Skocz do zawartości
toman

Chłodzenie Powietrzem Na 9800gx2

Rekomendowane odpowiedzi

Ot błachy problem. Mam za zadanie wymienić chłodzenie na wydajniejsze, ponieważ karta się przegrzewa. Można wydać 500 zł + kolejne 500 na WC, ale czy da się zrobić to taniej. Jakieś pomysły na pasujące do GX2 AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal 2x hr-03 wywalone na plecki xD sam mam hr-03 na 4870 i moge smialo polecic. do tego dodasz 2x jakas wolnoobrotowa 120 i bedzie ok

 

EDIT

znalazlem foto

Dołączona grafika

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzenie sa od wewnatrz to ja nie wiem jakim sposobem pomiedzy pcb ma sie zmiescic t-rad + podstawa od hr-03

 

sam t-rad2 jest wysoki na 2,5cm + postawa hr-03 to 1 cm [ zakladajac troche luzu] czyli odlaglosc miedzy pcb powinna byc ok 3,5-3,7cm i na tradzie nie moze byc zadnego wentyla. a patrzac na foto do odleglosc pomiedzy pcb jest rowna wielkosci/wysokosci 2 slotow czyli troszke mniej jak 4 cm. tak wiec na styk moze by i weszlo tyle ze jeden rdzen musial by byc chlodzony pasywnie

 

taki zestawik t-rad + hr-03 jest dobry do 4870x2. pasuje idealnie

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobot. Czy na tej stronie podane były inne zdjęcia tego tandemu? Płyta na jakiej karta procuje na codzień to P5E3 Premium a tam jest dość pokaźne chłodzenie NB, obawiam się, że HR-03 może od góry kolidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to moze byc problem. wiecej fot tego setu nie znalazlem. u mnie np. karta nie moze siedziec w gorym slocie, gdy ma hr'a na plecach, bo na maximusie projektanci zaszaleli :P grafika [9800gx2] razem z hr'ami i wentylami bedzie miala ok 15cm [Oo] (2x5cm samo hr-03 + 2x2,5cm na wentyle). zobacz czy w dolnym slocie bedziesz mial wole ok 8-9cm na dole.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano. xD. wymierz ile dokladnie masz miejsca i wtedy zobaczysz czy sie zmiesci jak juz wspomialem taka kanapka bedzie miala ok 15cm xD no chyba ze chcesz pasywnie to wtedy 10. raczej inne coolery nie wchodza w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich skrupulatnych wyliczen :rolleyes: [z proporcji]. wyszlo mi ze raczej sie nie zmiasci :/ samo hr do gory sie zmiesci, ale z wentylem bedzie problem. ale lapy sobie nie dam uciac :P

 

Dołączona grafika

domyslisz sie chyba co jest co. nie ma zachowanych proporcji samego coolera ale na wysokosc jest ok ten prostokat nad nazwijmy to radiatorem to wentyl 2,5 cm. wiec widac ze taka konfiguracja bedzie haczyc o chlodzenie na mostku chodz pewien nie jestem. radiator + wentyl ma ok 7cm od podstawy. [zapomialem dac wymiaru :P] w dol to sie smiesci. zawsze mozna wrzucic grafe do dolnego slotu ale znow na dole sie nie zmiesci, no chyba ze masz troche miejsc wolnego to ok.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie to wydziergałeś. Zastanawiam się tylko skąd wziąłeś proporcje coolera. Jeśli Twoje wyliczenia są wiarygodne, to powinno wejść do pierwszego slotu bez wentylatora na górnym HR-03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje wyliczenia są wiarygodne, to powinno wejść do pierwszego slotu bez wentylatora na górnym HR-03.

dokladnie tak jak mowisz. chyba zeby dac np 80 i troszke bardziej przesunac w kierunku boku obudowy. wiesz o co mi chodzi? wtedy nie powinien wadzic od chlodzenie. skad wzialem proporcje? wystarczy wysokoc. wynosi ona 5cm [z jakimis tam groszami] i z proporcji policzylem "jak wysoki ma byc prostokat na focie". i tyle.na szerokosc nie sa zachowane proporcje. jutro jak mi sie bedzie nudzic to moge ci skrobnac bardziej szczegolowy schemat w photoshopie. to tak na szybko w paincie.

 

ytlko wiesz ze po zamontowaniu takie zestawu bedziesz mial tylko jedna zlacze pci. reszta bedzie zaslonieta.

 

EDIT

 

poprawilem rysunek. zamiast wentyla o grubosci 2,5 mozna by zastosowac o grubosci 1,2. np klik

tak to mniej wiecej by wygladalo. zachowane proporcje na dlugosc, pozycja takze jest mniej wiecej taka.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę, że to nie ja będę miał. Dostałem job do wykonania.

 

Jeśli chodzi o chłodzenie, to można zainstalować ewntualnie 2 x 70 mm, które mają 15 mm wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie mysle to ty w komputerowym pracujesz. tak? no to masz dostep do roznego rodzaju chlodzen. posprawdzaj. pokombinuj. moze cos z tego wyjdzie. xD

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys nie zauwazyl to 2 posty wczeniej podalem link do nich [w coolingu]

 

zamiast wentyla o grubosci 2,5 mozna by zastosowac o grubosci 1,2. np klik

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo jak fotki Tobie pokazac, bo nie wiem gdzie to widzialem. Zrob tak, aby rdzenie byly na zewnatrz, a nie do srodka. Karte ze slotem PCI-e zostaw, a druga polowke na druga strone. Do tego 2x T-rad2 + 2x to. Ogolnie ponizej 10cm by wyszlo wtedy... ale za jaki hajs? Kup lepiej blok wodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten patent tez widzilem z odwracaniem pcb. na xs gdzies wiidzlem foty ale nie moge znalesc. heh samo chlodzenie bedzie kosztowac tyle co grafa. xD

 

xs cooling theard tu wiidzlem kiedys kikla fajnych patentow. np 2x D-Tek Fuzion. jedno pcb odchylone. praktycznie wisialo na tej tasiemce. xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo jak fotki Tobie pokazac, bo nie wiem gdzie to widzialem. Zrob tak, aby rdzenie byly na zewnatrz, a nie do srodka. Karte ze slotem PCI-e zostaw, a druga polowke na druga strone. Do tego 2x T-rad2 + 2x to. Ogolnie ponizej 10cm by wyszlo wtedy... ale za jaki hajs? Kup lepiej blok wodny.

zapewne chodzi Ci o modyfikacje tiborrra z Słowenii zdaje się ;)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=199754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Padło na HR-03GT. Powoli zabieram się za montaż. Powstaje natomiast pytanie. Czy te zaznaczone uklady na zdjęciu mogę przykryć jednym radiatorem? Czy "połączenie" ich nie będzie tragiczne w skutkach?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obkleiłem te ciemnie układy. Karta działa. Te jaśniejsze 3 u dołu mają odsłonięte bieguny, które na dodatek są blisko ich powierzchni górnej. Nie chcę kleić w obawie, że taśma posłuży za przewodnik elektryczny. A nie jest dobrze bo one odpowiadają właśnie za PWM. Odsłonięte osiągają jakieś 65*C w stresie. W obudowie myślę, że nawet 80*C mogą łapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na radiatorkach thermalright myślisz że co jest? Thermal-nie-pad ?

Zdaje się że jest taśma termoprzewodząca;) ale poza taśmą moża jeszcze dostać podkładki termoprzewodzące( coś jak guma z silikonem) sam kiedyś takich używałem w GF 256 DDR zdaje się że miałem takie o grubości 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...