Skocz do zawartości
Adriann

Proszę O Pomoc Przy Doborze Wc Dla I7-920 Oc 4 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie składania zestawu z procesorem i7 920. Chciałbym go podkręcić do stabilnych 4 GHZ i co za tym idzie wydajnie chłodzić. Thermalright 120 Extreme + 2 śmigła 120mm daje radę do wartośći 3.8 GHZ, więc zdecydowałem się zainwestować w WC.

 

Zależy mi przedewszystkim na bezawaryności i ciszy.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój budżet na to chłodzenie nie jest znany, ale spróbuję coś wykombinować ;)

 

Blok CPU

Swiftech Apogee GTZ - 275 zł

Chłodnica

Feser Xchanger Triple Radiator 360 - 377 zł

Wentylatory na chłodnicę

3x Scythe S-Flex 800 - 50zł

Pompa

Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T) - 255 zł

Top do pompy

EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2 Laing Acetal G1/4 - 90 zł

Rezerwuar

Swiftech MCRES-MICRO rev.2 90 zł

Wąż

DangerDen Tube by Feser - 10/16 Clear UV - 26 zł

Płyn

Feser One 1L UV - 44 zł

 

Zestaw całkowicie high-endowy, ale do takiej platformy jak i7 to spodziewam się sporego budżetu ;)

Bezkompromisowa wydajność i cisza to cechy takiego setu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pamietasz tamten wątek ^_^ 90% części już ma, tylko muszę poczekać na nową rewizję i7 do marca.

 

Ta pompka miałaby zapas mocy dla bloku wodnego GTX 285?

 

Lublin to nie daleko, a i ceny masz konkurencyjne... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się podłączę. Kompa mam podobnego, ale hydraulikę jakąś tam już mam, tylko z lekka chcę to wszystko zmodernizować.

W tej chwili mam:

- CPU: FuZion 1

- GPU MCW60-R (aktualnie jest w układzie, nie założony na grafę)

- Thermochill pa120.3 + 3 S-FLEXy 1600

- pompka to weteran: Ehaim 1250

 

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą bloczku na CPU na sugerowanego wyżej Swiftecha GTZ.

Mam w szafie jeszcze jedą chłodniczkę PA120.3, ale nie chcę sobie komplikować zestawu i chyba dalej tam sobie poleży.

 

W tym wszystkim najbardziej mi się rozchodzi o pompkę. Choć jest nie do zdarcia, to chcę już ją wymienić. Jest sens pchać się w Swiftecha MCP655? I tak by chodziła skręcona na któryś dolnych biegów.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicę i wentyle masz super (chociaż 1600 to jednak głośne) ;)

Jeśli chłodzisz samego proca to drugi PA120.3 w zasadzie nie pomoże.

Do wymiany kwalfikuje się ten blok CPU. Najlepszym wyborem będzie wspomniany GTZ za 275zł lub Enzotech Luna za 349zł. Luna jest minimalnie wydajniejsza (potwierdzone jednym znanym mi testem).

Co robi ten MCW60 skoro nie chłodzi grafiki?

MCP655 to w twoim przypadku zbędny wydatek. Ja zdecydowanie polecam wciąć MCP350 - 255zł, a do niego top EK x-top v2 za 90zł

Na pewno będzie cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłamałem. S-FLEXy jednak w wersji 1200 ;)

MCW60 ma wylądować na grafice, ale z zapinką mam problem. Nie chce mi się układu rozszczelniać dla zmiany zapinki i czeka aż zdecyduję się na resztę zabawek, więc blok na grafę odpoczywa sobie :)

 

Bloczek Enzotecha jednak zbyt drogi. Chyba faktycznie GTZa kupię.

 

Wracając do pompki - czy jej zmiana będzie odczuwalna?

 

Jeszcze jedna kwestia. W układzie w tej chwili węże z wewnętrzną 10mm. W jednym miejscu jednak mam jeszcze starą choinkę z wewnętrzną 8mm. Kupiłem już nowe choinki Swiftecha z wewnętrzną 10mm na wymianę, ale zastanawiam się czy jest sens przechodzić na jeszcze grubsze węże? Zwłaszcza że na pompce i w chłodnicy i tak mam choinki 12mm.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1200 to jeszcze ujdzie ;)

Jeśli Enzotech za drogi to GTZ jest jedynym słusznym wyborem, bo nic więcej nie jest go w stanie pobić.

Przyznam się, że nie znam dokładnie tego Eheima, ale przypuszczam, że:

- będzie ciszej, mcp350 + dobry top to najcichsze połączenie przeznaczone typowo do WC ;)

- wydajniej będzie na pewno

Nie ma sensu przy takim układzie zakładać węży, których średnica wewnętrzna jest większa niż 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - buda Lian Li PC-P80B, czyli full tower. Można dokupić do niej top pod wentyle od WC

Dołączona grafika

 

Ale to by wymusiło usunięcie komina, który nadaje jej kozacki styl

 

Dołączona grafika

 

I tu pytanie: Czy trzeba się bawić w nowy top, żeby wydajność WC była optymalna?

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-FLEXy jednak w wersji 1200

Do TC PA120.3 to taki sredni pomysl, sam mam takie na takiej chlodnicy i szczerze mowiac jak na moj gust srednio sie nadaja na to chlodnice i nawet przy 5-6V sa dosc glosne.

Jak na razie na kilkanascie roznych kompletow wentylatorkow jakie przerabialem (Akasa Ultra Quiet, S-FLEX 1200, Xthermal, Xilence, Acutake, Silverstone, Qultek, Zalman F3, Revoltec, Arctic Cooling iwiele innych na roznych chlodnicach, glownie TC PA120.3) zeby znalezc cos fajnego na chlodnice zaskoczyly mnie naj bardziej Akasa Ultra Quiet Smokey Black, przyzwoite przy opuszczonych napieciach i nawet wieja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...