Skocz do zawartości
pISKLE

Blog na PHP i MySQL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce modulu newsowego. Choc podoba mi sie jak nie wiem kilka (np: nPHPd), ale nie chce... Potrzebny mi blog z przyzwoita iloscia opcji (zblizona do nibyloga) i nie chce na plikach, tylko na MySQL - gdyz to jest o wiele wygodniejsze rozwiazanie. Dlatego zadaje pytanie tak jak zadalem... i dalem taki temat, jak dalem... A co do friko... Eh... Gdzie wrzucic to ja mam... Nie umiem tylko po hotscripsach wygrzebac niczego interesujacego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b2, ashnews, nucleus linki sobie wygooglniesz

NIe zgodze sie tylko ze SQL jest wygodniejsze - w takich zastosowaniach mocno niekoniecznie ;)

Dzieki XMLowi nie jest tak zle a czesto jest to sporo szybsze rozwiazanie.

Dla przykladu aktualnie wszystkie strony tweak'a oprocz forum nie sa generowane z SQLa tylko na podstawie plikow XML i przez szablon XSLT do wynikowego i mechanizmem ktory sprawdza co nalezy rebuildnac. Efekt? W porownaniu do poprzedniej edycji wykorzystujacej mySQL czas procesora potrzebny na realizacje requestu spadl przecietnie 8krotnie nie mowiac o tym ze lejemy na to ze czasami sie mySQL przytnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... dziekuje... Nucleus bardzo przypadl mi do gustu, duze mozliwosci i latwosc zmiany wygladu... O cos takiego chodzilo. THX!

Aha... Dla takiego obciazenia jakie u mnie planuje (kilka wejsc dziennie w szczycie formy ;P) w zupelnosci wystarczy MySQL. Niemniej masz racje, ale poki co taki problem jak opisales mnie nie dotyczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... nie bede chcial, wierz mi :) Jedyny co by mnie zmusilo to fakt, ze MySQL nie wyrabia, ale jakos nie wydaje mi sie zeby moj maly homesite odwiedzalo kiedykolwiek wiecej niz kilka osob dziennie... /me robi maly projekcik tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko :P

ale wiem na przykladzie mojej stronki (ale nie tej ze stat, tylko tej ktora sie buduje:P), ze sql sie potrafi wywalic. serverek mam na lycosie, dlatego jestem troche sceptycznie nastawiony do sql'a :( ale cos.... php-nuke tylko na nim chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak beidzesz chcial sie potem przesiasc na pliki, to bedziesz wszystko przepisywal ?? :P lepiej od razu wejdz na pliki :D

tiiaaa, tylko po jaka cholere ladowac sie w pliki - pod kazdym wzgledem ma to wady. wiecej pisania, ciezej sie nimi zajmowac.

 

sprobuj napisac wyszukiwarke tresci z plikow, a potem zrob to samo z jakakolwiek baza sql. nie twierdze oczywiscie ze nie da sie tego zrobic na plikach. ale po cholere pisac samemu cos co juz jest zrobione, a co na dodatek napisaly madrzejsze glowy od ciebie - bez urazy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie, to napisanie takiego czegos tylko dla siebie, nie jest takie trudne jak sie moze wydawac

kiedys potrzebowalem zrobic newsy, to zrobilem sam, bo w takim np. phpnuke jest w cholere roznych niepotrzebnych smieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...