiedy można dźwiękówkę podkręcać ? <_<

no coś wiedział ze dzwonią tylko nie do końca ..... gdzie

 

można ale z_MOD_a zapodać jeśli to wogóle można nazwać podkręcaniem ... :)

 

a tak karta aż się prosi

 

Sound Blaster Live! 24-bit

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh.. no i właśnie.. zapytałem o kartę na USB i nagle temat zszedł na inne tory..

To może tak prosto z mostu - jeśli warto brać Live 24bit na PCI to czy warto też na USB? Czy dokładać do Audigy/Extigy/XFI?

 

Grać będą głównie słuchawki z sygnatury i gienki 2000X.. niby wiem że do takich głośników nie ma co brać drogiej karty.. ale np nie życzyłbym sobie problemów ze sterownikami niezależnie od systemu na jakim przyjdzie mi pracować...

 

Takie coś jeszcze znalazłem:

http://allegro.pl/item549700958_toshiba_mu...ve_5_1_usb.html

Jeśli siedzi tam SB Live 24bit to całkiem niezła propozycja dla mnie, bo mi w lapku powoli kończą się wolne usb. Minusem byłoby zasilanie zewnętrzne, ale da się przeżyć jeśli ma mi to służyć jako swego rodzaju stacja dokująca. No i może od zewnętrznego zasilania byłoby nieco mniej szumów niż normalnie z usb.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałes o firewire a tu z zewnętrznymi będzie problem mówisz o lapku czyli pewnie Vista wchodzi w grę te toshiby co pokazałeś są ok ale nie zrób sobie krzywdy bo to SB 5.1 support raczej tragiczny. Tylko z tanich SB wariacje live24 będą miały suport straszę sb już nie specjalnie a jeśli to bedzie lipny. Powinieneś rozpatrzyć ta karte http://www.allegro.pl/item546054182_creati...und_5_1_gw.html bo z tego co widzę interesuje cię 5.1 a DanielK niedawno wydał support packa + creative drivera nowego i już z nimi wszystko jest ok :D ale cicho :)

 

albo tą o 100zeta tańsza i ta jest raczej na live24 Creative Sound Blaster Surround 5.1 USB2.0

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dzięki odpowiedź. Wiem już że należy unikać praktycznie wszystkich live 5,1, audigy, xtreme audio i skupić się na live 24 i xfi. Może nawet zrezygnowałbym z 5.1, ale w cenie jaka mnie interesuje nie ma nic sensownego poza creative. Samoróbek na PCM2702 nie ma nigdzie, a nawet jakbym znalazł, to pewnie cenowo byłoby podobnie do xfi. Ktoś ma jeszcze jakieś rady?

 

Aha.. no oczywiście unikać pendrajwo-podobnych szrotów ;)

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...