Skocz do zawartości
franeq

Komputer Dla Grafika 2d

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu najbliższego miesiaca będe zmuszony kupic komputer. Komputera uzywam głównie do obróbki zdjec w PS. Gry bardzo rzadko... bardzo rzadko. Pracuje na 21 calowym monitorze CRT z analogowym złączem. W przyszlosci może będe pracowal na dwóch monitorach. Komputer wybralem z Zestawy komputerowe na luty. Mój budżet to 2300 zł, totalne maksimum to 2,5 tys zł. W przyszlosci chciałbym dokupic do zestawu ram i dysk/dyski.

 

 

Procesor : AMD Phenom II X4 920 - 839 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : AsRock A780GXE - 299 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ Reaper - 285 zł

Zasilacz: BeQuiet StraightPower 400W - 230 zł

HDD : WD Caviar 500GB 16MB SATAII WD5000AAKS - 300 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

w/w zestaw różni sie od tego z tematu zestawy komputerowe, tylko i wyłącznie brakiem karty graficznej - nie potrzebuje ficzerów 3d, w gry nie gram od 4 lat, może mnie najdzie ochota choc wątpie. Obecnie pracuje na Sampronie 2800+ 1,5 gb ram, 250 gb dysk, radeon 9550 256 mb. Głównie brakuje mi prędkosci w PS, wykonuje dośc skomplikowane operacje i zajmuje to komputerowi obecnie około 30 sec - wykonanie jednej akcji. Obróbka rawa w Nikon Capture NX trwa dosc długo, długa reakcje na kręcenie suwaczkami - około 5 sec do 10 sec.

 

Nie oczekuje bóg wie jakiej prędkosci, ale chciałbym aby było szybciej. Kolega ma jakiegos Intela Core 2 Duo z 2 gb ramu i chodzi mu przyjemnie - tego mniej wiecej oczekuje.

 

Druga sprawa to system, obecnie pracuje na XP, dla mnie jest ok. Pracowalem u kolegi na Viscie i jak dla mnie jest zbyt ... hm... p i e r d o ł o w a t a . Który system wybrac? Jesli juz Viste to 32 czy 64?

 

Aha, pracuje na rozdzielczosciach 1800x1440 100 hz, czy wbudowana karta wydoli?

Edytowane przez franeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta wydoli spokojnie ,

 

zestaw OK jedyne co bym sie zastanowil to 2 dysk bo np na moim konfigu wlasnie dysk nie wydaja

 

dlatego pomysl o 2x500GB ( IMO lepsze sa WD )

A można dorzucic później drugi dysk na raidzie, czy trzeba wszystko na nowo instalowac?

 

Ktos mi jeszcze doradzal szybsze pamieci na 1066, co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge teraz sie mylic ale RAID wsio od nowa :]

 

Ram jezeli bedziesz bawil sie w OC to IMO lepiej brac 1066 ( chociaz 800 tez sie nadaja ) jezeli nie bedie OC to nie warto doplacac , nie poczujesz roznicy

Będzie OC raczej. Czyli dyski i lepsze pamięci...

 

A system? Xp czy Vista?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista to juz przeszłość wlasnie dlatego, że to był/jest szit a xp jest nadal lepszy.

 

możesz kupić viste business i liczyć, że da sie upgradować do 7...poki co ten system zapowiada sie dobrze, ale nie moge sie oprzeć wrazeniu, że to taka mocno poprawiona vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...