Skocz do zawartości
||Falcon||

monitory 17VS19 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam "maly" problem. Jestem na kupnie monitorka nowego i mam dylemat. Kasa to okolo 1300 PLN. Sprzet do gier, netu, grafiki (ale nie CAD). Wiec nie wiem czy lepiej bedzie kupic :

 

IIYAME HM704UTc (niebieska) 17", NEC FE791 SB tez 17", czy moze juz wskoczyc na NEC MultiSync 95F 19", albo IIYAMA VisionMaster LS902UT rowniez 19". Naprawde, ja juz glupieje od tego, parametry maja podobne (odswiezanie itp) ale np. 17"IIYAMA jest na kineskopie Diamondtron M2, a 19" nie... Czy jest jakas roznica duza ? Najchetniej przeczytalbym tutaj wypowiedzi uzytkownikow , bo wiadomo, ze w sklepie powiedza, ze "tak, tak, swietny wybor !". Do tej pory sklanialem sie do IIYAMY HM704UTc, ale troszek, wiecej kasy mam i sie nad 19 zaczynam zastanawiac..

Prosze o pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 19' optiview 19lx99 - prawie plaski, ostrosc dobra a obok stojacy swego czasu flatron 17 byl widocznie mniejszy. po prostu 19 wyglada jak sredniej wielkosci telewizor [tylko prosze nie lapac mnie za slowka bo w duzym pokoju mam bodajze 48' philipsa telewizorek plaski i wiem jaka to jest roznica] ale i tak moim zdaniem 19 bedzie lepsza jezeli chodzi o komfort np. grania. tylko pamietaj aby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie kogos do pomocy jak bedziesz to ze sklepu wynosil [jak ci nie dostarcza do domciu] bo pudlo jest raczej duze jak na monitor ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "maly" problem. Jestem na kupnie monitorka nowego i mam dylemat. Kasa to okolo 1300 PLN. Sprzet do gier, netu, grafiki (ale nie CAD). Wiec nie wiem czy lepiej bedzie kupic :

 

IIYAME HM704UTc (niebieska) 17", NEC FE791 SB tez 17", czy moze juz wskoczyc na NEC MultiSync 95F 19", albo IIYAMA VisionMaster LS902UT rowniez 19". Naprawde, ja juz glupieje od tego, parametry maja podobne (odswiezanie itp) ale np. 17"IIYAMA jest na kineskopie Diamondtron M2, a 19" nie... Czy jest jakas roznica duza ? Najchetniej przeczytalbym tutaj wypowiedzi uzytkownikow , bo wiadomo, ze w sklepie powiedza, ze "tak, tak, swietny wybor !". Do tej pory sklanialem sie do IIYAMY HM704UTc, ale troszek, wiecej kasy mam i sie nad  19 zaczynam zastanawiac..

Prosze o pomoc ! :)

wziąłbym 19 (wybór w zasadzie ciężki Nec vs IIYAMA) sam mam budżetową 19 i wolę to niż niezłą 17. W 17 komfortowo pracuje się w rozdziałce 1023x768, a w 19 1152x864 ew. 1280x1024 jak jest już dobra 19 (sam w takiej rozdziałce pracowałem, dopóki w robocie szef nie qpił 15 LCD - później coś mi w domku nie pasowało ...)

Od 17 szklanej (za 1300 zeta) wolałbym 15 LCD.

To na tyle ;)

Aha ten Nec ma chyba kineskop Samsunga taki "płaski" z przodu szyba, a sam obraz lekuchno wygięty - ok. 3mm na rogach.

Z LCD jest taki problem (mamy ich w pracy 5 - 3 firm), że ciężko je dobrze wyregulować i świecą każdy inaczej. Jak uda się dobrze ustawić ostrość czarnych czcionek na białym - to często okazuje się że białe na czarnym lekko rozmazane (ustawianie fazą). Ale fotki miodzio prawie 3D. Zero pompowania, geometria ideał, zero odbić w ekranie (można pracować olecami do okna) ...

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, LCD sa fajne, ale mimo wszystko, nie pakowalbym sie w LCDeka za ta kase co mam, szczegolnie do gier. IMHO do takich zastosowan, to tylko powyzej 2000 (a 17 to i 3000 i wiecej). Chyba bede musial ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> obie IIYAMY i w sklepie zlookac ktora lepsza... Zreszta nie wiem, czy ta 19" IIYAMY ma system HighBrightness.., a on podobno daje dobre efekty.. Najgorsze, ze teraz jade na starej 14 i nawet szajsowata 17 bedzie dla mnie idealna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 19" iiyame na diamodtronie i gdyby nie to, ze sie dosyc dlugo nagrzewa to nie mialbym do niej najmniejszych zastrzezen - obraz swietny, kolory i geometria conajmniej bdobre. pracuje w 1280 na 1024 przy 85Hz - obraz jest ostry i nie meczy oczu - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vision master pro 452 (ma901u) max 1600 na 1200 nieoficjalnie nawet 2048 na 1536 pixeli- tylko koniecznie obejrzyj monitor przed kupnem (nie dla kazdego jest to oczywiste) bo nawet u iiyamy trafiaja sie buble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...