Skocz do zawartości
TheNaturaT

Niestabilny System...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę tutaj bo nie mam pomyslu na znalezienie przyczyny ponizszego problemu.

 

Otóz jakies 3 dni temu, zaczely sie problemy ze stabilnoscia systemu. Poczatkowo tylko chwilowe zwisy, ale po 2 resach zwisy byly calkowite. Brak mozliwosci otworzenia "Menadzera Zadan" i czegokolwiek innego. Pomagal tylko res. Po wejsciu w tryb awaryjny to samo - zwis całkowity.

System dzialal stabilnie przez ponad 6 miesiecy.

 

Decyzja byla jedna - reinstalka. Tak tez zrobilem... i niestety to nic nie pomoglo. Zainstalowany system Windows MX7 (przerobiony XP) dzialał mi stabilnie na 3 innych kompach. Po reinstalce problem znowu taki sam. Przy jednym wlaczeniu systemu nic sie nie dzieje. Po jakims czasie zwis całkowity systemu, albo spowolnienie dzialania jakbym mial zamontowanego Procka 100mhz i 32ramu.

Pozniej zainstalowalem starego WinXP z SP1 ktory kupilem lata temu, ale to dalo taki sam efekt jak wczesniej.

 

Myslalem ze to jakis syf ale Kasperski i Avast niczego szczegolnego nie wykryly (Najnowsze bazy danych).

 

Moj sprzęt jak w sygnie. W sumie formatowalem tylo partycje z windowsem, pozostawiajac pozostale partycje. Ale podejrzewam ze jesli jakis robal siedzi na dysku to - powinien zostac wykryty i nie powinien sie uaktywniac przy pierwszym "dziewiczym" uruchomieniu windowsa??

Zaznaczam ze sama Opera czy sterowniki potrafily sie instalowac przez 5minut, co normalnie trwalo 15sec.

 

 

I tu moje pytanie do Was - co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy??

Cos z softem czy hardware?? Licze na Wasza pomoc, bo moje pomysly juz sie wyczerpaly!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menadzerze pisze ze kazdy z 6 kontrolerow dysku pracuje w trybie DMA.

 

(2 z nich tryb DMA Ultra(hdd i dvd) Niby ok

 

 

** memtest nie wykazal zadnych bledow RAMu

** HD tune - po tescie calego dysku - Benchmark nie wykrywa niczego. Wszystkie pozycje zaznaczone jako OK. Skanowanie dysku wykazuje ze wszystkie klastry sa OK

 

 

BTW - komp bez OC. Sterowniki nowe ale stabilne (dzialaly ponad miesiac przed problemem). Komp w srodku czysty.

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menadzerze pisze ze kazdy z 6 kontrolerow dysku pracuje w trybie DMA.

 

(2 z nich tryb DMA Ultra(hdd i dvd) Niby ok

 

 

** memtest nie wykazal zadnych bledow RAMu

** HD tune - po tescie calego dysku - Benchmark nie wykrywa niczego. Wszystkie pozycje zaznaczone jako OK. Skanowanie dysku wykazuje ze wszystkie klastry sa OK

 

 

BTW - komp bez OC. Sterowniki nowe ale stabilne (dzialaly ponad miesiac przed problemem). Komp w srodku czysty.

hmmm sygnatura jakaś taka dziwna ? chyba ją juz gdzieś widziałem ale nie pamiętam gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem caly dysk bodaj 5 roznymi programami od Avasta, po AdAware na WindowsDefenderze konczac. Jakies pliki niby znalazlo wiec wszystko co wygladalo podejrzanie wylecialo do smieci...

 

...ale. System po reinstalce dziala niby stabilniej, z tym że. na 4 uruchomienia systemu tylko 1 jest OK. W tych 3 przypadkach system niby sie laduje, ale nie do koncowego etapu. Przy wgrywaniu softu z autostartu wiesza sie. Nie ma mozliwosci klikniecia czy czegokolwiek podobnego - zero mozliwosci jakiegokolwiek kontaktu z windem. Pomaga tylko res. Wyglada na to ze system sie zawiesza przy ladowaniu koncowym systemu (tak mi sie wydaje).

 

Jesli system bylby stary byloby to w miare zrozumiale, ale system jest swierzy i zainstalowane tylko niezbedne stery. W momencie gdy zaladuje sie w pełni, działa stabilnie caly czas.

 

 

Jakies pomysly do rozwiazania mojego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...