Skocz do zawartości
Asterixs

Jaki Zasilacz Kupić Do Tego Zestawu ?

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzamy ile komputer W CAŁOŚCI pobiera energii z gniazdka sieciowego

Czyli trzeba deczko odliczyć na sprawność zasilacza która 100% nie wynosi

560 - 100/100

x - 85/100 _____ x=476W dla sprawności 85% (mam rację ? :P)

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dużo czytania przede mną : ) dzięki hepek :) Więcej przeglądałem stron zagranicznych.

Pozdrawiam.

 

Posiadam Zasilacz BQ taki jak w sygnaturce od poltora roku i dziala bez zarzutów.

Czy po takim czasie użytkowania są jakieś zmiany w napięciach ? Czy wszystko jest jak od nowości ? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja mogę wiedzieć, czy Ci potrzebne odpinane kable. Wiele osób z tego korzysta, szczególnie moderzy, którzy dbają o wygląd. Pytałem o to kilka razy.

W takim układzie ten BQ nie byłby zły, ale nie jest to najwyższa liga, gdyż w tej serii produktów jest mocno przyoszczędzone w porównaniu z Dark Power.

Jak widzisz nie tylko ja polecam więcej niż 500W. Wybór 650tki byłby optymalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4601-22

wic + prima OC@4ghz z jedna grafika 560 wat, jednak do CF czy SLI potrzeba wiecej niz 600wat...

W tescie na FrazPc ponizszy konfig:

Core 2 Quad QX9650 @ 3900MHz - ~1,40V

DFI Lan Party DK P45-T2RS

2x MSI Radeon HD 4870 (CrossFireX)

4x 1024MB DDR2 @ 2,1V

4 dyski SATA

Dwa wentylatory 120x120x25mm

Dwa wentylator 180x180x30mm

Napęd optyczny

w stresie (Prime95+3DMark 2006) z sieci pobiera 496W po uwzglednieniu sprawnosci zasilacza 80% (w teori, gdyz przy polowicznym obciazeniu bedzie ona miala nieco nizsza wartosc) daje niecale 400W z zasilacza.

 

Moj leciwy Chieftec AA-101A 400W juz by pewnie wymiekl jednak pamietajmy, ze jest tam QX9650@3,9GHz 1.4v,CrossFireX z HD 4870, 4 dyski i 4 kosci pamieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie ten BQ nie byłby zły, ale nie jest to najwyższa liga, gdyż w tej serii produktów jest mocno przyoszczędzone w porównaniu z Dark Power.

Na wersję Dark Power już mnie nie stać.

Na odpinanych kablach mi nie zależy

zależy mi na ciszy

na stabilności

możliwość modyfikowania kompa i O/C czyli moc w zapasie

nie musi świecić

no i nie droższy jak 400zł, ewentualnie troszke może być za więcej, ale w przypadku gdy naprawdę jest opłacalnie dopłacać, cenię szczerość.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie na FrazPc ponizszy konfig:

 

w stresie (Prime95+3DMark 2006) z sieci pobiera 496W po uwzglednieniu sprawnosci zasilacza 80% (w teori, gdyz przy polowicznym obciazeniu bedzie ona miala nieco nizsza wartosc) daje niecale 400W z zasilacza.

 

Moj leciwy Chieftec AA-101A 400W juz by pewnie wymiekl jednak pamietajmy, ze jest tam QX9650@3,9GHz 1.4v,CrossFireX z HD 4870, 4 dyski i 4 kosci pamieci..

Core 2 Quad QX9650 to przeciez nie I7. Jesli oba testy sa rzetelne to wlasnie masz porownianie o ile I7 po OC jest bardziej pradozerny niz starsza generacja...

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. O tym już rozmawialiśmy. Dlatego zdecydowanie polecam tego Anteca.

Co prawda ma odpinane kable, ale nic rozsądniejszego nie znajdę, żeby Ci polecić.

Cichy jest z pewnością.

Stabilny też.

Nie świeci ;)

Jest trochę droższy. Czy warto dopłacać? Zdecyduj sam. Najlepiej by było, gdyby jakiś inny użytkownik wypowiedział się na temat tego modelu (Neopower, konkretnie 650), bo ja jak widać nie jestem dla Ciebie wiarygodny.

Poczytaj trochę o antec'ach. Polecam silentpcreview.com.

 

@Slow

Jeśli komp ciągnie z sieci prawie 500W to nie znaczy, że przy sprawności 80% potrzebna jest zasiłka o mocy 400W. Musi być minimum 500W. A rozsądnie to 600, bo przy obciążeniu 100% zasilacz długo nie popracuje, a i będzie najbardziej hałasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę droższy. Czy warto dopłacać? Zdecyduj sam. Najlepiej by było, gdyby jakiś inny użytkownik wypowiedział się na temat tego modelu (Neopower, konkretnie 650), bo ja jak widać nie jestem dla Ciebie wiarygodny.

Nie twierdzę że jesteś mało wiarygodny, nie twierdzę że Antek to średni zasilacz ani nic w tym stylu, poprostu kolega wcześniej napisał o cenie i dał do zrozumienia że idzie znaleźć znacznie taniej lub znajść coś lepszego w podobnej kwocie, ja pisałem że mogę wydać 400zł max, owszem mogę deczko dopłacić, o ile nie przepłacę lub nie będzie nic innego o podobnych możliwościach a zarazem tańszego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Quad QX9650 to przeciez nie I7. Jesli oba testy sa rzetelne to wlasnie masz porownianie o ile I7 po OC jest bardziej pradozerny niz starsza generacja...

Wlasnie, czekam na inne testy poboru mocy, kreconych i7. Po prostu nie wierze, ze podkrecenie i7 920 o 1.33GHz niesie za soba podwyzszenie poboru pradu o 250W..

 

@Slow

Jeśli komp ciągnie z sieci prawie 500W to nie znaczy, że przy sprawności 80% potrzebna jest zasiłka o mocy 400W. Musi być minimum 500W. A rozsądnie to 600, bo przy obciążeniu 100% zasilacz długo nie popracuje, a i będzie najbardziej hałasował.

Oczywiscie, ze do powyzszego konfigu nie pakowalbym 400-tki, chociaz mogloby to zadzialac, a dobra 500-ka powinna pociagnac to na luzie.

 

Co sie tyczy pogrubionego tekstu, co proponowalbys do:

c2d e8400@4GHz 1.3v

MSI P45 Neo2-FR

GeForce 280 GTX

4x 4gb ddr2 @ 900MHz 2.2v

4x Seagate 80gb 2.5" (raid 0)

1x Samsung 3.5" 1TB

xfi + dvd-rw + fdd + bambetle na usb

uwaga podchwytliwe pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mogę polecić Enarmaxa 625W Modu 82+ i Anteca Neo power 650W - posiadam obydwa te zasilacze i są rewelacyjne.

Mierzyłem napięcia (oczywiście miernikiem) i każdy ma minimalne odchylenia.Nie są to oczywiście profesjonalne pomiary ale IMO wystarczające.

Podam tylko 12v bo w sumie to najważniejsze - stres to Orthos prio 5+superpi 32M+fumark

Enermax:

idle 12v: 12.03v

load 12v: 12.02v

Antec:

idle 12v: 12.09v

load 12v: 12.07

 

Co do Corsair 520W i pisków - prawda miałem takowe, ale po odłączeniu od UPS'a jakimś dziwnym trafem ustały i nic więcej nie piszczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax:

idle 12v: 12.03v

load 12v: 12.02v

Antec:

idle 12v: 12.09v

load 12v: 12.07

Co do Corsair 520W i pisków - prawda miałem takowe, ale po odłączeniu od UPS'a jakimś dziwnym trafem ustały i nic więcej nie piszczało.

Czyli Enermax wychodzi ciut lepiej, szukałem je niedawno na allegro ale jakoś nic nie było, był tylko jeden z 1 roczną gwarancją, ale to troche mało tej gwarancji, wydając tyle na zasilacz powinien mieć jej przynajmniej 2lata, co większość ma 3.

Corsair, chodzi o zewnętrzny UPS ? czy jakiś wbudowany w zasilacz ?

Slow Twoje pytanie nie jest trudne, gdybyś zapodał przedział cenowy :) jeżeli nie ma się ograniczonego funduszu to masz nieograniczony wybór :)

 

Pozdrawiam.

 

Edit...

Przez ten zasilacz to ja spać nie mogę, już po drugiej : )

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny UPS.

Tak Enermax troszkę lepiej, ale to praktycznie żadna różnica.

Za to Antec ma lepszej jakości okablowanie i łatwiej poukładać kable w obudowie.

BTW ja nie zadawałem żadnego pytania :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie posiada bo ja kupiłem wersję HE z 80 mm wentylem z tyłu.A to dlatego,że moja buda nie ma filtra przeciw kurzowego dla zasilacza :P

Natomiast Neo Power 650 Blue posiada już po dwie wtyczki z rodzaju i ma wentyl na dole zasilacza..Edytowałem to, bo zapewne jesli ktoś kupi to tą właśnie wersję, ja jak pisałem zdecydowałem się na inną ze względów wiadomych.

Jest jeszcze jedna zaleta przemawiająca za Atkiem- 5 lat gwarancji :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie : )

Znalazłem jeszcze takiego Antka w kwocie jakiej chciałem się zmieścić.

Zasilacz Antec EarthWatts 650W (80PLUS) 399zł

Czy to jakiś kastrat ?

Pozdrawiam.

 

Edit..

Tylko ten Antek ma maxymalne obciążenie na +12V: 540W

sprawność energetyczna ponad 80%

gwarancja 3 lata.

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slow Twoje pytanie nie jest trudne, gdybyś zapodał przedział cenowy :) jeżeli nie ma się ograniczonego funduszu to masz nieograniczony wybór :)

Przedzial cenowy do 200zl ale musi byc cichutki (wentylator maksymalnie 600-700rpm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedzial cenowy do 200zl ale musi byc cichutki (wentylator maksymalnie 600-700rpm)

Coś takiego ? Fortron SAGA 450W / 500W ATX 2.2 a to pytanie wogóle było do mnie ? :lol:

Nie wiem, jak bym wiedział to bym sobie potrafił dobrać zasilacz.:)

Zasilacz to najgorsza część do komputera, nigdy nie miałem takiego problemu przy wyborze jakiej kolwiek innej części, miałem trochę wachania, ale i tak szybko podejmowałem decyzje, a przy zasilaczu, masakra, chyba zostanę bez zasiłki : )

Szukam czegoś do 400zł to ludzie polecają za więcej, czy muszę zaniżać ? nastepnym razem tak będę robił : P to tak jak bym wybierał pomiędzy maluchem a vartburgiem, a ktoś by mi powiedział, mercedesa rocznego sobie weź, jest lepszy, kosztuje tylko $$$$ : )

 

Pozdrawiam.

 

Edit....

Jeszcze jedno. Czemu nikt nie poleca tego zasilacza ? OCZ StealthXStream 700W SLI 120mm cena przyzwoita jak na OCZ 350zł, czy już nie są takie dobre ? mają jakieś problemy ? nie spełni wymagań mojej konfiguracji ? tak żeby z zapasem troche było, może coś z napięciami mają ?

 

Edit.....

Tutaj znajduje się test mojej platformy, płyta i procek to samo, pobór mocy http://translate.google.com/translate?hl=p...3Dpl%26hs%3DynY

Platformy na jakich wykonano testy, wszystko testowane na ocz. na przedostatniej stronie testu.

Teraz idę śnić o zasilaczu, więc dobrej nocki wszystkim :)

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slow

Do proponowanego konfigu? Coś do 450W. Nie pisałeś o ciszy, kablach i cenie, więc standardowo też dobry będzie Neopower 430. Żeby się zbytnio nie wkręcał można pokusić się o 500.

 

 

Ja osobiście mogę polecić Enarmaxa 625W Modu 82+ i Anteca Neo power 650W - posiadam obydwa te zasilacze i są rewelacyjne.

Z tych zasilaczy, którze przewinęły mi się przez ręce, bardzo cenię tego Enermaxa Modu. Rewelacja, ale cena sporo wyższa.

 

 

Dzięki za wyjaśnienie : )

Znalazłem jeszcze takiego Antka w kwocie jakiej chciałem się zmieścić.

Zasilacz Antec EarthWatts 650W (80PLUS) 399zł

Czy to jakiś kastrat ?

Pozdrawiam.

 

Edit..

Tylko ten Antek ma maxymalne obciążenie na +12V: 540W

sprawność energetyczna ponad 80%

gwarancja 3 lata.

EW nie ma odpinanych kabli i jest elektrycznie starszą konstrukcją.

 

Jeszcze jedno. Czemu nikt nie poleca tego zasilacza ? OCZ StealthXStream 700W SLI 120mm cena przyzwoita jak na OCZ 350zł, czy już nie są takie dobre ? mają jakieś problemy ? nie spełni wymagań mojej konfiguracji ? tak żeby z zapasem troche było, może coś z napięciami mają ?

Przyzwoita jak na OCZ? To nie jest szczególnie dobra firma w kategorii zasilaczy. Robią porządne pamięci i dyski ssd, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze kilka testów o Antku 650W, mam troszku czytania, myślę że po tym będzie mi łatwiej zdecydować o zasilaczu.http://www.frazpc.pl/artykuly/591/MODE/COM/VOLCANO/kontra/ANTEC/NEOPOWER/i/SILVERSTONE/DECATHLON

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze kilka testów o Antku 650W, mam troszku czytania, myślę że po tym będzie mi łatwiej zdecydować o zasilaczu.http://www.frazpc.pl/artykuly/591/MODE/COM/VOLCANO/kontra/ANTEC/NEOPOWER/i/SILVERSTONE/DECATHLON

Pozdrawiam.

Jak znasz angielski to tutaj masz bardziej profesjonalną recke http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...ply-review.html

 

Ja bym się nie zastanawiał tylko go brał ;)

A jeśli możesz dostać Enermaxa to bierz jego - jest jeszcze lepszy.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym.

Autor napisał w takim kontekście, jak gdyby marka OCZ była bardzo dobrą w kategorii zasilaczy. Są to jednak średnie produkty, w przyzwoitych jak za tą jakość cenach.

 

Ja polecałem model Neopower 650, ale nie wersję blue. Głośność ta sama, dodatkowe podświetlenie (blue) i niestety wyższa cena.

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze OCZ StealthXStream są robione przez Fortrona.

to dobrze czy źle ? Jaka jest twoja opinia na temat OCZ ? Wiem tyle że Antec wypada lepiej, ale to nie ta półka cenowa, chcę wiedzieć tak poglądowo.

Pozdrawiam.

 

EDIT...

Poczytałem troszke tych testów.

Antec vs Modecom volcano są o zbliżonych możliwościach, jednak Antek jest lepszy, ale co tutaj mówić ? różnica cenowa jest też znaczna. Testy w zależności od portalu są zróżnicowane, częściowo też zależy od jednostki centralnej, jeden jest w tym lepszy a drugi w czymś innym, Modecom volcano też jest cichy, różnieca jest niewielka, faktycznie cena Antka jest trochę niewygórowana w stosunku do możliwości, wersje blue, czyli z podświetlaniem są droższe o dodatkowe 20zł. Moim zdaniem Antek Neopower 650 nie powinien przekraczać 430zł, wysyłka też podnosi koszty, dlatego myślę że cena 430zł z wysyłką była by ceną przyzwoitą, zaś dla wersji blue 450zł max. ModeCom volcano 650W można kupić za 380zł na miejscu, możemy go dostać w prawie każdym sklepie, porównując do ceny Antka jest to różnica 80zł od kwoty 440zł + 20zł wysyłka. Co myślicie o tym ? warto dokładać, czy nie warto ? Komputer będzie lepiej pracował przy obciążeniach ? myślę że ani przy antku ani przy modecomie nie powinno się nic spalić : )

To chyba na tyle w wyborze, pozostaje tylko kwestia ceny i waszej opini :) Myślę że nie zgrzeszył bym biorąc któryś z tych produktów, czekam na wasze opinie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia, to pojęcie względna. Tak - Antec jest lepszy od OCZ/Fortrona, lecz nie można określić tej marki, jako średniej. Użyłbym sformułowania dobra. Antec by był tym bardzo dobrym.

 

Średni zasilacz dla przeciętnego użytkownika komputera : pierwsza myśl, jaka się nasuwa, to Feel III - jest średni, a nie dobry. Zasilacz klasy OCZ jest dobry.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba na tyle w wyborze, pozostaje tylko kwestia ceny i waszej opini :) Myślę że nie zgrzeszył bym biorąc któryś z tych produktów, czekam na wasze opinie :)

Pozdrawiam.

Szczerze mówiąc po przeczytaniu tej recki nie wziąłbym Voolcano 650W.

Te 650 W jak widać to tylko na naklejce :)

Do tego skok napięcia 0.11v na PCIE 12V to jak dla mnie dyskwalifikacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego skok napięcia 0.11v na PCIE 12V to jak dla mnie dyskwalifikacja ;)

No dobra, ale szczerze to cena Antka chyba nie jest zadowalająca ? gdy możemy mieć coś takiego za 400zł ENERMAX INFINITI 650 Watt Akt. PFC DXX lub coś takiego za 440zł Enermax MODU82+ 525 W no a to jakościowo i możliwościami podobno bije Antka na głowe. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, krytyka mile widziana : )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...