Skocz do zawartości
shooter

Certyfikat Java Scjp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zapytać szanownych użytkowników forum czy warto jest zrobić ten certyfikat, czy jest on honorowany przez pracodawców i czy znacząco zwiększa szanse na dostanie pracy.

 

Pytanie do posiadających ten certyfikat lub orientujących się w temacie: z jakich materiałów najlepiej jest się przygotować do egzaminu i czy pytania są trudne/podchwytliwe?

 

Może ktoś podałby linka do przykładowego egzaminu? Wiem, że można wziąć próbny egzamin, ale trzeba za to płacić.

 

Pozdrawiam i z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić na pewno nie zaszkodzi.

 

Co do pytań to niektóre są bardzo podchwytliwe. Zresztą, poszukaj ebooków z SCJP w nazwie to się przekonasz, jakie mogą być pytania. Powiem tak, jak jesteś bardzo biegły w javie i przystąpisz do egzaminu, to nie zdasz, bo cię zgnębią pytania o znaki jakich można używać przy nazywaniu zmiennych, o różne słówka kluczowe i inne pierdółki, z którymi nie ma się po prostu do czynienia. Także do SCJP trzeba się dobrze przygotować. Tak jak mowie poszukaj ebooków, aha, ja znalazłem też CD przygotowujące do SCJP na którym jest książka, zestawy pytań i odpowiedzi wraz z opisami itp, bardzo dobra rzecz. Sam jeszcze SCJP nie mam.

 

EDIT:

Polecam też stronkę: http://www.javablackbelt.com/

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz.

Jak narazie nie mam doswiadczenia z JAVĄ. Dopiero zaczynam przygodę, ale to akurat może być atutem :).

 

Mam pytanie, być może głupie (ale przecież nie ma głupich pytań ?! :P):

Czy uważasz, ze mając podstawy z JAVY - dobrze przeanalizowana książka Thinking in Java, to 3 miesiące starczą na przygotowanie się do SCJP? Zakładam 3-4 godziny nauki dziennie.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie potrafię powiedzieć ile miesięcy trzeba żeby się przygotować do egzaminu, ale 3-4 miesiące powinny starczyć, bo to jest jak z egzaminem teoretycznym na prawko, jak będziesz cały czas rozwiązywał testy, to poprawne odpowiedzi zapamiętasz automatycznie. Aha, ja osobiście nie polecam Thinking in Java do nauki podstaw, IMO jest źle napisana, autor cały czas nazywa klasy, metody, pola itp, pojedynczymi literami, czyli mamy klasę A, B i C, A dziedziczy po B, a B po C, do tego, każda klasa ma metody a,b,c itp. Cięzko się w tym połapać i IMO jest to głupie, bo się człowiek nie skupia na istocie problemu, tylko na rozszyfrowaniu literek. Ja osobiście polecam (dla początkujących) ksiązki z serii Core czyli Core Java Podstawy i Core Java Techniki Zaawansowane, dużo lepiej mi się z nich uczyło niż z TIJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...