Skocz do zawartości
Pinki

Jak się kręcą wasze Radeony 8500/9100 ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja swojego 9100 128MB od powercolor'a z 250/250 na max stabilnie stawiam 310/267,5. Jak dam wyżej pamięci to strasznie artefaktami sypie. GPU chłodzone tym co w stanardzie ( takie małe cos z wiatraczkiem przylkejone jakimś glutem:( ) a na kościach radiatorki miedziane od CM. najwięcej w #dmarku 2001 miałem 10586 na catalistach 3.4 . Na tych nowych 3.6 dziś miałem 10320. w budzie mam Axp 1700+@2079MHz , 512MB 333MHz@378 a mobo to lipny na maxa gig GA7-VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam hynix 4ns więc myślałem że trochewięcj polecą, ale nie płacze. Czytałem gdzieś recke gdzie takiego powercolorka jak mój stawiali na 290/290. Teraz stoje przed dylematem czy zmienić grafe na jakiegoś szafira 9500pro, czy zmienic mobo na oparte o nfors2 400 ultra,. chodzi mi po głowieFIC AU 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire 64 Mb 128 bit pamieci samsung 4ns , 280/280 przechodzi 3dmarka 2k :lol: bez artefaktow ( na standartowym chlodzeniu ) , dalej nie probowalem ale jak dostane plyte i procesor to poprobuje wiecej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj niestety 64mbAPOLLO 9100 RADEON(128bit,250/200,samsung 4ns), nie kreci sie w zasadzie wcale, RAM o 10mhz-artefakty, rdzeń 0 20mhz-bledy w grafice.

Co za szajs, tak to jest jak sie kupi taniego klona

Czy ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic ?

 

Ale zamierzam zalozyc spore radiatory na pamiatki,

i wymienic wiatrak na gpu moze chociaz po 20 mhz zyskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi..

bo mój spoko chodzi na 295/295

radiatorki na ramy założyłem..

jak puszcze na 300/300 to 2dmarka 2k1 przechodzi spoko w sumie..

ale jak puszcze 2k3 to w tym demku z trolami zaczynaja tekstuty migac na czarno.. najpierw sporadycznie.. potem coraz czesciej..

na ogół potem już jest lajt.. i 3dmarka przechodzi do końca..

raz sie zdarzyło że artefaktami w windzie posypał potem..

i moje pytanie jest następujące:

czego to może być wina ? ciepło na pamięciach? ciepło na rdzeniu? za małę napięcie tu i tu ?

może ktoś miał podobnie..

po prostu nie chce np zmieniać wiatraczka jeśli to przez napięcie i na odrót ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi..

bo mój spoko chodzi na 295/295

radiatorki na ramy założyłem..

jak puszcze na 300/300 to 2dmarka 2k1 przechodzi spoko w sumie..

ale jak puszcze 2k3 to w tym demku z trolami zaczynaja tekstuty migac na czarno.. najpierw sporadycznie.. potem coraz czesciej..

na ogół potem już jest lajt.. i 3dmarka przechodzi do końca..

raz sie zdarzyło że artefaktami w windzie posypał potem..

i moje pytanie jest następujące:

czego to może być wina ? ciepło na pamięciach? ciepło na rdzeniu? za małę napięcie tu i tu ?

może ktoś miał podobnie..

po prostu nie chce np zmieniać wiatraczka jeśli to przez napięcie i na odrót ;)

temeperature mozesz zmierzyc. jak bedzie >70*C to tez pewnie sie przyczynia do 'aretfaktow'. wiadomo tez ze radki9100 maja za male napiecie na pamieci - pamieci 4ns kreca sie podobnie jak pamieci 3,5ns. vmod pewnie pomoglby, jesli temp sa w normnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami pamięci muszą sie wygrzać ;)

mi sie z początku puszczał tylko na 280/280 powyżej sie robiły krzaki.. a po jakimś czasie samo sie naprawiło i hula tak trza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amoniak: bloczek na klej czy na tasme przymocowales??

Blok i radiatory na pamięci przykleiłem Thermopoxem (klej termoprzewodzący)
dzieks. btw. ladne radiatory. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie cacko jakieś 8 mies temu i zrobiłem sobie dokumentacje jak się kręciło i jakie miało wyniki :D . Wyniki są nieaktualne ale chodziło bez dodatkowago chłodzenia na 310/586.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Amoniak, ładne cacko!

 

moja też z radiatorkami, grzeją jak kaloryfery w zimie...

ale tak powaznie, to mnie podnieśliście na duchu...

300/280 to jednak nie najgorzej... zobaczymy, jak karta pochodzi tak chwilkę, może da się przekręcić więcej? no i zobaczymy w jakiś chłodniejszy dzionek... bo jak testowałęm, to było w moeszkaniu ze 23-24 stopnie...

 

Ale i tak jak gram w GTA VC, na GL-u "zależnie od aplikacji" i smoothvision na x4, to raz na jakiś czas mi lekko przytnie klatkę na ułamek sekundy... w 800x600!!! ech, co za rzycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoniak całkiem fajny modzik... za ile sprzedał byś taki bloczek na GPU ??? Najlepiej wlnij na priv zeby nikt sie nie czepiał ....

 

OT jak mozesz to zmniejsz troche zdjecia bo forum nam sie rozjezdza :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...