Skocz do zawartości
deek

Netia/ łącze Telefoniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,dzwoniłem przed chwilą na ta infolinie 0 801 802 803 i niestety koleś mi powiedział że z 4mb nic nie będzie ponieważ jestem poza zasięgiem jakiejś ich promocji. Powiedział mi także że nie ma u mnie w mieście ich infrastruktury sieciowej itd. i max może być u mnie 2mb na liniach tpsa. I teraz mam pytanie powiedział mi że gdy chce zrezygnować z tel. stacjonarnego linie musze mieć i tak aktywną, i jak to rozumieć tzn że musze płacić tepsie dalej abonament nawet jak zrezygnuje z tel i netii za neta 64zł ??? bo nie łapie tego pomóżcie..... mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi :(

 

NIE DA SIE MIEĆ SAMEGO NETU BEZ TELEFONU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety , nie ma możliwości aby mieć internet bez płacenia za telefon lub za samą linię telefoniczną. Według mnie lepiej zrobisz jak zachowasz abonament w TP ,nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym brakiem infrastruktury(coś muszą mieć skoro mogą podłączyć internet na linii TP). Zapytaj się też może czy nie masz możliwości przeniesienia do Netii również telefonu o ile wiem było by taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia ma podpisane różne umowy z TP, generalnie wygląda to tak:

 

-Internet na ich własnej infrastrukturze

-LLU - Internet na kablach TP, ale urządzeniach Netii

-BSA - Internet praktycznie w TP ale poprzez Netie

 

Oczywiście pierwsze 2 opcje są najlepsze, ale niestety nie wszędzie można je realizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, jak bede jeszcze potrzebował info to sie odezwe:)

 

ps. a jeszcze mi sie coś przypomniało to prawda że jak masz np 2mb netia to w jakiś tam godzinach no strzelam np 23 itd masz dużo większą prędkość??:)

Edytowane przez deek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to dzisiaj rano zamówiłem sobie netie ,wziąłem 2mb więcej sie ponoć nie dało . Ale teraz pytanie, niestety nie moge <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od nich tego routera za 99zl co mi polecałeś bo nie jestem objety promocją :/ .Doradźcie mi jakiś router do 120zł musi mieć funkcje modemu ADSL. . Bede roździelał jeszcze sygnał z pc do xboxa 360 ....

 

ps. Wiem że przy 2mb/s transfer pobierania danych to 256kb/s a jaki jest UPLOAD?? z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deek: Nie mecz sie uzywajac poslkich znakow bo i tak piszesz z bledami ;) Wziąć...

 

Wez linksysa 54gl, badz gs ... ZAjrzyj do tematu jaki kupic router. Pisze o nim bo z czasem i tak bedziesz sie pytam co pod wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki to wezme ten, i tak nie zamierzam narazie korzystać z wifi.... .Także napewno będzie z netią działał?? ,sorry że pytam ale zawsze tak mam przed zakupem heh. Ma on funkcje przekierowania portów? a jeszcze spytam z ciekawości netia nie blokuje portów prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie jest to Netia na 98% na liniach tpsa będe miał, tzn będe miał tel od neti i neta ale wszystko będzie na liniach tp. bp np numeru starego nie trace (chodzi o telefon) :)..... ok dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zapytam ale i tak ten routerek tp linka będe zamawiał jak już bede miał netie..... narazie brak funduszy:(. Ale mimo wszystko czy było by to BSA CZY LLU to i tak ten router sie nada co mi linka dałeś??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzowniłem przed chwilą na infolinie netii , wogóle to trafiłem na innego gościa zamiast na tego z którym rozmawiałem rano :). No i sprawa wyglądała tak :

 

JA:Dzień dobry chciałem zapytać czy internet to będzie LLU czy BSA, może podam swoje dane dla ułatwienia??

Netia:Nie, nie trzeba prosze podać tylko jaką prędkość pan zamawiał

J: 2mb

N:aha to będzie BSA

J:dziękuje do widzenia :)

 

TYLKO coś mi to sie mało profesjonalna ta rozmowa wydawała, koleś ani nie pytał czy brałem combo z tel, nic poprostu spytał sie o predkosc i po tym stwierdził że to będzie BSA. Właśnie nie wiem czy to ma jakies znaczenie że nie pytał czy to bedzie z telefonem, no ale to chyba w jego gesti było sie spytać nie mojej :).

 

I co ty na to party Boy?? :) więc jeśli rzeczywiście jest to BSA to może być ten router co mi poleciłeś?? :) pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak myślisz ,jak ty byś zrobił .Wierzył byś gościowo że to napewno BSA?? bo chyba widzisz jak wyglądała rozmowa, niezbyt ciekawie..... :). a jak myślisz na umówie którą mam otrzymać w piatek bedzie pisało bsa czy llu?? .W ostateczności zapytam monterów jak będe u mnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro 2Mbps to BSA, ani na LLU ani na liniach rdzennie netiowskich nie sprzedaje sie obecnie 2Mbps, wierz mi, ze gdyby były u Ciebie mozliwosci LLU a co za tym idzie 4Mbps to napewno by Cie przekonywali do tej oferty :)

 

tak jeszcze jedna kwestia cyt: "lub spytam sie monterów jak będą zakładać neta" żadni monterzy nie beda Ci nic zakladac podlaczasz sam router i dzialasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki Lucas za info, dobrze wiedzieć. Tak na marginesie Partyboy dostałem dzisiaj umowe gdzie to sie sprawdze czy to BSA?? tak z ciekawości pytam....

 

edit. to moge zamawiać ten router tp linka będzie śmigał??

Edytowane przez deek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie Partyboy dostałem dzisiaj umowe gdzie to sie sprawdze czy to BSA?? tak z ciekawości pytam....

technologia (czyli BSA, LLU, Wimax, CU itd) jest napisana w prawym górnym rogu umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...