Skocz do zawartości
mglysty

Jaka Płyta Do E8400 Bez Zintegrowanej Dźwiekówki?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zaproponujcie jakąś dobra płyte do E8400 - warunek konieczny to brak jakiejkolwiek zintegrowanej muzy na płycie

teraz mam Foxconn P35A/-S ze zintegrowana dźwiekówką... i jako jeden z tysiecy ludzi wieczny i niemozliwy do naprawienia problem z wieszajacą się grą COD4 czego przyczyna jest osra... wynalazek pod nazwą REALTEK HDA... wielu zapewne wie o czym pisze (wystarczy google: bład iw3mp.exe)

nie chce miec już po prosu juz żadnych doświadczeń z tym syfem REALTEK'iem i jemu podobnych gdzie nawet instalacja najnowszych sterów na czystego windowsa to jakaś farsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-fi masz to po co realteka instalujesz?

Karte daj disabled w biosie i po sprawie

ha... ! niestety to nic nie daje - i w tym własnie problem... dźwiek na płytach z Realtekiem nadal sie wywala - wiem, że to śmieszne i nielogiczne ale tak naprawde to płakać sie chce...

wszystkie metody wyeliminowania realteka wypróbowałem tak jak tysiące innych ludzi - inaczej nie zawracałbym wam gitary

mam na szczęscie mozliwość zmiany płyty - ludzie z notebookami maja przechlapane - oni nie pograją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś to chyba juz raczej niemozliwym jest, kupić nową płytę bez dzwiękówki integry. Ale zawsze mozna kupic Asusa na kodeku ADi , albo kiedyś MSI w najwyższych modelach integrował kodek Creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus z seri rog czyli taki np. jak mam ja jest bez zintegrowanej, dodaja dzwiekowke ale wklada sie ja w pcie 1x a jak sie nie chce to wogóle (na płycie nie ma integry, jest osobna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina płyty Foxconna że masz jakies błędy z integrą nawet jak ja wyłączysz, Na asusie używałem Audigy 2 a integra była na off i zero jakichkolwiek problemów.

 

kacp3r

Seria P5Q ma kodek ALC1200 a to też jest Realtek dopiero wyższe modele P5Q np. P5q-e mają układy bodajże ADI2000B zresztą niczego sobie.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam ta sama plyte i jedyny problem jaki mialem z CoD4 wystepowal wtedy, kiedy mialem pamieci ustawione na 1000MHz przy timingach innych niz 5-5-5-15. Problemow z HDA nie mialem nigdy.

Edytowane przez hef44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w biosie opcję OnBoardDevice Configuration - HDA Controller ma być Disabled (kontroler Audio) może przypadkiem zamiast tej wyłączyłeś Realtek Gigabit LAN na Disabled (karta sieciowa) ?

 

Nie wiem czy goglowałeś ale karty pokroju Realtek i inne na płycie wymagają poprawki KB888111 przed zainstalowaniem sterowników od dźwięku, poprawka dopiero jest w SP3 dla XP ja mam sam ALC888 i nie narzekam co do COD4 grałem i nie miałem problemów na PC jak i na laptopie (kodek Azalia czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Foxconn P35A-S nie ma żadnych problemów z dźwiękiem, poprawka KB888111 zainstalowana ;). Odinstaluj sterowniki do dźwięku, zainstaluj najpierw łatkę, a później sterowniki.

 

EDIT

 

To zareklamuj płytę główną.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Foxconn P35A-S nie ma żadnych problemów z dźwiękiem, poprawka KB888111 zainstalowana ;). Odinstaluj sterowniki do dźwięku, zainstaluj najpierw łatkę, a później sterowniki.

dzięki za porady

mam teraz winde z SP3 i zainsatlowałem wszystkie najnowsze stery ale dały sie zainstalować tylko te ze strony producenta płyty foxconn... - niestety te ze strony realteka (R2.16) za chiny nie chca sie instalować...

wcześniej miałem winde z sp2 + wszystkie łatki KB i nawet stery ze stronki realteka (wtedy najnowsze - 1.90) dały sie zainstalować ale problem cod4 był cały czas...

zmieniłem winde najowsze sterowniki (do x-fi też) i kicha nic nie pomaga...

w bios na pewno wyłaczałem HDA bo robiłem 100 róznych kombinacji... (HDA włączone/wyłączone w bios właczone/wyłaczone w menadżerze stery wgrane/zdeinstalowane itp. itd. i nic... dalej dźwięk sie w grze wywala - jest to ciekawe zjawisko bo np kilka tygodni jest ok a naraz bum... raz sie wywali i potem wywala sie tak co 20min. - (o co w tym chodzi???)

po prostu jestem jednym z tysiecy wybrańców, którzy maja ten problem i jest nas duuuzo na róznych forach - jedno co nas łączy to płyta ze zintegrowanym realtekiem... nie wazny producent plyty to samo jest na MSI, Gigabitach itp.

zmęczył mnie realtek i tyle... no Panowie żeby nadal była potrzebna jakaś krzywa poprawka do windy zeby zainstalować najnowszy strownik?!?! toż to śmiech na sali i jakies nieporozumienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ten co w podpisie. Windows MX 7. Sterowniki z strony Foxconna. Dźwiekówka z płty głównej włączona. COD 4 (oryginał) chodzi idealnie i to z dźwiękiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazlem rozwiazanie... choć pewnosci nadal nie ma ale póki co od tygodnia żadnej zwiechy w COD4

jako że wyłączenie realteka w BIOS nie pomagało i nadal były zwiechy dźwieku troche poszukałem i chyba znalazłem...

aby wyeliminować wpływ REALTEKA na płyte i system trzeba:

1. wyłaczyć HDA w BIOS

2. i tu najlepsze: zdeinstalować syfa w menadżerze urzadzeń pod nazwą: UAA bus driver for HDA produkcji MICROSOFT!!!

kto by pomyslał... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...