Skocz do zawartości
Pazuzu

Catalyst 9.1 I Przycinanie Filmow

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mozliwe ze przez te sterowniki filmy sie przycinaja?

Zainstalowalem je (po przerobieniu na wersje mobilna), i od tamtego czasu filmy .avi przycianja sie na ok 3s (przycinanie rozumiem przez klatkowanie obrazu, lub tez spowolnione tempo) co jakies 2-10 min.

 

Przycinaja sie filmy ktore wczesniej dzialaly normalnie, zainstalowanie nowych kodekow nic nei dalo.

 

Laptop to benq p52, karta grafiki to ati x1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwe ze przez te sterowniki filmy sie przycinaja?

Zainstalowalem je (po przerobieniu na wersje mobilna), i od tamtego czasu filmy .avi przycianja sie na ok 3s (przycinanie rozumiem przez klatkowanie obrazu, lub tez spowolnione tempo) co jakies 2-10 min.

 

Przycinaja sie filmy ktore wczesniej dzialaly normalnie, zainstalowanie nowych kodekow nic nei dalo.

 

Laptop to benq p52, karta grafiki to ati x1600

Coś jest napewno zmienione w obsłudze 2D, coś o czym nie napisano w relase notes.

U mnie na wersji PS CS4 trial bardzo dziwnie działały narzędzia, np. w wyświetlonym obrazie losowo pojawiał się kwadrat z wycinkiem tego obrazu umieszczony w tym obrazie (ciężko to wytłumaczyć), po zapisaniu obrazka tego nie było, czyli występowało tylko podczas wyświetlania. To samo z narzędziami odróbki - zamiast pędzla o jakiejś średnicy był wielki kwadrat który "psuł" obraz podczas jego przeciągania. Po zapisaniu oczywiście tego na obrazku nie było. Czyli problem z wyświetlaniem samym... po powrocie do 8.12 jest OK.

Ulepszają 3D a na 2D leją znowu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te sterowniki obecnie (Win7, ATI X800Pro/Gto) i nie zauważyłem żadnej różnicy (ani wzrostu ani spadku wydajności). Filmy (XviD np.) działają tak samo jak zawsze, przed chwilą wsadziłem film na DVD i również działa bez zastrzerzeń.

 

Może kwestia kodeków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym kierunku bym szedl, ja mialem podobnie z filmami jednak spowolnienia byly tylko przy allplayerze, w przypadku WMP brak spowolnien...zabawa kodekami pomogla... ale i tak wrocilem do 8.12;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...